1. Anasayfa
 2. Mobil MOBA Oyunları

LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO’ya mı Geliyor

LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO’ya mı Geliyor
0

LoL Mobile: Wild Rift, şu an mobil platformda en çok beklenen oyunlardan biri. Haliyle oyun hakkında birçok söylentinin ve haberin çıkması ilginç değil. Son çıkan söylentilere göre LoL Mobile: Wild Rift ilk olarak OPPO cihazlardan oynanabilecekmiş. Bu söylentinin doğru olup olmadığına gelin beraber bakalım.

Öncelikle bilmeyenler için: 2019 yılında OPPO; LoL’ün küresel partneri olmuş ve 2024’e kadar sürecek ortaklık imzalamıştı. Tabi bu ortaklık daha çok e-spor dünyasına yönelikti. OPPO’nun bu adımıyla birlikte e-spor dünyasında daha aktif bir rol oynamak istediğini görmüştük.

Riot’un 10. yıl dönümünde yeni duyurduğu mobil oyunlarla birlikte OPPO birlikteliği oldukça fazla söylentilere yol açtı. Daha önceden Fortnite Mobile’ın ilk olarak Samsung’un bazı cihazlarında oynanabilir olduğuna tanık olmuştuk.

LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO Cihazlardan mı Oynanabilecek?

Şimdi gelelim söylentilerin cevabına. XDA, OPPO, yazılım geliştirme topluluğu internet sitesinde verilen cevaba göre: OPPO’nun League Of Legends’ın ilk resmi küresel akıllı telefon ortağı olduğu ancak LoL Mobile: Wild Rift’ın ilk olarak OPPO cihazlara gelmeyeceği belirtildi. Ek olarak OPPO ile LoL ortaklığının sadece e-spor kapsamında olduğu yazıldı.

LoL Mobile Wild Rift OPPO

Yani sorumuzun cevabı: Hayır, OPPO kullanıcıları ilk olarak LoL Mobile: Wild Rift’ı oynayamayacaklar. Zaten böyle bir hamle yapılacak olsa ilk olarak TFT Mobile ve Runeterra Mobile’da yapılabilirdi.

Söylentinin yanı sıra büyük ihtimalle OPPO’nun mobil e-sporda aktif olarak faaliyet göstereceğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda üreteceği yeni mobil cihazlarda LoL Mobile’a yönelik iyileştirmeler veya fonksiyonlar dahil edebilir. Bunu bekleyip zamanla göreceğiz.

LoL Mobile: Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun şu an çıkış tarihiyle ilgili net bir açıklama yok. Riot ekibinin paylaştığı son bilgilere göre oyunun 2020’nin sonlarına doğru çıkması bekleniyor. Tabi bunlar sadece beklenti. Herhangi bir sorundan dolayı erteleme gerçekleşebilir. Riot Games’in mükemmeliyetçi yapısından dolayı oyunun çıkış tarihinin gecikmesi olasılıklar arasında yer alıyor.

LoL KDA

LoL Mobile ile ilgili daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız; LoL Mobile Çıkış Tarihi: LoL Wild Rift Ne Zaman Çıkacak? adlı yazımızı okumanızı tavsiye ederim. Son olarak bu ay içerisinde Legends of Runeterra Mobile’ın çıkacağını belirterek yazımı sonlandırıyorum.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir