Kategoriler

Instagram Gizli Hesapların İçeriğini Görmek

Instagram'da gizli hesapların fotoğrafları ve hikayeleri nasıl görülür? Bir uygulama sayesinde gizli hesapların profilini görebilmek oldukça kolay hale geliyor. Detaylar yazımızda.
Instagram Gizli Hesapların İçeriğini Görmek

Instagram’da stalk yapmaya çalışanların en büyük sorunu muhtemelen gizli hesaplardır. Instagram’da kullanıcı istediği takdirde profilini gizliye alabilir ve içeriğini sadece takipçileri görebilir. Peki ya Instagram gizli hesapların içeriğini görmek mümkün mü?

Evet, mümkün. Bir önceki yazımda Instagram hikayelerini gizli izlemek ve indirmek konusundan bahsetmiştim. Şimdi de sıra gizli profilleri görebilmekte. Bu yöntem güvenlik konusunda risk oluşturduğundan dolayı kullanılmasını pek tavsiye etmiyorum ancak yine de böyle bir yöntem olduğunun bilinmesi açısından paylaşıyorum.

Peki olay nasıl işliyor? Instagram buna nasıl izin veriyor? Aslında olayın pek Instagram ile alakası yok. Uygulama, kullanan kişilerin kendi profilleri dahil olmak üzere takip ettiklerinizin fotoğraflarını ve öne çıkan hikayelerini sunucusuna kaydediyor. Sonrasında ise sizin görmek istediğiniz gizli profilin kaydedilmiş tüm fotoğraflarını ve öne çıkan hikayelerini gösteriyor.

Instagram Gizli Hesapların İçeriğini Görmek

Detaylara geçmeden önce son bir uyarı yapmak istiyorum. Uygulamaya giriş yaptığınızda sizinde profiliniz dahil olmak üzere takip ettiklerinizin profili uygulamanın sunucusuna kaydediliyor. Bu yüzden uygulamayı kullanacaksanız fake bir hesapla kullanmanızı tavsiye ederim. Uygulamaya giriş yapabilmek için fake veya kendi hesabınızın en az 50 takipçisi olması gerekiyor. ‘Evde denemeyiniz’ uyarısınıda yaptığıma göre detaylara geçebiliriz.

Öncelikle uygulamayı Play Store üzerinden indiriyoruz. Şu anlık iOS uygulaması yok. (Üzgünüm ayfoncular 🙁 ) Uygulama sunucusuna izinsiz (yukarıda bahsettiğim şeyi uygulama kullanıcılarına söylemiyor) veri kaydettiği için büyük ihtimalle ilerleyen tarihlerde benzer uygulama olan ‘Ghosty’ gibi kaldırılacaktır. Eğer kaldırıldıysa küçük bir araştırmayla (‘Postegro APK’ şeklinde) uygulamaya ulaşabilirsiniz.

Güncelleme (23 Haziran 2020): Bu yazıyla ilgili son güncellemedir. Uygulama Play Store’dan kaldırıldı. Uygulamanın sürekli güncellemesi çıktığı için yeni iki yazı oluşturma gereği duydum. Uygulama; LiLi ve Postegro olarak ikiye ayrıldığı için iki uygulamadan birisini kullanabilirsiniz. Sadece isimleri farklı. Yeni yazılarımı sürekli güncelleyeceğim.

>> Yeni Yazılarım: Postegro APK & LiLi APK <<

Uygulamayı indirdikten sonra ‘Gizli Profilleri Görüntüleyin’ seçeneğine tıklıyoruz.

Bana kim baktı?: Uygulama üzerinden sizin profilinize bakanları görebilirsiniz. Tabi bunun için ücret ödemeniz gerekiyor.

Hikayeleri görüntüle: Gizli profilin öne çıkardığı hikayeleri görebilirsiniz.

Mağaza: Reklamları kaldırmak, profilinize bakanları (uygulamayı kullananlardan) görmek gibi özellikleri satın alabilirsiniz.

Instagram gizli profilleri görme

Sonrasında ise Instagram hesabımızla (fake kullanmanızı tavsiye ediyorum) giriş yapıyor ve arama kısmından profilini görmek istediğimiz kişinin profiline ulaşıyoruz.

Melisa’dan dipnot: Fake hesabınızda 50 takipçi yoksa giriş yapamazsınız.

Instagram gizli hesapları görme

Ve mutlu son! Artık gizli profilin içeriğini görebiliyorsunuz.

Dur, hayır bir sorun var göremiyorum! ‘Bu kullanıcının gönderilerini şu an için görüntüleyemiyoruz. Ancak mümkün olan en kısa sürede kullanıcının gönderilerini göstereceğiz.’ şeklinde hata almış olmalısın.

Demek ki profilini görmek istediğin kişinin takipçilerinden kimse bu uygulamayı kullanmıyor. (%75 ihtimalle gizli profili gösteriyor)

Postegro uygulaması

Sorun değil, ilerleyen sürelerde tekrar deneyebilir veya benzer uygulamaları denemeye başlayabilirsin. (Ghosty gibi)

Instagram Gizli Profil Görme

Stalklamak istediğin gizli profilin takipçi sayısı fazlaysa (500+) büyük ihtimalle bu yöntem işe yarayacaktır. Eğer takipçi sayısı oldukça az ve takipçileride bu tarz uygulamalar kullanmıyorsa sana sağlamından bir fake hesap gerekebilir.

Yazımın sonuna doğru yaklaşırken; bu tarz uygulamaların güvenli olmadığını ve kullanan hesapların sürekli risk altında olduğunu tekrardan belirteyim. Fake hesap açıp takip isteğinizi kabul ettirmek daha mantıklı ve güvenli yöntemdir. Ya da kararımı değiştirdim. Birisini stalklamamak daha mantıklı ve güvenli bir yöntemdir.

Melisa
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. İstanbul Üniversitesinde İşletme bölümü öğrencisiyim ve sosyal medya yönetimi ilgi alanım. Genel olarak sosyal ağ içerikleri üzerine yoğunlaşmayı düşünüyorum.