Müziğe Göre Eşleşme Uygulaması: makromusic for Spotify

Emir
3 Minimum Okuma Süresi
makromusic for Spotify uygulaması

Makromusic ile günümüzde bilinen ve kullanılan tanışma uygulamalarını unutacaksınız. Bu zamana kadar benzeri olmayan bir tanışma uygulaması. Yaşanılan bu zorlu karantina günlerinde insanlar birçok farklı uğraş aradı veya oluşturdu. Kimisi de yeni arkadaşlık ilişkisi kurabilmek için farklı yollar denedi.

Makromusic de bu zorlu zamanlarda çıkmış olan ve kullanıcıların sanki yıllardır beklemiş olduğu bir uygulama izlenimi yarattı. Uygulamadan kısaca bahsetmek gerekirse sizin müzik zevkinize uygun bir kişiyle tanışma fırsatı elde ediyorsunuz.

Bu biraz tuhaf gibi geliyor ama daha önce böyle bir uygulamanın olmayışı da gerçekten şaşırtıcı. Kullanıcı yorumları ve alınan geri dönüşlere bakıldığı zaman, böyle bir mobil uygulama ihtiyaçmış ve neden bu kadar geç çıkarılmış gibi yorumlar sık sık rastlanılanlardan.

Makromusic Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı Android veya iOS için indirebilirsiniz.

Uygulamanın kullanımı ise gayet kolay. Eğer bir Spotify hesabınız var ise zaten yapmanız gereken işlemin yarısı bitmiş oluyor. Sizin Spotify’da dinlemeyi sevdiğiniz sanatçıları ve tarzları makromusic detaylı şekilde sizin için analiz ediyor. Sonraki kısım da ise size sadece dinlemekten keyif aldığınız şarkıları dinlemek kalıyor.

Siz sevdiğiniz şarkıları dinlerken farklı bir kullanıcı da o şarkıyı dinlemeye başladığında uygulama size bir bildirim gönderiyor. Bu bildirim ile birlikte eğer isterseniz karşı taraf ile eşleşme imkânı elde ediyorsunuz. Tabi bunun için karşılıklı onay gerekiyor. Karşılıklı olarak onay verildikten sonra müzik zevki size uygun olan biriyle tanışma fırsatı bulmuş oluyorsunuz.

makromusic for Spotify eşleşme uygulaması

Ayrıca gün içerisinde toplamda 5 farklı profille eşleşme imkânınız bulunuyor. Uygulama içerisinde ki keşfet bölümünden diğer kullanıcıların dinlediği şarkıları da görmeniz mümkün. Bu sayede sadece sizin dinlediğiniz şarkıları dinleyen kişileri beklemenize gerek kalmıyor.

Benzer müzik zevkleri bir araya gelirken aynı zamanda eşleşme gerekmeksizin yeni türlere de bir kapı aralamak mümkün oluyor. Bunun dışında eşleşmiş olduğunuz kişi ile konuşma esnasında karşılıklı olarak şarkı göndermeniz de mümkün. Eşleşmiş olduğunuz kişiyle aynı şarkıyı beraber dinleyip konuşmanıza devam ederken, daha sonraki şarkılarınızı da belirlemeniz mümkün oluyor.

Makromusic for Spotify İncelemesi

Uygulamanın biraz da sınırlı olan kısımlarından bahsedelim. Aslında dezavantaj oluşturacak şekilde düşünülmemesi gerekir ama yine de insanın aklında soru işareti bırakıyor. Kullanıcı sayısının fazla olmaması ve eşleşme problemleri bu soru işaretlerinin başında yer alıyor.

Uygulama içerisinde bir profilinizin olmaması ve kullanıcıların birbirlerine müzik dışında herhangi bir şey gönderemiyor olmaları da uygulamanın yoğun eleştiri aldığı kısımlardan. Ayrıca bazı kullanıcıların oluşturmuş olduğu dinleme listelerinin hangisine göre eşleştirme yapacağı ve en çok dinlediği müziği uygulamanın tam olarak seçememesi de sınırlı yönlerinden.

Genel olarak çoğu kullanıcının olumlu geri dönüşte bulunması ve kısa sürede uygulamanın 90.000’den fazla kullanıcıya erişmiş olması da uygulamanın beğenilmiş olduğunu gösteriyor. Eşleşme ve sohbet kısmına çeşitli özelliklerin getirilmesi durumunda uygulama tam manasıyla hazır hale gelecektir.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir