1. Anasayfa
 2. MMORPG

Knight Online Mobile Cihazlara mı Geliyor? 2022

Knight Online Mobile Cihazlara mı Geliyor? 2022
0

Yılların efsane oyunlarından olan Silkroad Online ve Cabal Online’ın Mobile gelmesiyle birlikte birçok oyuncunun kafasında Knight Online Mobile Gelir mi? sorusu oluştu. Aslında bu sorunun cevabı şu an oldukça değişken. Knight Online mobile geliyor ancak kendi yapımcısı tarafından değil.

NTTGame’in bildiğiniz gibi aynı zamanda mobil oyunları da bulunuyor.(mgame ile ortaklıkları ile) Ancak en yüksek oyuncu sayısına sahip oyunları olan Knight Online için herhangi bir mobil platform desteği vermemeyi tercih ettiler. Kendi fikrim olarak yakında Knight Online’ı mobil platform için geliştirmeye başladıklarının haberini duyacağız gibime geliyor. Özellikle Silkroad ve Cabal’ın mobile gelmesi Knight Mobile için de bir ışık yakmış olabilir.

GÜNCELLEME: Knight Online Mobile Çıktı! Detaylı bilgi almak için tıklayınız.

Knight Online Mobile

Gelelim resmî olmayan yapımcı tarafından geliştirilen Knight Online Mobile‘a. Takip ettiğim kadarıyla oyunun geliştirmeleri uzun zamandır devam ediyor ve yakın zamanda beta yayınlarına başladılar.

Knight Online Mobile

Oyunun uzun ömürlü olup olmayacağını söylemek oldukça güç çünkü NTTGame fan yapımı bu oyunun Youtube videolarına telifi basmış durumda. Yapılan açıklama ise şu şekilde:

Youtube içeriklerimize “16.12.2019” tarihinde “Game Cafe Services NTTGame” tarafından asılsız telif hakkı ihtarı uygulanmıştır. Telif hakkı nedeni olarak videoların Knight Online yazılımı içerisinden alındığı öne sürülmüştür fakat Youtube sayfamızdaki tüm içerikler tamamen “Knight Empire Mobile” içerisinden alınmıştır. Bu telif hakkı ihtarına geribildirimde bulunulmuştur fakat artık canlı yayınlara twitch üzerinden devam edilecektir. Oyunun geliştirmesi son hız devam ediyor.

Knight Online Empire

Olayların bu şekilde geliştiğini öğrendiğimde ilk olarak aklıma LOL’ün Mobile Legends’a açtığı dava ve aldığı yüklü miktarda tazminat geldi. Üstelik Mobile Legends tam olarak kopya bir oyun olmadığı halde. Burada ise işler biraz daha farklı. Oyun birebir mobile geçirilmiş ve Knight Online’ın telif hakları oldukça can yakabilir.

Paylaşılan bilgilere göre oyunda 3 sınıf olacak ve çoğu şey Knight Online ile aynı olacak. Oyunun IOS’a çıkıp çıkmayacağı bilinmiyor ancak APK olarak indirilebilecek. Oyunun sitesi ve forumu şu an aktif durumda. Belirtilenlere göre de yakın zamanda yayınlanacak. Oyunla ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için aşağıda ki görsele göz atabilirsin.

knight online mobile
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir