1. Anasayfa
 2. MMORPG

Metin2 Mobile mı Geliyor?

Metin2 Mobile mı Geliyor?
0

Bugünkü konumuz bir neslin hayallerini süsleyebilecek olan Metin2 Mobile. MMORPG dünyasının en efsaneleşmiş oyunlarının (Cabal Mobile, Silkroad Mobile) yavaş yavaş mobile gelmesiyle birlikte tüm gözler Metin2 ve Knight’a çevrildi. Metin2 aslında çoğu kişinin fark ettiği gibi eski oyuncu kitlesini tekrar kazanabilmek için birçok hamle yaptı.

Bu hamlelerinin başında; Steam’a özel server ve EdiLee’nin ( :( ) oyuna geri dönmesi yer alıyor. Bu hamleler kısa süreli başarılı olsa da uzun süreçte pek başarılı olamadı. Peki ya Silkroad veya Cabal’ın yaptığı gibi mobil platforma gelirse başarılı olabilir mi? Bunu az çok şu an hesaplayabiliriz çünkü Metin2 mobil platformda yer alıyor.

Tavsiye: Knight Online Mobile Cihazlara mı Geliyor?

Hatta birden fazla Metin2 oyunu mobil platformda yer alıyor. Bazıları dolandırıcılık amacı güdüyor ancak aralarından bir tanesini oynayabilmek mümkün. Tabi oyunun resmiyette Metin2 ile bir bağlantısı yok. PVP server mantığıyla düşünebilirsiniz. Yine de benim için mobilden Metin2 oynayabilmek oldukça duygusal anlar içerdi. (Özellikle 1. köy müziğini duyduktan sonra.)

Metin2 Mobile

Oyunun nasıl indirilebileceği gibi detaylara geçmeden önce bi’ dolandırıcılara bakıp çıkalım. Play Store üzerinden veya APK olarak indirebileceğiniz çoğu Metin2 ismini taşıyan oyun büyük ihtimalle dolandırıcı çıkacak. Özellikle birisi var ki; giriş yapabilmek için ücret istiyor ve yorumlarını okuduğumda sürüyle insanın göz göre göre dolandırıldığını gördüm.

Metin2 Mobile Play Store

Hatta göz göre göre 2 kere dolandırıldığını bile gördüm. Google Play bu tür uygulamaların barınmasına nasıl izin veriyor anlayabilmiş değilim. Dolandırıcı oyunumuzun (oyun demekte istemiyorum; 16 MB boyutuna sahip uygulama desem daha doğru olur) yapımcısı Popu Games. Bunu söylememin sebebi asıl (oyuna girilebilen) Metin2 Mobile’ın yapımcısının da Popu Games olması. Ortada bir tarikat var ama hadi bakalım. Buna yazımın sonunda değineceğim.

Şimdi gelelim oynayabildiğimiz Metin2 Mobile’a. Öncelikle oyun beta aşamasında ve oyuna 1 kere giriş hakkımız bulunuyor. 3 gün boyunca erişim sağlayabilmek için 48 video izlemek veya sınırsız erişim için 1€ ödeme yapmak gerekiyor. O yüzden sadece oyunu görmek istiyorsanız 1 hakkınızı iyi değerlendirmenizi tavsiye ederim :)

Metin2 Mobile Nasıl İndirilir?

1- Bu link üzerinden oyunun sitesine gidin.

2- Telefonunuzun özelliklerine uygun olan APK’yı indirin. HQ (Android 8 ve üstü) ve LQ (Android 4.3 ve üstü) olarak ikiye ayrılıyor. Direkt olarak APK linki vermememin sebebi oyuna güncelleme geliyor oluşu. En güncel versiyonunu sitesi üzerinden indirebilirsiniz.

3- Tamam indirdim, olay bitti mi? Hayır, birde ‘Download Work2Win to register a new account’ yazısı altında yer alan Register butonuna tıklayarak Work2Win.apk uygulamasını da üye olabilmek için indirip kurmamız gerekiyor.

4- Aynı zamanda bu uygulamayı oyunu 1 kereden fazla oynamak istiyorsak reklam izleyip kredi toplamak için de kullanacağız. (48 video = 3 gün erişim)

5- Oyunu ve uygulamayı kurduktan sonra ilk olarak Work2Win uygulamasına kayıt oluyoruz ve ardından Metin2 Mobile’a giriş yapabiliriz.

Metin2 Mobile Nasıl İndirilir

Oyun şu an beta aşamasında ve takip ettiğim kadarıyla sürekli güncelleme için çalışıyorlar. Tekrardan belirteyim oyunun gerçek Metin2 ve Gameforge ile bağlantısı bulunmuyor. Yani ilerleyen zamanlarda yasal olarak kapatılabilir. Oynayan kişiler için sorun olmayacaktır ancak o kadar emeğin boşa gitmemesi için belirteyim dedim.

Metin2 Mobile Nasıl Bir Oyun?

Oyun şu anki beta haliyle oynanabilir durumda. Bildiğimiz Metin2’nin mobile kopyalanmış hali. (Ah Silkroad ah) Tabi oyunda bazı özellikler ve sistemler çalışmıyor. Örnek olarak Kadın Sura karakteri açamıyoruz. (İlerleyen zamanlarda düzeltilecektir.) Bir de envanter, mağaza sistemleri değişik. Oyunda fazla zaman geçiremediğim için balık tutma, at sürme gibi fonksiyonlar var mı bilmiyorum.

Metin2 Mobile nasıl bir oyun

Oyunda azda olsa oyuncu bulunuyor ve eğlenmek amaçlı WS falan atabilirsiniz :) Fazla önemli bir detay değil ancak oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor.

Şimdi gelelim Popu Games meselesine. Play Store’da bulunan ve dolandırmak amaçlı yüklenmiş Metin2 Mobile ile oyuna giriş yapabildiğimiz Metin2 Mobile’ın yapımcıları aynı ismi kullanıyor. Ya ortada bir tarikat var ya da Play Store’da bulunan dolandırıcı arkadaşımız ismini bilerek Popu Games yapmış. Gerçi Metin2 ismini ve içeriğini kullandıkları için ikisi de yasal olmuyor ama en azından birinde emek var :)

Gerçek Metin2 Mobile Gelir mi?

Bu soruya cevap vermek oldukça zor. Metin2, en son sunucu birleşmesi ile uğraşıyordu. Kişisel tahminim Metin2’nin ilerleyen tarihlerde mobile geleceği yönünde. Özellikle Silkroad ve Cabal’ın mobil platforma gelmesinden sonra Metin2’de değerlendirme yapacaktır.

metin2 mobile

Metin2 Mobile ile ilgili haber ve gelişmelerden haberdar olmak için Turkish Mobile’ı takip edebilirsin. İyi oyunlar dilerim.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir