1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

Legends of Runeterra (LoR) Mobile Çıktı!

Legends of Runeterra (LoR) Mobile Çıktı!
0

Riot Games’in yeni kart oyunu olan Legends of Runeterra (LoR) Mobile Çıktı! Bir süre boyunca Singapur sunucusunda betası süren LoR Mobile, Play Store veya App Store üzerinden indirilerek oynanabilir durumda.

Bir süre önce (oyun beta aşamasındayken) >> Legends Of Runeterra Mobile Beta Çıktı! Nasıl İndirilir? << yazısını yazmış ve oyunu bir süre boyunca oynamıştım. Oyun beta aşamasındayken Türkçe dil desteğine sahip değildi ve bu kadar fazla özellik içermiyordu.

Oyun şu an Türkçe dil desteğine ve seslendirmesine sahip. Özellikle kart oyunlarını sevenler için seslendirme ayrıntısı büyük fark yaratacaktır diye düşünüyorum. Oyuna 8 Mayıs saat 09.59’a kadar giriş yapan herkese özel bir Ay Şaşkını Poro muhafız hediye edilecek.

Oyun çapraz platform desteğine sahip ve bilgisayardan oynayan birisiyle telefondan oynayan birisi eşleşebiliyor. Neyse ki bu herhangi bir sorun oluşturmuyor. Riot Games klasiği olarak oyunun rekabetini engelleyebilecek bir sorun bulunmuyor. Yani oyun P2W değil.

Legends of Runeterra (LoR) Mobile Nasıl Oynanır?

Öncelikle oyunu PC, Android veya iOS platformlarından herhangi birinden giriş yaparak oynayabilirsiniz. Bu noktada oyuna Riot Games hesabınız ile giriş yapmanız büyük önem taşıyor. Aksi halde hesabınıza diğer platformlardan ulaşamazsınız.

Oyuna yeni başlayacakların en çok sorduğu sorulardan biri olan; LoL oynamadan veya LoL evrenine hakim olmadan oyuna ısınabilir miyim? sorusuna bir değineyim.

Oyunun başlangıcında oldukça iyi bir eğitim veriliyor. Devamında ise yapay zeka ile oynayarak destelerinize daha hızlı ısınabilirsiniz. LoL evrenine hakim kişiler oyuna 1-0 önde başlasalar da ilerleyen süreçte durum kolayca eşitlenebilir.

LoR Mobile İlk Hafta Oturum Açma Ödülleri

Riot Games, oyuna yeni başlayanların ilerlemesine yardımcı olmak için, her hesaba bir kereliğine mahsus olmak üzere bir hafta boyunca oturum açma ödülü verecek. Bu ödüller;

 1. Gün Kapsül
 2. Gün Keşif Gezisi Sembolü
 3. Gün Altın Sandık
 4. Gün Temel Paket
 5. Gün Şampiyon Kapsülü
 6. Gün Platin Sandık
 7. Gün Yeni Deste (2x Ashe olmak üzere 8 yeni kart)

Son olarak oyunun fiyat politikası bana biraz pahalı geldi.

LoR Mobile Fiyatları

En düşük satın alım 27 TL’den başlıyor ve 500 LORA ile çok fazla bir şey yapamıyoruz. Büyük ihtimalle ‘Başlangıç Paketi’ 475 LORA olduğu için bu şekilde bir yol izlenmiş ancak bana Türkiye için fiyatlar oldukça pahalı geldi.

Yine de paranın oyunun rekabeti üzerine bir etkisi olmadığı için bunu bir eksi olarak görmüyorum. Oyunu oynayan veya yeni başlayacak olanlara iyi oyunlar dilerim.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir