Kategoriler

Immortal Destiny Çıktı! Bir Oyun mu Yoksa Film mi?

NEOCRAFT LIMITED oyun stüdyosunun yeni mobil MMORPG oyunu olan Immortal Destiny çıktı! Oyun şu an açık betada ve ön kayıt zamanında 2 milyondan fazla ön kayıt almayı başardı.
Immortal Destiny mobil MMORPG

NEOCRAFT LIMITED oyun stüdyosunun yeni mobil MMORPG oyunu olan Immortal Destiny açık betasıyla çıkış yaptı. Oyuna 2 milyondan fazla ön kayıtlı oyuncu bulunuyordu.

Bir süre önce aynı oyun stüdyosu tarafından Eternal Sword M duyurulmuş ve oyun iyi bir oyuncu sayısına ulaşmayı başarmıştı. İki oyunu da oynamış birisi olarak birbirlerine oldukça benzediklerini söyleyebilirim.

Cafcaflı binek sistemi, kanat sistemi, P2W’e yönelim ve oyun yapmaya çalışırken film yapmış olmak. Oyuna ilk başladığımız an ile son anımız aynı oluyor. Bu oyunla birlikte artık görevlere tıklamamıza bile gerek kalmamış. Oyunla ilgili bilgilere geçmeden önce kendisini oyuncu olarak nitelendiren birisinin kendisine saygısından ötürü bu oyunu oynamaması gerekiyor.

Bir de oyunun seviye sistemi oldukça ilginç tasarlanmış. Oyunu 1 saat oynayarak 75. seviyeye ulaşmanız mümkün. Bazı zindanlara girebilmek için 629. seviyeye ulaşmanız gerekiyor. Neden böyle bir sistem uygulamışlar anlayamadım ancak bence böyle bir şeye gerek yoktu.

Immortal Destiny İncelemesi

Oyunun karakter yaratma ekranıyla başlayalım. Seçebileceğimiz herhangi bir sınıf bulunmuyor. Sadece erkek-kadın olarak seçim yapıyor, kullanıcı adımızı giriyor ve oyuna başlıyoruz. Sonrası zaten film gibi ilerliyor. Oyunda özelleştirme adına tek bir ayar bile yok.

Immortal Destiny

VIP sistemimiz olmazsa olmazlarımız arasında. Ne kadar para yatırırsak o kadar hızlı gelişiyor ve o kadar güçlü oluyoruz. İlk satın alım veya ekrana fışkıran satın alım ekranları gibi detaylar da bulunuyor. Bu oyuna da milyarlar yatıran ve bu oyunu güzelmiş gibi lanse eden MMORPG katili insanlar olacak biliyorum.

Oyunda pet sistemi yerine partner sistemi tercih edilmiş. Yanımızda bizimle birlikte savaşan ve bize güç kazandıran bir partnerimiz bulunuyor. Aynı zamanda onu da güçlendirebiliyoruz. Seviye atlatarak veya etkinliklere katılarak görünümünü de değiştirmemiz mümkün.

Binek sistemi ise oldukça güzel. Özellikle etkinliklerden kazanabileceğimiz binekler güzel tasarlanmış. Aynı şekilde kostüm tasarımlarını da beğendim. Ayrıca kılıcımıza ve ayak izlerimize de özelleştirme yapabiliyoruz. Bunlar ekstra güçler sağlıyor.

Immortal Destiny Grafik ve Mekanikler

Öncelikle oyun 2 boyutlu. Ya da 2,5 diyebiliriz. Karakterimizin sağına soluna bakmak veya yakınlaştırmak gibi bir şansımız yok. Yine de grafikleri bana hoş geldi. Yetenek efektleri de aynı şekilde ancak az yetenek olduğu için görmekten sıkıldım bir süre sonra. Bir de oyunun 71 MB boyutu olduğuna bakmayın. Oyun içinde ayrıca 550 MB’lık güncelleme sizi bekliyor olacak.

Immortal Destiny Türkçe

Mekaniklere gelince; oyun otomatik olduğu için bize pek bir kontrol kalmıyor. Oyunda günlük etkinlikler bulunuyor ve hızlı seviye atlamak (daha ne kadar hızlı?) istiyorsak bunları tamamlamalıyız. Zindan ve BOSS sistemi de bulunuyor.

Bu aktivitelerin hepsini yaparken oyunu film gibi izliyoruz. Zaten bunlar dışında da yapacak pek bir şeyimiz yok. Oyunda topu topuna 6 aktif yetenek ve 1 sınıf bulunuyor. Seç beğen kullan.

Immortal Destiny: Bir Oyun mu Yoksa Film mi?

Sorumun cevabına gelirsek; yazımda da bahsettiğim gibi bana pek oyunmuş gibi gelmedi. Yine de oyuncu kitlesi olacaktır, saygı duyarım. Tavsiyem yeni çıkacak olan; League of Valhalla (LoV) veya Blade & Soul Revolution gibi oyunları değerlendirmeniz yönünde olacak.

Immortal Destiny ile ilgili deneyim ve düşüncelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Immortal Destiny
Immortal Destiny
Geliştirici: NEOCRAFT LIMITED
Fiyat: Ücretsiz
‎Immortal Destiny
‎Immortal Destiny
Geliştirici: NEOCRAFT LIMITED
Fiyat: Ücretsiz+

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.