League of Legends: Wild Rift’e Yeni Güncelleme Geldi

Tan Soylu
2 Minimum Okuma Süresi
League of Legends: Wild Rift'a Yeni Güncelleme

Beta süreci devam eden League of Legends: Wild Rift’e yeni güncelleme geldi. Gelen güncellemeyle birlikte Ezreal nerflendi, liderlik tablosunda ayarlamalar yapıldı ve eşleştirme algoritmasında güncellemeye gidildi.

Henüz beta sürecinde olan Wild Rift, oyun dengesinin daha iyi bir hale gelebilmesi için güncellemeler almaya devam ediyor. Wild Rift Twitter hesabından yapılan paylaşımla birlikte oyunda birkaç değişiklik yapıldığı paylaşıldı.

Türkiye bölgesi için çıkış tarihi Aralık olarak belirlenen Wild Rift, yılın en çok beklenen oyunları arasında yer alıyor. Oyun 0’dan mobil platforma özel olarak geliştiriliyor ve daha benzer bir LoL deneyimi sunabilmek için sık sık güncellemeler alıyor.

Wild Rift geliştirici ekibi, en benzer LoL deneyimini yaşatmayı amaçlamakla birlikte optimizasyon konusunda da iyi sonuçlar elde etmek istiyor. Böylece daha fazla mobil oyuncu LoL deneyimini telefonlarından yaşayabilecekler.

Yeni Güncelleme Notları

Bu güncelleme notlarında şampiyon olarak sadece Ezreal’a yer verildi. (Bu hikayede yanan Ezreal oldu.)

Wild Rift Ezreal

Ezreal

1. Yeteneği

Hasar: 30/65/100/135 → 20/55/90/125

Toplam AD Oranı: 1.2 → 1.1

Mana: 25/30/35/40 → 30/35/40/45

2. Yeteneği

Mana yenileme: 60 + tetikleme yeteneği maliyeti → 60/70/80/90

Ezreal ile birlikte oyunun temel eşyalarından birinin de gücü düşürüldü.

Manaveren

Mana – AD dönüşüm oranı: %2 → %1.5

Bir diğer güncelleme ise liderlik tablosuna geldi. Üst sıralardaki oyuncuların doğru yüzdeliklerini daha iyi yansıtmak için oyun içi liderlik tablolarının ayarlandığı paylaşıldı.

Son olarak eşleştirme süresini kısaltabilmek ve oyun kalitesini arttırabilmek için eşleştirme algoritmasında güncellemeye gidildi ve yapılan güncellemenin sonuçları yakından takip edilecek.

Bir önceki 1.0a yama notlarını okumak isterseniz yazıya tıklayabilirsiniz.

Wild Rift Ne Zaman Çıkacak?

Riot Games kısa bir süre önce oyunun Aralık ayında Türkiye bölgesine geleceğini paylaştı. Şu an için oyunun tam çıkış günü belirtilmiş değil. En geç ise 2021’in İlkbaharında Amerika bölgesinde yayınlanacak. Wild Rift Türkiye bölgesinde yayınlandığında nihayet ping sorunu ve giriş engellemeleri sorunu ortadan kalkmış olacak.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir