Kategoriler

LoL Mobile Alfa Testlerine Nasıl Giriş Yapılır?

En son paylaştığımız haberde LoL Mobile: Wild Rift'in alfa testlerine başlayacağının haberini vermiştik. LoL Mobile alfa testlerine başladı ve artık oyunu deneyebilmemiz mümkün.
LoL Mobile

LoL Mobile: Wild Rift alfa testlerine başladı. İlk olarak yayıncılara özel açılan alfa testleri, artık oyuncular tarafından da deneyimlenebiliyor. Oyun şu an sadece Brezilya ve Filipinler bölgesinde denenebildiği için VPN kullanmak gerekiyor.

Oyun uzun zamandır geliştiriliyor ve oyun hakkında bilgi paylaşımı yapılmıyordu. Yakın zamanda LoL Mobile: Wild Rift oynanış videosu yayınlanmış ve ardından alfa testleri için tarih verilmişti. Haliyle oyuna kimler giriş yapabilecek sorusu büyük bir merak olarak kalmıştı.

Oyunun alfa testleri başladığında ilk olarak yayıncılara açıldı ve hala normal oyuncuların giriş yapıp/yapamayacağı bilinmezliğini korumaya devam etti. Bugün itibariyle Riot Games, LoL Mobile alfa testlerini tüm oyunculara açtı.

Tabi oyuna giriş yapabilmek için birkaç ayarlama ve VPN bağlantısına ihtiyaç duyuyorsunuz. Oyuna giriş yapabilmeniz için gerekli olan her detayı aşağıda açıklayıcı bir şekilde okuyabilirsiniz.

LoL Mobile Nasıl İndirilir?

Öncelikle indirmeniz gerekenler;

1- LoL Mobile APK (ortalama 90 MB)

2- LoL Mobile OBB (1,32 GB)

3- ZArchiver

ZArchiver
ZArchiver
Geliştirici: ZDevs
Fiyat: Ücretsiz

4- PowerVPN (Farklı VPN’de olabilir ancak Brezilya sunucusuna bağlandığınızdan emin olun. Örnek olarak: ColorVPN’den ülke olarak Brezilya seçseniz bile bazen farklı ülkelere bağlıyor ve haliyle oyuna giriş yapamıyorsunuz.)

5- İlk olarak 1. adımda indirdiğimiz LoL Mobile APK‘yı kurun ve oyuna giriş yapmayın. (Sadece kurulu olarak kalsın.) Ardından ZArchiver uygulamasını kurun ve gerekli tüm izinleri verin.

6- Sonrasında LoL Mobile OBB dosyasını açın (ZArchiver ile açıldığından emin olun) ve ‘com.riotgames.league.wildrift’ dosyasına basılı tutarak kopyalayın.

7- Kopyalama işleminden sonra yukarıda ‘Download’ yazan yere tıklayarak ‘Cihaz hafızası’ kısmına geçiş yapın ve ‘Android’ > ‘obb’ kısmına yapıştırın.

8- Artık oyunumuz hazır. Kullandığınız VPN üzerinden Brezilya sunucusunu seçin, bağlanın ve oyuna giriş yapın.

LoL Mobile Girişte Hata

Eğer oyuna girerken hata alıyorsanız; VPN’den Brezilya sunucusuna bağlı olduğunuzdan emin olun. Bazı VPN’ler Brezilya gösterse dahi Brezilya sunucusuna bağlamadığı için oyuna giriş yapamıyorsunuz. Brezilya sunucusuna bağlı olduğunuzdan eminseniz Play Store üzerinden ülkenizi değiştirmeniz gerekiyor. (Yeni bir Google hesabı oluşturmanızı tavsiye ederim. Bu işlemi yaptıktan sonra 365 gün değişiklik yapamıyorsunuz.)

LoL Mobile alfa testlerine nasıl girilir

Play Store’da ülkenizi değiştirmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. (5. dakikadan izlemeye başlayabilirsiniz.)

Bu işlemi yaptıktan sonra dahi hata alıyorsanız; Brezilya sunucusuna bağlı değilsiniz demektir. Tekrar kontrol edin. Eğer hata almaya devam ediyorsanız yorum yazarak yardım alabilirsiniz.

Oyunu telefonunuzun çalıştırıp/çalıştırmayacağından emin değilseniz; LoL Mobile Sistem Gereksinimleri yazımızı okuyabilirsiniz. Telefonunuz oyun için uygun olamayabilir de.

iPhone yani iOS kullanıcıları için şu an herhangi bir giriş ihtimali bulunmuyor. Oyun çıktığında oyuna giriş yapabilirler. Alfa testleri sadece Android’e özel olarak düzenleniyor.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.