Kategoriler

Project V4 Küresel Versiyonuna Hazırlanıyor

NATgames tarafından geliştirilen ve Nexon tarafından yayınlanacak olan Project V4, küresel versiyonunun çıkışına hazırlanıyor. Ön kayıtlar 25 Haziran'da başlayacak.
Project V4 küresel versiyon

NATgames tarafından geliştirilen Project V4, küresel versiyonuna hazırlanıyor. Oyun NEXON tarafından yayınlanacak. Üst düzey grafikleriyle dikkat çeken V4, 25 Haziran’da ön kayıtlarını toplamaya başlayacak.

2020 yılı adeta mobil MMORPG dünyası için milat olmuş durumda. Çoğu PC oyunu mobil platforma uyarlanırken, bir yandan da mobil platforma has MMORPG oyunları çıkmaya devam ediyor.

Mobil platforma has MMORPG oyunları arasında Project V4’te yerini almış durumda. Üst düzey grafikleriyle “acaba telefonum açar mı?” dedirtecek V4, geçtiğimiz günlerde küresel versiyonu için ön kayıt toplamaya başlayacağını açıkladı.

Oyunun geliştirici aynı zamanda Heroes of Incredible Tales (HIT) ve OVERHIT adlı popüler mobil oyunlarının da geliştiricisi olan NATgames. V4 çıktıktan sonra grafikleriyle Lineage 2M ve Wild Born gibi oyunlara kafa tutacak gibi gözüküyor.

Project V4 Hakkında

V4 kısaltması “Victory For” dan yani “Zafer İçin” den geliyor. Oyunda 6 sınıf bulunuyor ve karşımıza oldukça detaylı bir karakter özelleştirme ekranı sunuluyor. Artık standartlaşan bir şekilde görev odaklı ilerliyoruz ve görevlerimizin çoğunu otomatik mod tamamlıyor.

Project V4 Global

Unreal Engine 4 oyun motoru kullanılarak geliştirilen V4, çoklu görüntüleme modu (oyuncular 5 farklı kamera arasında geçiş yapabiliyor) ve sunucular arası işlevi (farklı sunuculardan oyuncular birlikte PVE ve PVP yapabiliyor *her oyuncunun karakter adının yanında sunucusu yer alıyor) ile fark yaratacak gibi gözüküyor.

Bu arada oyunun PVP konsepti arena tarzı 1’e 1 veya 3’e 3 tarzı değil, daha çok kaynaklar için savaşırken haritalarda doğal olarak gerçekleşen PVP’dir. Oyunda binek sistemi, pet sistemi ve craft sistemi de bulunuyor.

Project V4 Sistem Gereksinimleri

En düşük sistem gereksimleri (Android)

Android sürümü: 8.0 Oreo

En düşük cihaz: Samsung Galaxy 7 veya eşdeğer

Kurulum paketi boyutu: 2.5G (en az 3GB alan bırakın)

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri (Android)

Android sürümü: 9.0 Pie

Cihaz: Samsung Galaxy S10 veya eşdeğer

Kurulum paketi boyutu: 2.5G (en az 4GB alan bırakın)

En düşük sistem gereksimleri (iOS)

iPhone 7 ve üstü

Anlaşıldığı üzere Project V4, günümüz telefonlarının çoğunu zorlayacak gibi. Oyunun çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama yok. Yani ön kayıtta ne kadar süre kalacağı belli değil. Oyunun Facebook sayfasını yazıya tıklayarak takip edebilirsiniz.

Son olarak da NEXON’un bir diğer üst düzey grafik sunan mobil oyunu olan TRAHA‘nın yazısına göz atabilirsiniz. V4 ile ilgili anlık gelişmelerden haberdar olabilmek için Turkish Mobile’ı takip etmeyi unutmayın.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.