Kategoriler

Lineage 2M Ne Zaman Çıkacak?

NCsoft tarafından geliştirilen Lineage 2M, uzun süredir Kore'de oynanıyor. Son güncellemelerle birlikte oyuna İngilizce dil desteği gelmesiyle oyunun Global sunucusunun ne zaman çıkacağı gündeme geldi.
Lineage 2M Ne Zaman Çıkacak

NCsoft tarafından geliştirilen ve üst düzey grafikleriyle dikkat çeken Lineage 2M, uzun süredir Kore’de oynanıyor. Oyuna son güncellemelerle birlikte İngilizce dil desteği gelmesiyle global sunucunun ne zaman çıkacağı gündeme geldi.

Çoğu mobil oyuncunun bildiği üzere mobil platformda zaten Lineage 2: Revolution adında Lineage 2 uyarlanması bir oyun bulunuyor. Geliştiricisi ise Netmarble. Lineage 2 oyununun yapımcısı olan NCsoft için bu yeterli gözükmemiş ki; oyun tekrardan uyarlanarak önceki yıl Lineage 2M olarak duyurulmuştu.

Lineage 2M gücünü Unreal Engine 4 oyun motorundan alıyor. 2003 yılında çıkan Lineage 2 PC oyununa göre daha kaliteli grafikler ve geliştirmeler sunuyor. Bu oyunu diğer mobil MMORPG’lerden ayıran en büyük detay ise; kendi emülatörü sayesinde PC’den 4K 60FPS oynanabilmesi.

NCsoft’un geliştirildiği Purple emülatörü sayesinde Lineage 2M oynarken kolayca canlı yayın dahi açabilirsiniz. Aynı zamanda emülatörü kullanarak klavye ve fare desteğine sahip olarak PC kalitesinde MMORPG deneyimi yaşayabilirsiniz.

Lineage 2M Hakkında

Öncelikle NCsoft’un kurucusu ve CEO’su olan Kim Taek-jin’in Lineage 2M hakkında söylediği sözle başlayalım.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde, Lineage 2M’i teknik olarak takip edebilecek bir oyun olmayacak.

Kim Taek-jin

Mobil MMORPG dünyasına oldukça iddaalı giriş yapan Lineage 2M, üst düzey grafiklerle birlikte üst düzey bir oyun deneyimi de sunuyor. Oyunda haritanın büyüklüğünden tutun da karakter sayısına kadar her şey fazlasına sahip.

Lineage 2M mobil MMORPG oyunu

Belirtilenlere göre oyunda; her sunucu herhangi bir zamanda 10.000’in üzerinde oyuncu tutacak ve bu da büyük PVE ve PVP çatışmalarına olanak sağlayacak.

Oyunda pet sistemi, yetenek sistemi, BOSS sistemi, zindan sistemi ve guild savaşları bulunuyor. Zaten yazdıklarımdan da anlayacağınız üzere; oyun büyük bir dünyaya sahip ve şu ana kadar çıkmış çoğu mobil MMORPG’den daha fazlasını barındırıyor.

Lineage 2M Ne Zaman Çıkacak?

Oyun şu an Kore’de oynanabiliyor ve yakın zamanda İngilizce dil desteği eklendi. Küresel sunucu için bir çıkış tarihi açıklanmadı ancak ilk olarak SEA sunucusunu görmemiz büyük ihtimal. Tahminlere göre SEA sunucusu 2020’nin sonlarına doğru oynanabilir olacak. En geç 2021’de küresel sunucunun oynanabileceği düşünülüyor.

Oyunu denemek isterseniz Purple emülatörü veya APK olarak indirebilirsiniz. Oyunun ortalama 4 GB boyutu bulunuyor. İsterseniz yakın zamanda SEA sunucusu açılan Rohan M oyununa da göz atabilirsiniz. İsterseniz de üst düzey grafik arıyorsanız TRAHA oyununa bakabilirsiniz.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.