1. Anasayfa
 2. IOS

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi – Seri Numarası Bulma

iPhone Garanti Sorgulama İşlemi – Seri Numarası Bulma
0

Garanti hizmetindeki yüksek kalite ile öne çıkan Apple marka ürünlerinizde, garanti sürenizin ne kadar kaldığını öğrenebilmeniz için iPhone garanti sorgulama işlemi nasıl yapılır sorusunu inceliyoruz!

iPhone Garanti Sorgulama

ülkemizdeki en pahalı akıllı cihaz üreticilerinden Apple, üretmiş olduğu ürünlerin garanti kalitesine oldukça büyük bir önem gösteriyor. Neredeyse ürettiği her cihaz için garanti desteği sunan markanın telefon modelleri iPhonelar, yüksek fiyatlarını güvenilir olmaları ile hakediyor.

İkinci el piyasasında da sıklıkla satılan bu cihazların garanti durumu da kullanıcıları tarafından oldukça merak ediliyor. Bu yazımızda, iPhone garanti sorgulama işlemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm detaylara değinmeye çalışacağız.

Eski zamanlarda Apple marka ürün kullanıcıları, garanti sorgulama işlemleri için Apple internet sitesi ya da satış mağazasına gitmek zorundaydı. Lakin, Eylül 2020 tarihinde marka tarafından geliştirilen iOS 13 işletim sistemi sürümü ile bu sorgulama işlemi; akıllı cihazlardan da yapılabilir bir hale geldi. Bu güncelleme ile birlikte iPhone ve iPad kullanıcıları, cihazlarının ne kadar garanti süresi kaldığını akıllı cihazları üzerinden öğrenebilecek.

Siz de iOS 13 işletim sistemine sahip bir ürün kullanıyorsanız, cihazın önce Ayarlar; daha sonra ise Hakkında bölümüne giderek kalan garanti sürenizi öğrenebilirsiniz.

iOS 13 Öncesi iPhone Garanti Sorgulama

iOS 13 Öncesi Sürümlerde Garanti Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

iOS 13’ten önceki sürümlerde, bir Apple Care Temsilcisi aracılığıyla garanti bilgilerini sorgulamanız gerekiyordu. Aşağıdaki adımlar sayesinde bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz:

1) ‘Ayarlar’ üzerine dokunun

2) ‘Genel’i seçin

3) ‘Hakkında’ üzerine dokunun

4) Söz konusu telefon için ‘Seri Numarası’ olarak listelenen telefon numarasını seçin.

5) ‘Seri Numarası’nın yanındaki ok düğmesine ve ardından ‘Apple Care ile İletişime Geç’ seçeneğine dokunun

iphone seri numarası bulma

iPhone Seri Numarası Bulma

siz de 13 sürümünden daha eski bir telefon modeli tercih ediyorsanız, garanti süresini öğrenmek için iPhone seri numarası bulma işlemini yapmak zorundasınız. Bu işlemi nasıl yapacağınızı ise birkaç adım ile öğrenebilirsiniz:

iPhone seri numarası bulma işlemini yapabilmek için ilk olarak telefonun Ayarlar sekmesine girmeniz gerekiyor. Bu sekmeye girdikten sonra ise Hakkında bölümünü bularak söz konusu kısma girebilirsiniz. Ad, iOS Sürümü, Model Adı, Model Numarası bölümlerinin altında Seri Numarası kısmını bulabilirsiniz.

AppleCare garanti sorgulama bölümünden sizlere sorulan soruları ve istenen bilgileri yerleştirdikten sonra, kolaylıkla kalan garanti süreniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımızda turkishmobile.com takipçilerine özel olarak, iPhone Garanti Sorgulama işleminin nasıl yapılabileceğinden bahsettik. Siz de iPhone cihazlar ile ilgili merak ettiğiniz soruları yorumlar bölümünden bizlere sorabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir