Kategoriler

Fotoğraflarınızın Arka Planını Silen Uygulama

Teknoloji ve yapay zekanın gelişmesiyle birlikte artık fotoğraflarınızın arka planını yok etmek için Photoshop'a girmek zorunda değilsiniz. Bu uygulama ile tek tıkla fotoğraflarınızın arka planını profesyonelce silebilirsiniz.
Fotoğraflarınızın Arka Planını Silen Uygulama

Fotoğrafın arka planını silmek zor ve uğraştırıcı bir işlem olarak gözükse de doğru uygulama seçimiyle bir tıkla silinebiliyor. Yıllar önce fotoğrafın arka planını yok etmek için Photoshop gibi programlarla bol bol zaman harcamak ve bilgisayar başında olmak gerekiyordu.

Artık bu işlemi kolayca ve profesyonelce telefonumuzdan yapabiliyoruz. Aynı zamanda bu işlemi sadece kendi fotoğraflarımızın arka planını silmek için değil; bir ürünün arka planını silmek, bir hayvanın arka planını silmek, arabanın arka planını silmek ve logo gibi grafiklerin arka planını silmek için de kullanabiliriz.

Arka planını transparan yaptığımız fotoğrafın manzarasını değiştirebilir, arka planına sadece renk atayabilir veya kendi isteğimize göre görselle süsleyebiliriz. Bu kısımdan sonrası hayal gücüne kalmış oluyor. Tabi transparan fotoğrafınızın sonradan eklenen manzarayla uyumlu olması için oldukça fazla fotoğraf düzenleme bilgisi gerekebilir.

Fotoğrafın Arka Planını Silmek

Bu işlemi yapmak için birkaç uygulama olsa da benim denemelerim sonucu en profesyonel gördüğüm uygulamayı paylaşacağım.

Uygulamayı Android için yukarıdan iOS için ise aşağıdan indirebilirsiniz. Tavsiye ettiğim ve kullandığım uygulamanın iOS desteği olmadığı için farklı bir uygulama paylaştım ancak yine de iyi çalışıyor. İsterseniz tarayıcı üzerinden remove.bg bağlantısı ile fotoğraflarınızın arka planını silmeyi tercih edebilirsiniz.

‎Makaron-Photo & Video Editor
‎Makaron-Photo & Video Editor
Geliştirici: Versa, Inc.
Fiyat: Ücretsiz+

Uygulamaları kullanmak son derece basit. Uygulamayı veya linki tarayıcı üzerinden açarak siteye giriş yapın. Ardından fotoğrafınızı yükleyin ve artık transparan yani arka planı silinmiş bir fotoğrafa sahipsiniz!

İsterseniz uygulama üzerinden hazır arka plan veya renklerle bir fotoğraf oluşturabilir, isterseniz de transparan (PNG uzantılı) çıktı alabilirsiniz.

Fotoğrafın Arka Planını Silme Programı

İsterseniz bu link üzerinden Windows/Mac/Linux işletim sisteminize uygun programı indirerek arka plan silme işlemini programla gerçekleştirebilirsiniz. Photoshop kullanıyorsanız aynı link üzerinden Photoshop eklentisini indirirseniz; direkt olarak Photoshopta uğraşmadan fotoğrafınızın arka planını silebilirsiniz.

Fotoğraf arka plan silme

Uygulamanın daha çok profesyonel kullanıma yönelik fotoğraflar için bir ücreti bulunuyor. Yani ücretsiz kullanımda aynı boyutta çıktı alamıyorsunuz. Kişisel ve standart kullanım için ücretli kullanımın pek gerekeceğini sanmıyorum. Ücretlendirme fotoğraf başı yapılıyor.

İsterseniz fotoğrafınızın arka plan temizleme işleminden sonra >> Fotoğraflarınızı Dile Getiren Uygulama: Enlight Pixaloop << yazımı okuyarak arka planınızı hareketlendirebilirsiniz. Umarım faydalı olmuştur.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.