Kategoriler

Papara En Hızlı Para Transfer Aracı mı?

Son zamanlarda adını sıkça duyurmayı başaran Papara, nasıl bir mobil uygulama deneyimi sunuyor? Sunduğu avantajlar bizim lehimize mi? Papara uygulamasının detayları yazımızda..
Papara uygulaması incelemesi

Papara Uygulaması, ışık hızı ile işlem yapma deneyimi yaşatan en hızlı para aktarım aracı mıdır? İnternet çağında yaşadığımız gerçeğine yavaşta olsa alışmaya başladık. Özellikle kullandığımız bazı uygulamalarla hayatımıza hız ve renk geldiği konusu tartışılmaz. Mobil dünyaya alışmaya başladığımız günümüz koşullarında para aktarım araçlarına da yerli yersiz ihtiyacımız oluyor. Örneğin gecenin bir körü birisine para göndermeniz gerekebiliyor. Bankalar arası işlemlerin mesai saatleri içerisinde yapıldığını da biliyoruz. Peki, bu durumda ne yapacağız?

Papara, adını hızlı bir şekilde duyurmaya başlayan önemli bir para transfer aracıdır. Bir nevi dijital cüzdan olarak düşünebilirsiniz. Bunun için bu araca para yüklemeniz gerekir. Şunu baştan söyleyelim ki gerekli bütün izinleri almış bir sanal bankacılıktır. Paranızı güven içerisinde buraya havale eder ve saklayabilirsiniz.

Papara Uygulaması İncelemesi

Uygulamaya giriş yaptığınızda göz yormayan, sadece ve basit bir ara yüz ile karşılıyorsunuz. Bu bakımdan sonra derece kullanışlı bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Bana göre şu an Türkiye’de aktif faaliyet gösteren araçların içerisinden en iyisi. Hem kampanyaları hem de kullanılabilirliği açısından tartışmasız ilk sıraya yazacağım bir uygulamadır. Ancak her uygulamada olduğu gibi birazdan değineceğimiz sıkıntılar bunda da görülebiliyor.

Papara uygulaması incelemesi

Paparası olan kişilere saniyeler içerisinde para aktarma şansınızın olması en büyük avantajı. Bunun yanı sıra güvenlik tedbiri olarak da para çekme ve yatırma işlemleri için sadece sizin adınıza kayıtlı hesaplardan işlem yapılmasına izin verilmesi de mükemmel bir özelliktir. Böylece sahte işlemlere kesinlikle izin vermiyor.

Kimler Papara Uygulaması Kullanabilir?

Bu konuda sadece bir yaş sınırlandırması var. 18 yaşından büyük olan herkes bu uygulamayı kullanabilir. Günün her anında para aktarımı yapabilmeniz ise size gerçekten büyük bir avantaj sağlıyor. Başınız sıkıştığında bir arkadaşınıza veya ailenize telefon ederek anında para transferi yapmalarına olanak tanıyabilirsiniz. Özellikle öğrenciler ve freelancer olarak benim gibi çalışanlar için son derece başarılı bir uygulamadır. 7 gün 24 saat boyunca işiniz gereği para alışverişi yapabilirsiniz.

Ben genel olarak uygulamayı para alış ve veriş işlemlerinde kullanıyorum. Ayrıca kartını da aldığımdan dolayı alışverişlerimde de kullanarak bazı kampanyalarından yararlanmaya çalışıyorum.

Papara Uygulaması Eksik Yanları

Öncelikli olarak oldukça başarılı bir uygulama olduğunu söylemeliyim. Her uygulamada olabilecek bazı eksik yanlarını da söylemeden geçmek olmaz. Mesela uygulamadan bir arkadaşınıza para göndereceğiniz zaman arkadaşınızın papara numarasını kopyala yapıştır diyerek uygulama içerisine giremiyorsunuz. İlla ki manuel olarak giriş yapmanız gerekiyor. Bu durumda da 10 haneli bir rakamı eksiksiz ve doğru bir şekilde girmek biraz vakit kaybına neden olabiliyor. Uygulamanın ikinci büyük eksiği ise bence menülerin isimleri yazılırken karışıklık yaşanmasıdır. Mesela en son arkadaşım banka hesabına para çekme konusunda sıkıntı yaşamıştı. En altta bulunan gönder ve çek kısımlarının biraz daha ayırt edici şekilde yazılması gerekiyor.

Papara Uygulaması Özellikleri

Uygulama inceleme aşamasında bir takım sorular sormuştuk. Şimdi dilerseniz bu sorulara cevap verelim. Öncelikli sorduğumuz soru gerçekten en hızlı para transfer aracı mıdır sorusu idi. Bu soruya benim gördüğüm kadarı ile kesinlikle en hızlı şekilde para transferi yapacağınız araç budur diyebilirim.

Bunun yanı sıra göze çarpan özellikleri şunlardır:

  • 7/24 işlem yapabilme özelliği
  • Ulaşılabilir müşteri hizmetleri – diğer operatörler gibi uzun süre beklemiyorsunuz.
  • Kolay hesap açma, kolay yönetme ve kolay doğrulama hizmetleri
  • Kesinlikle çok hızlı olduğunu belirtmeliyiz.
  • Transferlerin bir noktaya kadar ücretsiz yapılabilmesi
  • Tek seferde 150.000 TL işlem yapabilme olanağı

Aslında bu avantajları arttırmak mümkün. Mesela ben market kampanyasını çok beğeniyorum. 150 TL alışveriş yapıyorsunuz ve 30 TL geri size iade ediyor. Bunun haricinde kahve içmeyi çok seviyorsanız eğer 50 TL’ye kadar bir aylık kahve içmenizde yarısını geri ödüyor sizlere. Bir diğer avantajı ise sinema salonlarında. 50 TL’ye kadar yapacağınız sinema alışverişlerinde yarısını size geri ödüyor. Hemde bu kampanyadan her hafta yararlanabiliyorsunuz.

Ben yukarıdaki özelliklerinden dolayı hem kendime hem de aileme bu karttan sipariş verdim. Bu şekilde ailecek beğendiğimiz bir kampanya olursa üç, dört kere faydalanabiliyoruz 🙂

Son olarak belirtmem gerekirse; Papara’yı kullanmak oldukça avantajlı gözüküyor. Özellikle para transfer işlemini fazlaca yapıyorsanız veya kampanyaları takip ediyorsanız Papara uygulaması kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim.

Papara
Papara
Geliştirici: PAPARA
Fiyat: Ücretsiz
‎Papara
‎Papara
Geliştirici: Papara
Fiyat: Ücretsiz

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.