Kategoriler

GunZ Mobile Gibi: Rogue Agents Çıktı!

GunZ Online'nın mobil versiyonu olsa bu olurdu dediğim oynanış mekaniklerine sahip Rogue Agents çıktı! Üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Rogue Agents, vurmalı-kaçmalı oyun arayanlar için ideal bir oyun olabilir.
GunZ Mobile gibi Rogue Agents Mobil Oyun

Midnight Games tarafından geliştirilen Rogue Agents, Türkiye’de oynanabilir hale geldi. Üçüncü şahıs nişancı oyunu olan Rogue Agents, GunZ Mobile olabilecek nitelikte GunZ Online’ı andırmakta.

Oyun şu an açık betada ve Türkçe dil desteğine sahip değil. Oyunda takla atma, duvara tırmanma, duvarda yürüme ve zıplama gibi mekanikler mevcut. Bu mekanikleri kullanabilmek oyunun akışında oldukça büyük öneme sahip.

Anladığım kadarıyla oyun P2W’de değil. Sadece skin (görünüm) satışı yapılıyor ve bu oyun içi rekabete etki etmiyor.

Oyun açık betada olduğu için App Store üzerinden indirilemiyor. Yani iOS kullanıcıları oyunu oynamak için beklemek zorundalar.

Rogue Agents

Rogue Agents, günümüz popüler mobil aksiyon oyunlarından biraz daha farklı mekaniklere sahip. Oyun oldukça hızlı ilerliyor ve stratejik bir savaştan daha çok aiminiz önemli.

Rogue Agents Hakkında

Öncelikle umarım oyun GunZ Online’a olan benzerliğinden dolayı davalık olmaz 🙂 En son hatırlayacağınız üzere Ubisoft, Area F2’den dolayı Google ve Apple’a dava açmıştı. Daha önceden de bir benzerini Riot Games ile Moonton arasında görmüştük.

Rogue Agents: Online TPS Multiplayer Shooter
Rogue Agents: Online TPS Multiplayer Shooter

Oyunu indirdikten sonra hesap oluşturup oyuna giriş yapabilirsiniz. Hesap oluştururken neden e-posta istemediğini anlamamış olsam da bakalım birisi şifresini unuttuğunda nasıl bir önlem alacaklar.

Rogue Agents mobil oyun

Oyunun grafikleri üst düzey olmasa da iyi durumda. Şu an açık betada olduğunu da varsayarsak geliştirmeler yapılacaktır diye düşünüyorum. Takla atma ve duvarda yürüme gibi mekanikleri hoşuma gitmiş olsa da Rogue Agents oyun hızından dolayı pek benlik bir oyun gibi durmuyor.

Oyunda şu anlık 3 mod bulunuyor; herkes tek, takım maçı ve noktayı ele geçirme. Ajan sistemi de bulunuyor. Özelleştirme olarak ise silahlarınıza özel görünümler alabilir ve silahlarınızın seviyesini yükselterek teçhizat (dürbün ve dipçik gibi) takabilirsiniz.

Oyun hakkında söyleyebileceklerim bu kadar. Zaten oyunda da yapılabilecek fazla bir şey yok. Hızlı aksiyon oyunlarını seviyorsanız Rogue Agents’ı denemenizi tavsiye ederim. Şimdiden iyi oyunlar dilerim.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.