1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

İnternetsiz Oynayabileceğiniz En Güzel Mobil Oyunlar

İnternetsiz Oynayabileceğiniz En Güzel Mobil Oyunlar
0

Günümüzde internet bağlantısı oldukça yaygın bir halde olsa da ister istemez internetsiz kaldığımız zamanlar olabiliyor. Bu zamanlar için internetsiz oynayabileceğiniz en güzel mobil oyunları sizler için derledik.

İnternet bağlantısı 21. yüzyılda olmamıza rağmen ülkemizin altyapısal sorunları veya var olan operatörlerin uygun olmayan paketlerinden dolayı bazen ulaşamadığımız bir olaya dönüşüyor. Böyle durumlarda can sıkıntımızı gidermek için yine mobil oyunlara başvurabiliyoruz. Artık çevrim dışı mobil oyunlar çok sık karşımıza çıkmasa da hala kıyıda köşe de kalmış veya sessizce çıkmış internet olmadan oynayabileceğimiz mobil oyunlar var.

Survival On Raft

Son zamanlarda hayatta kalma oyunları denilince akla Pubg Mobile ve muadillerinden dolayı online mobil oyunlar gelse de listemizin ilk sırasında yer alan oyunumuz çevrim dışı bir mobil oyun olan Survival on Raft.

Survival on Raft, korkunç ve hiç kimsenin başına gelmesini istemediği bir uçak kazası ile başlıyor. Sen hariç herkes hayatını kaybediyor. Sende okyanusun ortasına düşüyorsun ve sadece sal benzeri bir platformun üzerindesin. Deniz ise yırtıcı canlılarla ve en korkuncu olan köpek balıkları ile dolu. Etrafta uçaktan kalan malzemeler var. Hayatta kalma maceran burada başlıyor. Bence oyunun etkileyici bir girişi var, siz de okurken etkilenmediniz mi? Tamam, doğruyu söylemek gerekirse bu sahneyi sanki daha önce bir filmde izlemiş gibisiniz ama biz oyuna odaklanalım.

Oyun tam bir hayatta kalma simülatörü diyebilirim. Sağlık, açlık ve susuzluk gibi göstergelerinizi her zaman için takip etmeniz gerekiyor. Aksi halde hayatta kalabilmeniz pek mümkün değil. Oyun spoiler vermeye müsait bir oynanışa sahip olduğu için size sade bir anlatımla biraz oynanışı anlatacağım. Elinizde bir kanca ile oyuna başlıyorsunuz ve enkazı toplayıp kullanabileceğiniz her şeyi kullanmanız gerekiyor. Malzemeleri birleştirmeniz belki de onları yaşadığınız salın üzerinde inşa için kullanmanız gerekebilir.

Survival on Raft, 17 Kasım 2017 tarihinde Megaplay Studios tarafından Google Play Store ve Apple App Store için yayınlandı. Yayınlandığı tarihten bu yana 10 milyondan fazla indirme sayısına ulaştı. 170 binden fazla oy arasından 4.2 gibi güzel bir puana da sahip olmuş durumda. Çıktığı yıl da göz önüne alınırsa bence gayet iyi bir başarı elde etmiş. Mutlaka denemeniz gereken internet olmadan oynayabileceğiniz harika bir mobil oyun.

Smash Bandits Racing

Sıradaki oyunumuzda Amerika sokaklarına gidiyoruz. Hepimiz Amerikan filmlerinden polis kovalaması olayına aşinayız. Smash Bandits Racing basit bir oynanışa sahip ama gerçekten aksiyon dolu çevrim dışı güzel bir mobil oyun.

Smash Bandits Racing, izometrik bakış açısına benzer bir kamera açısıyla kolay kontrollere sahip olmasına rağmen arabamızın hızından ve arkamızda ki polislerin bizi germesinden dolayı sağa sola sürekli çarpacağımız bir oyun. Bu olay düşünülmüş ki her şeyi ezmeniz oyunda size ekstra puan getiriyor. Ağaçları, bankları kısacası binalar haricinde önünüze çıkan her şeyi ezebilirsiniz.

Oyunda kazandığınız oyun içi para ile daha güçlü arabalar için yükseltmeler satın alabilir ya da var olan arabanızı daha yüksek bir model ile değiştirebilirsiniz. Her koşulda oyunu ve polisleri geçmek için amansız bir puan yarışında olacaksınız benden söylemesi.

Oyunda hoşuma giden en önemli şey; kendinizi TV ekranlarında görebilirsiniz. Aslında oyunun asıl amacı TV ekranlarında en çok konuşulan sürücü olmak. TV ekranlarına rating kazandırdıkça kazandığınız puan ve altın doğru orantılı olarak artacak. Bu yüzden olabildiğince hızlı ve çevik olmaya çalışın.

Smash Bandits Racing, 1 Nisan 2014 yılında Hutch Games tarafından Google Play Store ve Apple App Store için piyasaya sürüldü. Çıktığı zamandan günümüze 10 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı ve 280 binden fazla oylama arasından 4.4 gibi harika bir puanı elde etmiş durumda. Eski bir oyuna göre hala bu kadar canlı olması ve aktif olarak oynanması bence bu mükemmel çevrim dışı mobil oyuna şans vermeniz için iyi bir sebep.

Pixel Combat: Zombies Strike

Pixel Combat: Zombies Strike
Pixel Combat: Zombies Strike

Minecraft oynamayı seviyorsanız zaten piksel piksel tasarıma sahip oyunları da seviyorsunuzdur diye tahmin ediyorum. Sıradaki çevrim dışı mobil oyunumuz da piksel grafikleri oldukça tatlı duran Pixel Combat: Zombies Strike.

Pixel Combat Zombies Strike mobil oyununda zombiler ile savaşırken aynı zamanda bir zaman makinesi inşa etmeye çalışıyorsunuz ki her şeyin başladığı zamana dönüp insanlığı kurtarabilesiniz. Oyun farklı konumlarda yapacağınız görevler doğrultusunda ilerliyor. Her gittiğiniz konumda kendinize ganimet toplayıp, hem silahlarınızı geliştirip hem de zaman makineniz için parça bulabilirsiniz.

Oyunun birinci şahıs bakış açısına sahip olması bence oldukça güzel durmuş. Birinci şahıs kamera açısı, ekranın daha fazla size kalmasını sağladığını düşünüyorum. Ama bazen de karakterimizin tasarımını görmenin daha iyi olduğunu da düşünüyorum. Bence oyunlar her iki bakış açısı içinde tasarlanırsa daha güzel olabilir.

Oyunda farklı ortamlarda gizli odalar saklanmış durumda. Bu gizli odaları bularak daha önemli ganimetler toplayabilirsiniz. Farklı odalarda veya farklı alanlarda gerçekten farklı yeteneklere sahip düşman patronları ile karşılaşmanız muhtemel. Bu yüzden her zaman uyanık olmalısınız. Bu arada oyunda elde edebileceğiniz farklı hasar boyutlarında olan bir çok türde silahta mevcut.

Pixel Combat Zombies Strike, 27 Temmuz 2017 yılında GS Games Studios tarafından Google Play Store ve Apple App Store için yayınlandı. Yayınlandığı zamandan günümüze 10 milyondan fazla indirilme sayısına ulaşmış durumda. 110 binden fazla oy arasından 4.3 gibi güzel bir puana sahip. Üzerinden neredeyse 3 sene geçmiş. Bu oyunu hala denemediyseniz bence mutlaka denemelisiniz.

LONEWOLF

Bu liste de yer alan oyunlar arasından benim favori çevrim dışı mobil oyunum LONEWOLF. Neden favori oyunum olduğunu size anlatacağım ama öncesinde bu oyunun 18 yaş ve üzeri için uygun olduğunu hatırlatmak isterim.

En güzel mobil oyunlar denildiği zaman benim için mutlaka LONEWOLF bu liste de yer almak zorunda. Çevrim dışı olması ayrı bir güzel olan oyunun; tasarımı ve hikayesi ayrı bir güzel.

LONEWOLF, Neo-Noir hikaye tarzını harika yansıtan bir oyun. Oyunun en başta mükemmel bir hikayesini olduğunu belirttim ama hikayesinin yanı sıra oynanışı da bir o kadar mükemmel. Oyunda örgütler için çalışan bir kiralık katiliz. Özelliğimiz de mükemmel derece de iyi silah kullanabiliyor olmamız. Bu yeteneğimiz ile bir çok mafya babasını etkileyerek işler alıyoruz.

5 saatten fazla süren hikaye modunun hiç bitmesini istemeyeceksiniz. Oyunda toplamda 30 görev bulunuyor. 30 görev de neredeyse birbirinden farklı ve hikayenin gidişatına bağlı. Çizim ile gösterilen ara sahneler sizi karanlık bir havaya sokuyor. 20’den fazla silah türü ile göreve özel silahınızı seçmeniz ve bu silahları görevlerinizi sorunsuz yapmanız için geliştirmeniz gerekmekte. Oyunda aynı zamanda hikayeye bağlı mini oyunlar da mevcut. Oyunu bu kadar övdün peki ya silah hissiyatı nasıl derseniz? Neredeyse gerçeğe yakın diyebilirim.

LONEWOLF, 5 Şubat 2016 yılında FDG Entertainment firması tarafından Google Play Store ve Apple App Store için piyasaya sürüldü. Çıktığı tarihten günümüze 10 milyondan fazla indirildi ve 410 binden fazla oy arasından 4.5 gibi harika bir puana da sahip olmuş durumda. Önceden oynamadıysanız mutlaka oynamanız gereken bir mobil oyun olduğunu söyleyebilirim.

Into the Dead 2

Mobil oyun sektöründe genelde zombi oyunları pek kafa yorulan oyun türleri değildir. Parçalamak ve öldürmek bu oyunların ana konusudur. Listemizin son oyunu olan Into the Dead 2 tam tersine hikaye odaklı ve parkur dinamiklerini içinde bulunduran harika bir çevrim dışı mobil oyun.

Into the Dead 2, kızına ve karısına kavuşmak için uğraşan bir adamın hikayesine odaklanıyor. Hikayede bulunan adamımız; karısı ve çocuğuna giderken zombilerden dolayı kaza yapıyor. Kendini zombilerle dolu çiftliğin ortasında, ıssız tarlaların dibinde buluyor. Maceramız burada başlıyor. Buradan sonrası biraz vurup parçalamaya giriyor ama parkur ve gerilim dinamikleri ile tek amacınız zombileri vurmak değil. Silahınızın mermilerini harcamadan kaçınmak da oluyor.

Oyunda hikaye modu haricinde farklı oyun modları da mevcut. Örneğin hayatta kalma modunda vurabildiğiniz kadar çok zombi vurup daha fazla para kazanabilirsiniz. Bu kazandığınız paraları da daha iyi silahlar için harcayabilirsiniz. Bence silahlarınızın cephaneliklerini arttırmaya önem verin çünkü oynarken yeşil ışıkla işaretlenmiş cephaneliği geçerseniz mermi bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Konu silahlardan açılmışken birazda silah türlerinden bahsedeyim. Oyunda tabanca, otomatik tüfek ve pompalı gibi uzak mesafe silahları mevcut ama bunlara erişmek için oyuna biraz zaman ayırmanız gerekmekte. Bunların yanında farklı özelliklerde yakın mesafe silahları da bulunuyor. Benim favori yakın mesafe silahım motorlu testere.

Into the Dead 2, 11 Ekim 2017 yılında PIKPOK firması tarafından Google Play Store ve Apple App Store için piyasaya sürüldü. Çıktığı zamandan bu yana 10 milyondan fazla indirilme sayısına ulaştı. İndirmenin yanı sıra 400 binden fazla oy arasından 4.3 gibi güzel bir puanı da elde etmiş durumda. Into the Dead 2, biraz gerilmeyi ve aksiyonu seviyorsanız tavsiye ettiğim güzel mobil oyunlarda başı çekiyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir