1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulamalar

Notion Kişisel Planı Ücretsiz Kullanıma Sundu

Notion Kişisel Planı Ücretsiz Kullanıma Sundu
0

Proje yönetim ve not alma uygulaması olan Notion, daha önceden 4 dolar olarak ücretlendirdiği kişisel planı ücretsiz kullanıma sundu. Aynı zamanda Ekip Planını Covid-19 nedeniyle ilk yardımcılara, araştırmacılara ve kâr amacı gütmeyen şirketlere ücretsiz sunuyor.

Son zamanların popüler not alma uygulaması olan Notion, tasarımı ve sunduğu fonksiyonlar ile kullanıcı sayısını hızla arttırmaya devam ediyor. (Uygulamanın detaylarına; Notion İncelemesi yazımızdan ulaşabilirsiniz.)

Yazdığımız Notion İncelemesi yazısından beri Notion’da büyük geliştirmeler yaşandı. Artık Notion ile internet sitesi dahi yapılıp, yayınlanabiliyor. Bir proje yönetim ve not uygulamasını bu denli geliştirebilmek gerçekten tebrik edilesi.

Tabi gelişmeler yaşanırken aksiliklerde yaşandı. Notion geçtiğimiz ay Çin’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Daha doğrusu büyük ihtimalle güvenlik tedbiri olarak faaliyetleri Çin tarafından bloke edildi.

Notion Yeni Ücretlendirmeler

Artık ücretsiz planda sınırsız blok ve sayfa oluşturabiliyoruz. Bu daha önceden 1000 blok ile sınırlıydı. Tek eksi olarak artık ücretsiz planda projemize veya notlarımıza üye ekleyemiyoruz. Bunun için ‘Team’ veya ‘Enterprise’ üyeliği almamız gerekiyor.

Notion ücretlendirme

Kişisel kullanımda yükseltebileceğimiz tek paket ‘Personal Pro’ olarak güncellendi. Farkları; Personal Pro üyeliğinde dosya yüklerken MB sınırı yok. Ücretsiz kullanımda yükleyeceğimiz dosyanın boyutu 5 MB’ı geçmemeli. Personal Pro üyeleri öncelikli desteğe sahip oluyor. Ücretsiz kullanımda düzenleme geçmişini göremiyoruz. Personal Pro planı ile 30 güne dönük düzenleme geçmişini görebilmek mümkün. Son olarak da Personal Pro planında sınırsız misafir hakkımız varken ücretsiz planda sadece 5 misafir hakkı var.

Farkları değerlendirdiğimizde aralarında uçurum farklar olmadığını görüyoruz. Yani en azından benim için ücretsiz plan fazlasıyla yeterli. Sadece düzenleme geçmişi için 1 haftalık hak falan verilseydi iyi olurdu :) Bazen düzenleme geçmişi lazım olabiliyor.

Notion Ücretsiz Kullanma

Tabi öğrenciyseniz bunu dert etmenize gerek yok. Öğrenci mailiniz ile Notion’a kayıt olarak öğrencilik yıllarınız boyunca ‘Personal Pro’ planını ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için sadece öğrenci mailiniz ile kayıt olmanız yeterli. Detaylar için tıklayabilirsiniz.

Notion öğrenci

Öğrenci değilseniz ‘Ayarlar’ > ‘Earn Credit’ kısmından verilen görevleri tamamlayarak birkaç ay boyunca Personal Pro üyeliğini bedavadan kullanabilirsiniz. (Hepsini tamamladığınız takdirde 6 ay bedava kullanabiliyorsunuz.)

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir