1. Anasayfa
 2. Mobil Uygulamalar

Instagram’ın Buglarını Paylaşan Bir Hesap Ortaya Çıktı!

Instagram’ın Buglarını Paylaşan Bir Hesap Ortaya Çıktı!
0

Gün geçmiyor ki Instagram gündeme gelmesin; bu kez de uzun süredir Instagram’ın buglarını paylaşan bir hesap ortaya çıktı.

Bir hesabın paylaştığı Instagram bugları arasında; Hikayeyi açmaya çalışınca iPhone’larda Instagram’ın çökmesi, 20 saniyelik hikaye paylaşma, boyutu uzun gönderi paylaşma, 0 saniyelik video paylaşma, 7 dakikadan uzun gönderi videosu paylaşma, videoda ses olmamasına rağmen ses olması ve 10 saniyelik kısa IGTV videosu gibi buglar yer alıyor.

Hesabın paylaştığı buglar bunlarla da bitmiyor; hesabın 9 gönderisi olmasına rağmen Instagram’da 150 gönderisi varmış olarak gözüküyor. Haliyle bu buglar karşısında insanlarında “nasıl yapıldığı” konusunda tahminleri oluyor. Örnek olarak 150 gönderisi varmış gibi gözükmesinin sebebi telifli video paylaşmasına bağlanmış. Instagram’a telifli video yüklediğinizde video kimsenin göremediği ancak sizin görebildiğiniz bir hale geliyor. Bu şekilde olunca da belirtilene göre gönderi sayısı artıyor ancak gönderiler gözükmüyor.

Instagram buglarını paylaşan hesaba “neden nasıl yapıldığını açıklamıyorsun?” sorusu yöneltilmiş ve hesap cevap olarak; çok kullanım olursa Instagram’ın bugu kapattığını ve örnek olarak uzun gönderileri artık atamadığını belirtmiş.

Instagram’ın Buglarını Paylaşan Hesap

Instagram’ın buglarını paylaşan hesaba @invisibleposts69 kullanıcı adından veya bu link üzerinden ulaşabilirsiniz. Hesabın ilk paylaşımı 7 Mayıs 2020 tarihinde ve bug dışında paylaşımlarda bulunmuyor. iPhone’larda Instagram’ı çökerten hikayeye ulaşmak için profilin öne çıkartılan hikayelerine bakabilirsiniz. (Instagram Öne Çıkan Hikayelere İkon Ekleme yazımızı da okuyabilirsiniz.)

Instagram bugları

Hesabın paylaştığı son bug ise; 6 yorumu başa tutturmaya yönelik. Normalde sadece 3 yorum başa tutturulabiliyor. Bir diğer bug ise oldukça dikkat çekici. Hesabın ilk gönderisine bakarsanız upuzun bir siyah gönderiyle karşılaşıyorsunuz ve yorumlara ulaşabilmek için biraz kaydırmanız gerekiyor. Eğer hesabın paylaştığı videolarda sesi bir kere açarsanız bir daha videoya tıklayarak kapatamıyorsunuz. Instagram videoda ses yok olarak görse de arkada müzik çalmaya devam ediyor ve bu süreçte telefonun sesini kapamaktan başka çare kalmıyor.

Büyük ihtimalle Instagram yakında bugları kapatacak olsa da bu kadar fazla bugun olması ilgi çekici. Son olarak hesaba ulaşamıyorsanız; hesap Instagram tarafından kapatılmış olabilir. Yorum yaparak belirtebilirsiniz.

 

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir