1. Anasayfa
 2. Android

Gmail Telefon Numarası Değiştirme 2022

Gmail Telefon Numarası Değiştirme 2022
0

Gmail telefon numarası değiştirme, birçok farklı metot sayesinde yapılabilir. Peki bu kullanılan metotlardan hangisi daha sağlıklı ve hızlı biliyor musunuz? Sizler için bu yazımız içerisinde tüm Gmail telefon numarası değiştirme yollarından bahsediyor olacağız.

Gmail Nedir?

Gmail, eski zamanlarda çok sık kullanılan mektubun; elektronik ortamlara taşınmış halidir. Bu uygulama sayesinde istediğiniz mesajları, iletileri ve dosyaları çok hızlı ve ücretsiz bir şekilde karşı tarafa iletebilirsiniz. Kullanımı oldukça kolay olan bu uygulamanın tüm bu özellikler yetmezmiş gibi bir de Google güvencesi bulunuyor. Bu nedenle de gönül rahatlığı ile Gmail kullanabilirsiniz.

Gmail uygulaması, aktif olarak telefonlar ile bağlantı kurabilmektedir. Telefon ile arada kurulan bu bağlantı, telefon numarası sayesinde yapılmaktadır. Peki telefon numarasını değiştirmemiz gerekir ise, bu işlemi Gmail üzerinden nasıl yapabiliriz biliyor musunuz? bu sorunun cevabını arıyorsanız, yazımızı okuyamaya devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

Gmail Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?

Gmail hesabı oluşturma aşamasında, hepimizin bildiği üzere numara kaydı yapmamız gerekiyor. Google, fake hesapların çok fazla spam oluşturmasını engellemek için telefon numarası onayını istiyor. Ayrıca bu onay sayesinde, hesabı kurtarmak istediğinizde de telefon numarasını kullanabiliyorsunuz. Telefon numarası ekleme gmail üzerinde bir diğer faydayı ise şu şekilde sağlıyor; herhangi bir önemli bilgilendirme de sizin de onayınız varsa, Google size SMS gönderebiliyor.

Peki oldu da telefon numaranızı değiştirmeniz gerekir ise Gmail telefon numarası değiştirme işlemini nasıl yapabilirsiniz? Madde madde açıklıyoruz.

gmail telefon numarası değiştirme

İlk olarak bir Android telefon veyahut da tabletiniz varsa Gmail hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yaptıktan sonra ise ayarlar bölümüne giderek sırası ile Google ve Google hesabı seçeneklerine giriş yapın.

gmail telefon numarası değiştirme

Google Hesabınızı Yönetin seçeneğine giriş yapın.

gmail telefon numarası değiştirme

Üst kısımda kendine yer bulmuş olan Kişisel Bilgiler seçeneğine dokunun. Bu seçeneğe dokunduktan sonra ise telefon isimli seçeneğe tıklayın.

Telefon isimli seçenek içerisinde, birçok kullanıcı ayarını göreceksiniz. Bu menü içerisinde Gmail telefon numarası değiştirme işlemi haricinde de işlemler yapabilirsiniz. Sırası ile gmail telefon değiştirme, gmail telefon numarası kaldırma, gmail telefon numarası ekleme gibi işlemleri bu sekme içerisinde yapabilirsiniz.

gmail telefon numarası değiştirme

Telefon numarası ekleme seçeneğini seçtiğiniz, kurtarma telefon numarası ekle düğmesine basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

İkinci bir yöntem olarak ise gmail telefon numarası değiştirme tuşuna basıp, size ait eski numaranın yanında yer alan düzenle bölümüne tıklamanız gerekiyor. Bunu da yaptıktan sonra güncelle düğmesine basarak bu işlemi de tamamlayabilirsiniz.

Telefon numaranızı silmek istiyorsanız ise yine numaranın yan tarafında yer alan sil isimli düğmeye basabilirsiniz. Numarayı kaldır seçeneğine tıkladığınız sırada işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Sevgili turkishmobile takipçileri, bu yazımızda sizler için Gmail Telefon Numarası Değiştirme işlemi nasıl yapılır, detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık. Konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları, yorumlar bölümünden bizler ile paylaşabilirsiniz. Ayrıca bir sonraki yazımız ne olsun? Görüşlerinizi bizler ile paylaşmayı unutmayın, bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize iyi bakın!

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir