Kategoriler

Yeni Sıra Tabanlı Mobil RPG Oyunu Goddess of Genesis S İncelemesi

Goddess of Genesis S, 3 Kasım 2020 tarihinde Zlong Games tarafından Google Play Store ve iOS App Store için yayınlandı. Diğer sıra tabanlı Mobil RPG oyunlarından farklı neler sunuyor?
Goddess of Genesis S Mobil RPG

Merhaba, Mobil RPG Oyunları sevenler. Bugün sizler için yeni çıkan Sıra Tabanlı RPG Oyunu olarak tanımlayabileceğim Goddess of Genesis S incelemesi yapacağım. Bu güzel mobil oyunun tamamen İngilizce olarak oynandığını ilk başta belirtmek isterim. İngilizce olması gözünüzü korkutmasın gerçekten zevkli bir oyunu bugün sizlerle beraber inceleyeceğim.

Goddess of Genesis S, 3 Kasım 2020 tarihinde Zlong Games tarafından Google Play Store ve iOS App Store için yayınlandı. Yayınlandığı tarihten bu zamana Google Play de 10 binden fazla indirilme sayısına ulaştı ve 785 oydan 4.3 gibi gayet iyi bir puanı da envanterine ekledi. iOS App Store tarafında ise 26 oylamadan 4.7 gibi yine harika bir puanı başarılarının arasına eklemiş oldu. Şunu belirtmek isterim ki, bu puanların hepsi değişebilir daha da artabilir veya azalabilir çünkü oyunumuz daha çok yeni. Tüm değerlendirmeleri göz önünde bulunduracak olursak, yeni sıra tabanlı mobil RPG Oyunu Goddess of Genesis S ilk etabı başarılı bir şekilde tamamlamış diyebilirim.

Goddess of Genesis S Diğer Sıra Tabanlı Mobil RPG Oyunlarından Farklı Neler Sunuyor?

RPG Oyunları özellikle mobil RPG Oyunları günümüzde yaygın bir şekilde oyun severler ile buluşuyor. Bu tür tekrarlanmaya çok müsait olduğundan dolayı biz mobil oyun severler her çıkan yeni mobil RPG oyunun da farklılıklar arıyoruz ve emin olun bu en doğal hakkımız, kimse birbirini tekrar eden oyunları oynamak veya onlara para harcamak istemez.

Goddess of Genesis S, grafikleri ve animasyonları ile ön plana çıkabilecek bir oyun olabilirken kendini daha da fazla geliştirmiş. Özellikle kahramanların farklı ülkelerin efsanelerinden oluşan kahramanlar olması, bu kahramanları savaşırken tam kontrol ederek kullanıyor olmamız oyunun bize sunduğu en büyük farklardan olmuş diyebilirim. Benim sevdiğim en iyi özelliği, düşmanın hangi kahramanına saldırabileceğimi seçmek ve üstelik bunu kahramanımın istediğim yeteneği ile yapmak oldu.

Kahraman kontrolü konusunda gerçekten Goddess of Genesis S güzel işler ortaya koymuş. Özellikle kahramanların yetenek çeşitliliği ve kahramanınızın gelişiminin fazla olması oyunu bir basamak öne çıkartıyor.

Goddess of Genesis S Kahraman Gelişimi
Goddess of Genesis S Kahraman Gelişimi

Goddess of Genesis S Kahramanları ve Yetenekleri

Bir mobil RPG oyununda, oyunun temelini oluşturan en önemli unsurlar kahramanlarıdır. Bu kahramanlar sayesinde oynanış unsurları çeşitlenir ve biraz da olsa görsel zenginlik oluşması söz konusudur. Goddess of Genesis S, grafiksel olarak oldukça gelişmiş bir oyun olduğu için kahraman tasarımları ve onların animasyonları da doğru orantılı olarak gelişiyor. Ama kahramanların sınıfsal olarak ayrımı oyunda yok. Yani okçu veya büyücü gibi ayrımlar yapılmamış. Kahramanlar tek doğrultuda verdikleri hasarlara veya yetenek etkilerine göre ayrılmış. Bu ayrımda kategorize edilmenin yanı sıra direk karşımıza oynanışta çıkıyor.

Kahramanları sınıflandırma konusunda Goddess of Genesis S kalite ve nadirlik konusunun üzerinde durmuş. Bir çok mobil RPG oyununda görmeye alışık olduğumuz gibi bu mobil oyunda da SS, SSR, S vb. gibi nadirlik sınıflandırmaları mevcut. Tahmin edeceğiniz gibi ne kadar nadirse kahramanlar o kadar güçlü oluyor.

Bu kahramanları nasıl elde ediyoruz dediğinizi duyar gibiyim. Aslında bir çoğunuz bunun Summon yani çağırma yöntemi ile yapıldığını bildiğinizi düşünüyorum. Tek tek veya onlu şekilde Summon ekranından kahramanlar çağırarak 5‘li şekilde oluşacak olan takımımıza dahil edebiliyoruz. Hangisinin seviyesini atlatacağınız veya hangisine en iyi ekipmanları donatacağınız tamamen sizin oyun oynayış stratejinize bağlı.

Goddess of Genesis S Kahraman Çağırma
Goddess of Genesis S Kahraman Çağırma

Yetenek konusunda da oyun diğer sıra tabanlı RPG oyunlara göre oldukça gelişmiş duruyor. Bu tarz mobil oyunlar da kahramanlar kadar yeteneklerin de önemli olduğu kaçınılmaz bir gerçek. Hem görsel olarak hem de oynanış olarak aslında oyunun en önemli etkeni yeteneklerdir. Goddess of Genesis S, bu konuda her kahramana farklı özelliklerin bulunduğu aktif 3 yetenek vererek çözmüş. Ama bu 3 yeteneği vermek kalmayıp aynı zamanda kahramanların türlerine göre pasif yetenekler de eklemiş. Örneğin kahramanınız tank ise yanında ki kahramanlara saldırıldığı zaman onların saldırılarını önlemek için öne atılıp hasarı kendisi alıyor. Bu tarz yetenek etkileri gerçekten oyunları bir adım öne taşıyor ve sıra tabanlı oynanışa strateji unsurlarını otomatik olarak eklemiş oluyor.

Yetenekleri biraz daha açacak olursak, genel konuşmam gerekiyor çünkü kahramanların özellikleri ve tarzları doğrultusunda yetenek mantıkları değişebiliyor. Bu istisna kahramanları bir kenara ayıracak olursak, genel anlamda yetenekler tekli saldırılar, toplu saldırılar ve en güçlü hasara sahip yeteneğin kullanımı ile 3 şekilde gerçekleştiriliyor. Tabi ki bu durum kahramanın türüne göre yani savunma kahramanı mı yoksa saldırı kahramanı mı ya da çok farklı olarak destek kahramanı mı olduğuna göre değişebiliyor. Savunma kahramanların yetenekleri daha çok takım arkadaşlarına koruma üzerine iken en güçlü yeteneği yine saldırı üzerine olabiliyor. Destek kahramanları can basabilirken aynı zaman da takım arkadaşlarının defanslarını veya saldırılarını güçlendirebiliyor.

Yetenek konusunda beni en çok cezbeden şey zincirleme kahraman saldırıları oldu diyebilirim. İki kahramanın birleşerek tek bir saldırı yapması hem oynanış çeşitliliğine katkı sağlamış hem de yeteneklerin daha aktif ve farklı kullanımına yol açmış. Yeteneklerden o kadar bahsettikten sonra kahramanların en güçlü saldırılarını yaparken araya giren animasyon sahnelerinin de çok iyi olduğunu eklemek isterim.

Goddess of Genesis S Yetenek Kullanımı
Goddess of Genesis S Yetenek Kullanımı

Goddess of Genesis S Oynamaya Değer Bir Mobil RPG Oyunu mu?

Gelelim her şeyi okuduktan sonra en son okumanız gereken en önemli bölüme. Yazıda direkt olarak buraya okursanız istediğinizi elde etmeniz mümkün değil. O yüzden direkt olarak buraya atladıysanız bence önceki başlıkları mutlaka okumalısınız, bu yazarınızın size güzel bir önerisi.

Goddess of Genesis S, güncel özellikleri içerisinde barındıran ve sıra tabanlı oynanışı bir adım öne taşıyan bir çok özelliğe sahip. İlk defa sıra tabanlı mobil RPG oyunu oynayacaksanız içeriği size fazla gelip karışık olarak değerlendirebilirsiniz. Sabreder ve oyunu oynamaya devam ederseniz mantığını çözeceksiniz ve oyunu oynanır olarak kendiniz değerlenbilirsiniz. Daha önceden farklı veya daha gelişmiş bir sıra tabanlı mobil RPG oynadıysanız bu oyunda zorluk çekmeden veya kötü gözle bakmadan oynamaya devam edebilirsiniz çünkü bu oyun muadil birçok oyuna göre gelişmiş bir oynanışa ve detaylı özelliklere sahip. Cümleyi toparlayacak olursam; Goddess of Genesis S, yeni bir mobil oyuncuya da eski bir RPG müptelasına da zevk verecek ve kendini oynatacak iyi bir oyun olmuş.