1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

Legends Of Runeterra Mobile Nasıl İndirilir? 2022

Legends Of Runeterra Mobile Nasıl İndirilir? 2022
0

Riot Games’in yeni oyunlarından olan Legends Of Runeterra Mobile (LOR Mobile) Çıktı! Uzun bir süredir büyük bir oyuncu kitlesi tarafından beklenen LOR Mobile, Singapur oyuncuları için açık beta olarak duyuruldu. Oyun sadece Singapur oyuncuları için oynanabilir durumda olsa da APK olarak indirerek oyuna kolayca erişim sağlanabiliyor.

Riot Games’in yakın zamanda açık betasını duyurduğu TFT Mobile‘ın ardından LOR Mobile’da beta oyuncularıyla buluştu. Oyun beta aşamasında TFT Mobile’ın aksine Türkçe dil desteğiyle birlikte gelmiyor. LOR Mobile, TFT Mobile gibi çapraz platform desteğine sahip. Yani PC’den oynayan veya mobilden oynayan birisiyle eşleşebilirsiniz.

Şu an için oyun beta aşamasındayken Türkiye sunucusuna kayıtlı Riot hesabınızla giriş yapamıyorsunuz ancak oyunu denemek amaçlı Google hesabınız ile giriş yapabilir ve oyun hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Legends Of Runeterra Mobile Nasıl İndirilir?

Öncelikle oyunun betasına giriş yapabilmek için Android kullanıcısı olmanız gerekiyor. Oyuna giriş yaparken Türkiye sunucusuna bağlı Riot hesabınız ile şu an için giriş yapamazsınız. Oyuna Google hesabınız ile bağlanabilirsiniz. Bazı kaynaklarda VPN kullanımının gerekli olduğu söylenmiş ancak ben VPN kullanmadan oyuna erişebildim.

LOR Mobile Nasıl İndirilir

Oyunu bu link üzerinden APK olarak indirerek oynamaya başlayabilirsiniz. İlerleyen süreçlerde bölge bazlı engelleme gelebileceğinden dolayı; eğer oyuna giremiyorsanız bir VPN kullanarak bölgeyi Singapur seçmeniz oyuna giriş yapmanızı sağlayabilir.

Oyun yakın zamanda Türkiye’de de oynanabilir olacağı için oyun çıktığında haberdar olmak için ön kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim.

Legends Of Runeterra Mobile Türkiye’de Ne Zaman Yayınlanacak?

2020 yılı içerisinde mobil platformda çıkması en çok beklenen 3 oyun arasında LOR Mobile yer alıyor. Zaten diğer ikiside Riot Games’in diğer oyunları olan LOL: Wild Rift ve TFT Mobile. TFT Mobile bundan bir süre önce beta olarak oynanabilir hale geldi. LOR Mobile’ın da beta olarak oynanabilir hale gelmesinden sonra tüm gözler oyunların ne zaman global olarak oynanabileceklerine odaklandı.

LOR Mobile Türkiye'de Ne Zaman Yayınlanacak?

Riot Games konuyla ilgili resmi bir tarih vermedi ancak söylentilere göre TFT Mobile ve LOR Mobile 18 Mart’ta oynanabilir halde olacak. İki oyununda beta olarak çıkışını yapması ve Riot Games’in duyuru yaparken 2020’nin ilk aylarında oynanabilir olacak demesi bu söylentilerin gerçek olma ihtimalini güçlendiriyor.

LOL: Wild Rift için ise şu anlık herhangi bir beta tarihi yok. Ancak Riot Games bu 3 mobil oyunun 2020 yılı içerisinde oynanabilir olacağını söylüyor. Büyük ihtimalle Wild Rift birkaç ay sonra karşımıza çıkacak.

Ufuktaki yeni oyunlarımızı 2019’un başlarında Güneydoğu Asya, Tayvan, Hong Kong ve Makao’da mümkün olduğunda yerel ortaklardan yararlanarak oyunculara sunmaya karar verdik. Çoğu bölgede yıllardır büyük Riot takımlarıyla League of Legends’ı işletirken yeni oyunlarımızı SEA’da küçük bir ekiple mevcut bir altyapı olmadan desteklemek için çalışmalara başladık.

Riot Games

Legends Of Runeterra Mobile Nasıl Bir Oyun?

Legends Of Runeterra (LOR) Mobile, Riot Games’in geliştirdiği ve League Of Legends evreninin yansıtıldığı bir kart (kağıt) oyunu. Bu oyuna benzer bir oyun olarak mobil platformda büyük bir oyuncu kitlesi olan Hearhstone oyununu örnek verebilirim. LOR Mobile, özellikle LOL oyuncuları için büyük bir anlam taşıyan hikayeyi kart oyunu olarak sunuyor.

LOR Mobile

Oyunu oynayabilmek için daha önceden LOL oynamış olmam gerekiyor mu? Hayır, buna gerek yok ancak daha önceden LOL oyununu oynamış birisi hikayeye ve şampiyonlara hakim olacağı için oyuna daha çabuk adapte olacaktır. Bu ilk başlarda LOL evrenine hakim kişilere hızlı bir gelişim sunsa da oyuna yeni başlayanlar LOL evrenine ısındıktan sonra bunun önemi kalmayacaktır.

Legends Of Runeterra Mobile‘a giriş yaparken herhangi bir sorun yaşıyorsan yorum kısmında yaşadığın sorunu belirtirsen çözülmesi için yardım alabilirsin.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir