1. Anasayfa
 2. Sosyal Ağ Uygulamaları

Bu Palyaço Fotoğrafı Instagram Hesaplarını Kapatıyor

Bu Palyaço Fotoğrafı Instagram Hesaplarını Kapatıyor
0

En çok kullanılan sosyal medyalardan biri olan Instagram tuhaf bir olayla gündeme geldi. Bir palyaçonun fotoğrafını profil fotoğrafı yapmak isteyen insanların hesapları otomatik olarak kapatılıyor.

Konunun nedeni tam olarak bilinmese de Instagram bu fotoğrafı “İntihar veya kendine zarar verme” eylemi olarak değerlendiriyor. Profil fotoğrafı değiştirildikten sonra 20 saniye içerisinde hesap Instagram tarafından otomatik olarak kapatılıyor.

Instagram palyaço fotoğrafı
Instagram Palyaço Fotoğrafı

Fotoğraf şaka amacıyla yayıldığından dolayı da konuyla ilgili birçok şikayet oluşturulmuş durumda. Konudan haberi olmayıp “bu fotoğrafı profil fotoğrafı yaparsan şu kadar para veririm” tarzı şakalara uyup hesabı kapatılan çok sayıda insan bulunmakta.

Eğer sizde bu hataya düşenler arasındaysanız 30 gün içerisinde hesabınızın kapanmasına itiraz edebilirsiniz. İtiraz ettikten sonra Instagram’dan yapmanız gereken şeylerle ilgili bir e-posta alacaksınız. Hesabınızın açılması için; e-postada yer alan kodu, tam adınızı ve kullanıcı adınızı boş bir kağıda yazarak yüzünüzünde görüneceği şekilde bir fotoğraf çekerek Instagram’a incelenmesi için göndermeniz gerekiyor.

Palyaço Fotoğrafının Sırrı

Instagram hesaplarının kapanmasına yol açan palyaço fotoğrafı ile ilgili net bir açıklama olmasa da konuyla ilgili birkaç iddaa bulunuyor. Bu iddaalar şu şekilde:

Bu fotoğrafı kullanan biri çocuklardan tehlikeli görevler yapmalarını ve intihar etmelerini istediği için bir ay önce biri intihar etmiş. Bunu engellemek için fotoğrafı kaldırıyorlar. Yani bu bir intihar farkındalık ve siber zorbalık karşıtı önlem.

@h_monkeyking

Birkaç ay önce falan jonathan galindo adında bu fotoğraflı anonim hesaplar açılıyordu hesaplarda gerçekten kötü etkilenebileceğiniz kanlı ya da pornografik video/fotoğraf paylaşılıyordu. Ayrıca hesaplar random insanlara yazıp şu blue whale misali oyun oynamak ister misin gibi şeyler yazıyor, tehdit falan ediyorlardı ya da hack bilmem ne sonra herkes birbirini trolledi zaten twitter, instagram da olaya el koydu.

@_artsbyme

Konuyla ilgili genel iddaalar bu şekilde. Birçok kişi bu palyaço fotoğrafının mavi balina oyunuyla alakalı olduğunu belirtmiş. Konuyla ilgili Instagram tarafından yapılmış herhangi bir açıklama bulunmuyor. Son olarak Instagram’da “jonathan galindo” araması gerçekleştirildiğinde bu fotoğrafa benzer profil fotoğrafı olan birçok hesap gözüküyor.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir