Kategoriler

League of Valhalla (LoV) Ön Kayıtları Başladı

League of Valhalla (LoV) ön kayıtlarını toplama başladı ve yakında küresel sunucusunun açılışına hazırlanıyor. Oyunu Türkiye'den "Erken Erişim" olarak deneyimleyebilmek mümkün.
League Of Valhalla (LoV)

İskandinav mitolojine dayanan League of Valhalla (LoV) ön kayıtlarını toplama başladı. Oyun küresel sunucusunun açılışı için hazırlanıyor ve şu an “Erken Erişim” olarak deneyimleyebilmek mümkün.

Daha önceden League of Valhalla beta testleri ile ilgili bir içerik paylaşmış ve oyunun yakın zamanda çıkabileceğini belirtmiştim. Gün itibariyle YOUZU (DoomCar ve Saint Seiya Awakening gibi oyunların geliştiricisi) tarafından geliştirilen LoV, ön kayıtlarını toplamaya başladı.

Oyunu denemek isteyenler “Erken Erişim” olarak oyuna giriş yapıp deneyimleyebiliyor. Oyunda balık tutma, yemek pişirme ve içip sarhoş olmak gibi zaman geçirilebilecek aktiviteler bulunuyor.

Oyunun resmi Facebook sayfasında belirtilene göre; ön kayıt yapanlar oyun açıldığında ödüller kazanacaklar. Bu ödüllerin ne olduğu ile ilgili bir bilgi ise şu an açıklanmamış durumda.

League of Valhalla Hakkında

Oyunda; Orc Warrior, Shadowdancer, Witch Hunter, Elementalist ve Elf Archer olmak üzere 5 sınıf bulunuyor. Kişisel düşüncem olarak sınıflar oldukça güzel dizayn edilmiş olsa da karakter özelleştirme ekranı için aynısını söyleyemiyeceğim.

Sınıfımızı seçtikten sonra sadece 3 seçenek arasından saçımızı özelleştirebiliyoruz. Sonra da kullanıcı adımızı girip, bol görevli maceramıza başlıyoruz. Oyunun grafikleri gayet iyi ancak optimizasyon konusunda sorunlar var gibi. Tabi oyun erken erişim aşamasında olduğu için bu dediklerimin hepsi giderilebilir.

League of Valhalla oyun içi

Oyunda yandaş sistemi bulunuyor. Kart sistemine benzer şekilde yandaş kazanıyor ve bizimle savaşması için yanımıza çağırabiliyoruz. En fazla 3 yandaşı yanımızda gezdirebiliyoruz ve bunun için seviyemizin yüksek olması gerekiyor.

Balık tutmak, yemek pişirmek ve arkadaşlarımızla tavernada sarhoş olmak yapabileceğimiz bir diğer uğraşlar. Oyuna günümüz mobil MMORPG’lerinde olan çoğu sistem dahil edilmiş. Bunlardan en lanetini de unutmamışlar; VIP sistemi.

Oyun P2W mi değil mi anlayamadım ancak VIP sisteminin olması bile oyundan büyük eksilerle bahsetmeme yeter diye düşünüyorum. Tabi bunun için oyunun çıkışını beklememiz gerekecek.

Oyunda yeteneklerimiz arasında bir dodge (kaçınma) yeteneği bulunuyor ve bu yeteneği kullandığımızda otomatik olarak yeteneklerden kaçınıyoruz. Bu günümüz MMORPG’lerinde pek görmediğimiz bir durum. İyi mi? Yoksa kötü mü? karar veremedim, fikirlerinizi veya deneyimlerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

League of Valhalla Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun çıkış tarihi ile ilgili bir açıklama yok ancak yakın zamanda çıkacağını söyleyebilirim. Oyun çıktığında haberdar olmak ve ödüller kazanmak için ön kayıt olabilirsiniz. Oyunu “Erken Erişim” deyken denemek isteyenler için de aşağıya indirme bağlantısı bırakacağım.

LoV mobil MMORPG oyunu

Erken erişim şu an sadece Android’e özel ve iOS cihazlardan oynayabilmek mümkün değil. Oyun çıktığında iOS cihazlardan da oynanabilecek. Oyunda şu an optimizasyon sorunları olduğu için cihazınıza bağlı olarak donmalar yaşayabilirsiniz. Oynayacak olanlara şimdiden iyi oyunlar dilerim.

LoV: League of Valhalla
LoV: League of Valhalla
Geliştirici: YOUZU(SINGAPORE)PTE.LTD.
Fiyat: Ön kayıtta

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.