Kategoriler

Kablosuz Aktarım Uygulaması: AirDroid

Telefonunuzdan bilgisayarınıza veya tam tersi bir şekilde kolayca dosya aktarımı yapabileceğiniz AirDroid uygulaması ile kablo ile uğraşma devrini sonlandırın. AirDroid uygulaması neler sunuyor? Detaylar yazımızda.
Kablosuz Aktarım Uygulaması AirDroid

AirDroid, günümüzde dosya aktarım yolları arasında bence en kullanışlı olanlardan birisidir. Çünkü ortamda bulacağınız bir WiFİ ile birlikte dosyalarınızı kablosuz bir şekilde aktarım özelliği sunuyor. Telefonunuzdan bilgisayarınıza veya tam tersi bir şekilde kolayca dosya aktarımı yapabilirsiniz.

Uygulama aslında uzun zamandır hayatımızın içerisinde ve bu kelimeye bir hayli aşinayız. Ancak kullanıcı sayısı dünyada epey fazla iken ülkemizde daha azdır diyebiliriz. Giderek yaygınlaşan bu uygulama ile birlikte kablosuz aktarımın verdiği zevki yaşayabilirsiniz.

AirDroid İncelemesi

Öncelikle uygulamaya girebilmek için web sitesi üzerinden bir üyelik açmanız yeterlidir. Çok kısa sürecek bu işlemden sonra uygulamayı hemen kullanabilirsiniz. Uygulamaya giriş yapınca karşınıza çıkan ekranın altında depolama alanınızı falan görebiliyorsunuz. Böylelikle aktarımdan önce veya sonra ne kadar yeriniz olduğu konusunda bilgi sahibi oluyorsunuz. Yani aktarım anında yeterli hafıza yok gibi sorunlar bir köşeden çıkarak sürpriz yapmıyor. Onun dışında ise klasik bir şekilde aktarım yapabileceğiniz alan oldukça sade bir gösterimle sizin karşınıza çıkmaktadır.

Bence uygulamanın en büyük avantajı bilgisayarınızdan tam bir erişim yapmanıza olanak tanımasıdır. Özellikle aktarım anında telefon yerine bilgisayardan aramalarınızı ret edebilir ve aktarımın bitmesini bekleyebilirsiniz. Hatta mesaj alıp verme gibi işlemlerin yapılması da ekstra bir avantaj olarak karşımıza çıkıyor.

AirDroid Uygulaması

AirDroid, karşımıza pek çok avantaj ile çıkıyor aslında.

  • Telefonunuzu bilgisayarınızdan yönetebiliyorsunuz.
  • Dosya aktarırken kablo ile uğraşma gibi bir durum olmuyor ki ben hiç sevmem yani.
  • Telefonunuzun güvenliğini sağlayabiliyorsunuz.
  • Bilgisayarınızdan ‘mesajları, aramaları cevaplayabiliyor’, ‘kamerayı kullanabiliyor’, ‘rehberi görüntüleyebiliyor’ ve daha birçok işlemi telefonunuzu elinize almadan yapabiliyorsunuz.

Bence en öne çıkan avantajları ve özellikleri bunlar. Özellikle kablo ile uğraşmayı benim gibi sizlerde sevmiyorsanız o zaman kesinlikle telefonunuza yüklemeniz gereken bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

AirDroid Kimler İçin?

Uygulama özellikle aktarım konusunda yeni nesil teknolojiler arasında bulunuyor. Rakiplerine göre ise oldukça kullanışlı ve hızlı olması onun tercih edilmesinde en büyük etken. Bunun haricinde genel olarak herkese hitap eden uygulamayı özellikle sevgililer (detay belirtmek istemiyorum 🙂 ) ve sürekli telefonundan bilgisayarına veya tam tersi dosya aktarımı yapması gereken meslek sahipleri kullanıyor.

AirDroid Eksik Yanları

Uygulama genel olarak avantaj sağlayan bir uygulamadır. Ancak ne olursa olsun her uygulamada kullanıcıları memnun etmeyen bir takım özellikler bulunur. Bu uygulamada ise benim dikkatimi çeken en önemli eksiklik verilerin dosya olarak ekrandan sürükleyip gönderememeniz.

AirDroid Uygulama İncelemesi

Bunun yanında müzik ve video gönderiminde sınırlı sayıda desteklediği format biçimi olması. Desteklediklerinin günümüzde en çok kullanılan formatlar olduğu gerçeği olsa da olurda acil durumda format desteklemiyor yazısı alabilirsiniz.

AirDroid, bu eksik yanları haricinde bence gerçekten herkesin kullanması gereken bir uygulamadır. Gerek kayıt kolaylığı gerekse kullanım anında hızlı ve güncel bilgiler ile sizleri donatmasından dolayı başarılı bir uygulama diyebiliriz.

AirDroid Uygulama İncelemesi

Özellikle aktarım konusunda günümüzde 4G, 4.5G, 5G gibi önemli ayrıntıların yanında bu tarz uygulamalarda giderek artacaktır. Hız konusunun son derece önemli hale geldiği şartlarda sizlerde bu uygulama ile hızınıza hız katabilirsiniz.

Benim en çok sevdiğim kısmı telefonumu elime almama gerek kalmadan tüm işlemlerimi bilgisayardan halledebiliyor oluşumdur. Bu tür avantajlar dahilinde bu uygulamanın (ve bu tarz uygulamaların) giderek daha yaygın hale geleceğini söylemek mümkün. AirDroid, denediğiniz takdirde sizinde memnun kalacağınızı düşündüğüm bir uygulamadır. O nedenle kullanım konusunda çok bir problem yaşayacağınızı söyleyemem. Dilerseniz Premium özelliklerini satın alarak daha fazla özelliğe aynı anda erişim sağlama şansına sahip olabilirsiniz. (Ücretsiz olarak sunduğu özellikler biraz yetersiz gelebilir.)

AirDroid: dosyalar ve erişim
AirDroid: dosyalar ve erişim
Geliştirici: SAND STUDIO
Fiyat: Ücretsiz
‎AirDroid - File Transfer&Share
‎AirDroid - File Transfer&Share
Geliştirici: Sand Studio
Fiyat: Ücretsiz

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.