Kategoriler

League of Valhalla (LoV) Beta Testlerinde!

İskandinav mitolojisine dayanan League of Valhalla (LoV) beta testlerine başladı! Oyun, tanrılar tarafından yaratılan huzurlu toprakların kötü Loki tarafından yok edilmesinden sonra yeniden inşa edilen insan dünyasında geçiyor. Detaylar yazımda.
League Of Valhalla

Bol bol yeni mobil MMORPG oyunu göreceğimiz 2020’de listemize League of Valhalla (LoV) da katılıyor. Oyun isminden anlaşılaşacağı üzere İskandinav mitolojine dayanıyor ve bol bol mitoloji içeriyor.

Oyunda balıkçılık, avcılık ve yemek pişirme gibi aktiviteler bulunuyor. Aynı zamanda sıkıldığınız zamanlarda tavernaya giderek bira içebiliyor ve oyunda sarhoş olabiliyorsunuz 🙂

Grafikleri, aktiviteleri ve mitoloji unsurları ile League of Valhalla (LoV) 2020’de çıkan en iyi mobil MMORPG oyunları arasına girecek gibi gözüküyor.

League of Valhalla (LoV)

Oyunda; Orc Warrior, Shadowdancer, Witch Hunter, Elementalist ve Elf Archer olmak üzere 5 sınıf bulunuyor. Çoğu mobil MMORPG oyununun sınıf kalitesi olarak birbirine benzediği bu zamanlarda League of Valhalla bir fark yaratmayı başarıyor. (Özellikle Elf Archer sınıfı muhteşem gözüküyor.) Tabi özelleştirme ekranı için aynı şey geçerli değil. Karakterimize pek özelleştirme yapma şansımız bulunmuyor.

League of Valhalla mobil oyun

League of Valhalla’da 1v1, 3v3 ve 100v100 gerçek zamanlı savaşlar yapılabiliyor. Anladığım kadarıyla sunucu savaşları da olacak gibi gözüküyor. Oyun aşırı P2W olmadığı takdirde kesinlikle uzun süre oynarım gibi duruyor. Özellikle grafiklerinin muhteşemliği ve İskandinav mitolojisini barındırması beni benden aldı. Hem belki biraz sarhoş olmak eğlenceli olabilir 🙂

Oyunda zindan ve BOSS sistemleri bulunuyor. Özellikle BOSS’lara yönelim olması oyunu daha eğlenceli kılacak gibi. Yine de oynamadan bir şey demek güç.

League Of Valhalla (LoV) Ne Zaman Çıkacak?

Oyun şu an 2. beta testinde ve Türkiye’den beta testlerine giriş yapılamıyor. (Play Store’dan ülke değiştirerek giriş yapabilirsiniz.) Global sunucunun çıkış tarihi belli değil ancak geliştiricinin şu şekilde bir açıklaması bulunuyor:

Birkaç test bitirdikten sonra oyunumuzu dünya çapında başlatacağız. Merak etmeyin en kısa zamanda o testleri bitirmeye çalışacağız.

League of Valhalla (LoV)
League Of Valhalla Taverna

Global sunucu geldiğinde oyun Türkiye’den oynanabilecek ve geliştirici ekiple konuştuğumda Türkçe dil desteği getirmeyi düşündüklerini ilettiler. Bakalım TwelveskyM, Bless Mobile, Cabal Mobile derken hangi mobil MMORPG oyununa bağlanıp kalacağız 🙂

Oyunla ilgili söyleyebileceklerim şimdilik bu kadar. Oyunun resmi Facebook sayfasını bu link üzerinden takip edebilirsiniz. League of Valhalla (LoV) ile ilgili anlık gelişmeler ve bilgiler için bizi takip etmeyi unutmayın.

LoV: League of Valhalla
LoV: League of Valhalla
Geliştirici: YOUZU(SINGAPORE)PTE.LTD.
Fiyat: Ön kayıtta

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.