Kategoriler

Rohan M, SEA Sunucuları Açıldı

PC platformundan mobil platforma uyarlanan MMORPG'ler arasında yerini alan Rohan M, SEA sunucusuyla oyuncularına kapılarını açtı. Oyuna ön kayıt yaptıranlara 100$ değerinde ödüller verildi.
Rohan M SEA

Rohan Online‘ın mobil versiyonu olan Rohan M, SEA sunucusuyla oyuncularına kapılarını açtı. Oyun sadece Güneydoğu Asya bölgesinde (Tayland, Endonezya, Filipinler, Vietnam, Malezya ve Singapur) oynanabiliyor. Tay dili, İngilizce, Vietnamca ve Çince dil desteği mevcut.

9 Haziran’da oyuncularıyla buluşan Rohan M, ön kayıt yaptıranlara 100$ değerinde ödüller dağıttı. Bu ödüller şu şekilde; 100 $ değerinde özel büyüme paketi eşyaları, 2.000.000 kron ve 500 altın.

Oyunun sunucuları ilk gün yoğunluğa dayanamayarak bakıma girdi ve bir süreliğine kapalı kaldı. Rohan Online dünya çapında büyük bir oyuncu kitlesi barındırıyor. Hal böyle olunca mobil oyunu daha çıkmadan Facebook sayfası 100.000 takipçiyi aşmıştı.

Takip ettiğim kadarıyla oyun çıktığından beri sürekli etkinlikler düzenleniyor ve oyuncuların soruları cevaplanıyor. Rohan M için EU sunucusuyla alakalı şu anlık bir açıklama yok. Belki 2021 yılında EU sunucusunu görebiliriz.

Rohan M Hakkında

Diğer mobil MMORPG oyunları ile Rohan M’i karşılaştırdığımızda aralarında pek bir fark göremiyoruz. Yani Rohan M’in farklı bir şeyler sunduğunu söylemek yanlış olur. Oyunda 6 sınıf bulunuyor ve özelleştirme yapamıyoruz.

Rohan M

Aynı zamanda karakter oluştururken cinsiyet seçme gibi bir seçeneğimiz de bulunmuyor. Genel olarak oyunun yorumlarını okuduğumda P2W olduğundan şikayet edilmiş. Oyunda pet ve kostüm sistemi oldukça şık tasarlanmış. (En azından bana öyle geldi 🙂 )

Rohan M’de kale savaşları ve zindan sistemi de bulunuyor. Rohan M, Rohan Online’a olabildiğince benzeyecek şekilde tasarlanmış ve gördüğüm kadarıyla başarılmışta. Eski Rohan oyuncuları başlangıçta ve oyunun gidişatında zorluk çekmeyecektir.

Bunların dışında bahsedebileceğim başka bir şey yok çünkü oyun standart bir mobil MMORPG’den farklısını sunmuyor. Yine de eski Rohan oyuncuları ve grafiklerinden dolayı büyük bir oyuncu kitlesine sahip olabileceğini düşünüyorum.

Rohan M, EU için Ne Zaman Çıkacak?

Bu soru oyunun SEA için açılmış olan Facebook sayfasında birkaç kez sorulmuş ancak yanıtlanmamış. Oyunun SEA sunucusu daha yeni oynanabilir olduğu için EU sunucusu yakın zamanda gelmeyecektir. Belki 2021 yılı içerisinde EU sunucusuna yönelik çalışmalar yapılabilir. Şimdilik VPN ve APK ile Rohan M’i deneyebilirsiniz. Rohan M ile ilgili gelişmelerden haberdar olmak için Turkish Mobile’ı takip edebilirsiniz.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.