Kategoriler

iPhone 12, League of Legends: Wild Rift ile Tanıtıldı

Apple, iPhone 12 lansmanı sırasında League of Legends: Wild Rift'a yer verdi. Tanıtım sırasında "Bu yılın sonunda tüm zamanların en iyi oyunlarından biri iPhone'a geliyor" cümlesi LoL Mobile'ın çıkış tarihi hakkında cevap niteliği taşıyor.
iPhone 12, League of Legends: Wild Rift

Apple, iPhone 12 lansmanı sırasında League of Legends: Wild Rift oyununa yer verdi. Uzun zamandır çıkması beklenen Wild Rift için ortalama tarih kesinleşmiş olabilir.

5G desteği ve A14 çipi ile ön plana çıkan iPhone 12’nin tanıtımı sırasında “Bu yılın sonunda tüm zamanların en iyi oyunlarından biri iPhone’a geliyor” cümlesiyle LoL Mobile’dan bahsedildi. Böylece oyuncular tarafından 2020’nin son aylarında çıkması beklenen Wild Rift’ın ortalama çıkış tarihi kesinleşmiş oldu.

Lansman sırasında Riot Games’te yapım yönetmeni olan Michael Chow, iPhone 12’nin League of Legends: Wild Rift ile kusursuz çalışacağını açıkladı. 5G bağlantısının ve 5nm mimarili A14 çipinin oyuncular için büyük bir fark yaratacağına da değindi.

5nm mimarili, 11.8 milyar transistöre sahip ve 6 çekirdekli A14 çipinin mobil oyunlarda şu ana kadarki en yüksek performansı vermesi bekleniyor. Aynı zamanda Super Retina XDR ekran ile daha gerçekçi ve güzel bir oyun keyfi sunulacak gibi.

League of Legends: Wild Rift Çıkış Tarihi

Wild Rift takipçilerinin bileceği üzere oyun şu an kapalı betada. Oyunu sadece Filipinler, Endonezya, Singapur, Malezya, Tayland ve son yapılan bölge eklemesiyle Güney Kore ve Japonya bölgelerindeki oyuncular oynayabiliyor. Ayrıca yama notlarından anladığımız kadarıyla oyunun en az 1 ay daha kapalı betada kalacağını söyleyebiliriz.

iPhone 12, Wild Rift

Riot Games tarafından oyunun ne zaman çıkacağı ile ilgili net bir açıklama yapılmasa da 2020’nin son aylarına yetiştirmeye çalıştıklarını biliyorduk. iPhone 12 lansmanında yapılan açıklamalarla birlikte oyunun önümüzdeki aylarda oynanabilir olacağını söyleyebiliriz.

Lansman sırasında Apple konuşmacısı tarafından Espor’a ve LoL’e yapılan övgü ise oldukça dikkat çekiciydi. Apple’ın Espor dünyasında aktif faaliyet gösterip göstermeyeceğini ise zaman gösterecek.

Wild Rift, iPhone Sistem Gereksinimleri

LoL Mobile’ın iPhone için sistem gereksinimleri şu şekilde;

GEREKSİNİMMİNİMUM
İşletim SistemiiOS 9 ve üstü
Bellek2 GB RAM
İşlemci1,8 Ghz duo-core (Apple A9)
Grafik İşlemciPowerVR GT7600

Yani iPhone 6 ve üstü bir iOS telefona sahipseniz Wild Rift’ı oynayabileceksiniz. Daha yüksek grafiklerde ve daha akıcı bir oyun keyfi için iPhone 12’yi tercih edebilirsiniz.

Son olarak LoL Mobile: Wild Rift İlk Olarak OPPO Cihazlardan mı Oynanabilecek? söylentilerinden sonra Riot Games’in iPhone 12 lansmanında yer alması; OPPO ile Riot Games’in sadece küresel Espor partneri olduklarını doğrular nitelikte.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.