Gökyüzü Değiştirme Uygulaması

Gamze Ünal
2 Minimum Okuma Süresi
Gökyüzü Değiştirme Uygulaması

Yıllar önce zor bir işlem olarak görülen ve Photoshop gibi programlarla yapılan gökyüzü değiştirme işlemi artık gökyüzü değiştirme uygulaması ile mobil cihazlarda kolayca yapılabiliyor.

Bembeyaz veya simsiyah çıkan bir gökyüzü bazen tüm fotoğrafımızı mahvetmeye yetebiliyor. Bazen de daha düzenli duran bir gökyüzü tüm fotoğrafımızı güzel göstermeye yetebiliyor. İşte birazdan bahsedeceğim uygulama ve uygulamalar bu güzelliği sağlamanıza yardımcı oluyor.

Gökyüzü değiştirme işlemini bundan önceleri Photoshop gibi programlarla saatlerce uğraşarak halletmeye çalışırken artık tek dokunuşla fotoğraftaki gökyüzüne müdahale edebiliyorum. Bu uygulamaların sağladığı hız ve güzellikle birlikte neredeyse her fotoğrafımda uygulamayı bir kez deniyorum.

İsterseniz Yeni Çıkan Adobe Photoshop Camera Uygulaması Neler Sunuyor? yazımı okuyarak, fotoğraflarınızdaki gökyüzünü değiştirmek yerine arkaplanını değiştirebilirsiniz.

Gökyüzü Değiştirme Uygulaması

Fotoğraflarınızdaki gökyüzünü kolayca değiştirebileceğiniz birkaç uygulama bulunuyor. Bunlardan ilki PICNIC.

Uygulamayı indirdikten sonra düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçip istediğiniz gökyüzüne tıklamanız yeterli. Ayarlar kısmından efekti kısabilir ve sadece gökyüzünün değişmesini sağlayabilirsiniz. (Uygulama gökyüzünü değiştirirken otomatik efekt ekliyor.)

Uygulamayı kullanmak tamamen ücretsiz. Herhangi bir ücretli versiyonu bulunmuyor.

Gökyüzü Değiştirme Uygulaması Quickshot

İkinci uygulamamızın ismi Enlight Quickshot. Bu uygulama ilk uygulamaya göre daha profesyonel düzenleme yapsa da çoğu özelliğini kullanabilmeniz için ücret ödemeniz gerekiyor.

Uygulamayı indirdikten sonra düzenlemek istediğiniz fotoğrafı seçerek “Gökyüzü” kısmından düzenleme sağlayabilirsiniz. Uygulamanın çoğu seçeneğinin ücretli olduğunu tekrardan hatırlatayım. 1 Aylık Pro sürüm için 50 TL ücret ödemeniz gerekiyor.

Web Üzerinden Gökyüzü Değiştirme

Yukarıda bahsettiğim uygulamalar dışında isterseniz bir internet sitesi üzerinden de fotoğrafınızdaki gökyüzünü değiştirebilirsiniz. Bu link üzerinden PicsArt’ın sitesine giderek fotoğrafınızı yükleyin ve ardından beğendiğiniz gökyüzünü seçin.

PicsArt Gökyüzü Değiştirme

Aynı zamanda PicsArt’ın mobil uygulamaları da bulunuyor. Çoğu kişinin bildiğini düşündüğüm için paylaşma gereği duymadım. İnternet sitesi üzerinden fotoğraflarınızın gökyüzünü ücretsiz bir şekilde düzenleyebilirsiniz.

PicsArt sitesi üzerinden fotoğraflarınızdan nesne silme, Sketch efekt verme, fotoğrafın arka planını silme veya fotoğrafa yazı ekleme gibi işlemlerinizide halledebilirsiniz. Bu gökyüzü değiştirme uygulamaları dışında birçok uygulama da bulunuyor ancak hepsini deneyebilmem mümkün olmadı. (Bazıları çok kalitesiz düzenliyor.)

Eğer siz farklı bir uygulama kullanıyorsanız ve deneyimlerinizi paylaşmak isterseniz yorum yazarak herkesin görmesini sağlayabilirsiniz.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir