Kategoriler

Fotoğraflarınızı Dile Getiren Uygulama: Enlight Pixaloop

Evet, bu başlık gerçekten son derece bilinçli olarak atıldı. Fotoğraflarınıza yaptığınız ustaca dokunuşlara izin veren bu uygulamayı profesyonel bir şekilde kullanabilirseniz eğer fotoğraflarınız tam anlamıyla canlanıyor. Detaylar yazımızda.
Fotoğraflarınızı Dile Getiren Uygulama: Enlight Pixaloop

Enlight Pixaloop, fotoğraflarınızı adeta dile getiriyor. Telefonunuzda çektiğiniz veya indirdiğiniz fotoğrafların istediğiniz noktasını canlandırabiliyor ve animasyon ekleyebiliyorsunuz. Fotoğraf konusunda sizlerde benim kadar takıntılı iseniz onların üzerinde istediğiniz değişikliği bu uygulama ile yapabilirsiniz. Fotoğrafın istediğin yerine ilgi çekici bir şeyler ekleyebilir ve istediğin kısmını öne çıkartabilirsin. Uygulama, fotoğraflarda yapacağınız değişiklik konusunda sizlere sınırsız bir yetki veriyor.

Fotoğraf konusunda gerçekten birçok uygulama var. Ancak bunların hiçbirisi beni bu uygulama kadar tatmin etmedi. Çoğunda yapmacık duran bir dizi değişiklik yapabiliyorsunuz. Ancak bu uygulama gerçekçilik konusunda adeta çığır açmış durumda.

Enlight Pixaloop İncelemesi

Bir uygulamada benim gibi basitliği arıyorsanız eğer doğru adrestesiniz. Kullanışlı bir arayüz ile istediklerinizi kolayca yapabileceksiniz. Mesela, saç tellerinizin daha parlak olmasını mı istiyorsunuz, bu işlem birkaç saniye sürüyor. Ya da çektiğiniz fotoğrafta dalgaları, bulutları, güneşi daha görünür yapmak istiyorsanız tam aradığınız uygulama bu.

Fotoğraf çektikten sonra üzerinde oynama yapmadan yayın yapmıyorum. Benim en çok hoşuma giden özelliği su taneciklerini dahi dikkat çekici bir şekilde ayarlayabiliyor olmanızdır. Yazın tatile gittiğinizde harika atmosferler eşliğinde bir fotoğraf kolajı oluşturabilirsiniz.

  • Fotoğraflarınıza animasyon ekleyebiliyorsunuz. Özellikle hareketli bir fotoğraf arayanlar için bu özellik son derece kullanışlıdır.
  • Efekt konusunda adeta size çığır atlatıyor. Profesyonel bir şekilde fotoğraflara dokunuş yapabiliyorsunuz.
  • Kaliteli bir fotoğrafı adeta sinemasal bir çekim ile elde edersiniz. Ancak bu uygulama normal bir fotoğrafı dahi oldukça kaliteli gösterebiliyor.
  • Mesela fotoğrafınıza gerçekçi bir merdiven, bina, köşe gibi geometrik şekiller oluşturabilirsiniz.
Enlight Pixaloop İncelemesi

Fotoğraf çektikten sonra doğru ayrıntıyı yakalamak için benim gibi en az 100 tane fotoğraf çekiyorsanız artık buna gerek kalmayacak. Çünkü fırçaları dondurma ve serbest bırakma, döngü stillerini seçebilme özgürlüğü, gerçek zamanlı animasyon oluşturma, yakınlaştırma, uzaklaştırma, kıvılcım oluşturma ve daha pek çok özellik Enlight Pixaloop uygulamasının içerisinde barınıyor.

Enlight Pixaloop’u Kimler Kullanabilir?

Uygulamanın çok büyük avantajları olduğundan bahsettik. Ancak burada önemli olan nokta bunu niçin kullandığınızdır. Eğer sosyal medyada paylaşım için kullanacaksanız son derece mükemmel ve basit bir uygulamadır. İstediğiniz kaliteyi rahatlıkla yakalayabilirsiniz. Bunun yanında uygulamanın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise herkese hitap etmesidir. Özellikle Türkçe dil desteği olduğunu düşününce küçük büyük herkes rahatlıkla kullanabilir.

Sosyal medya konusunda çok paylaşım yapıyorsanız bu uygulama tam size göre. Enlight Pixaloop kullanmaya başladıktan sonra sosyal medya hesaplarıma yüklediğim fotoğrafların etkileşim sayısı beklediğim daha çok arttı. Tabi biraz da sizin zevkinize kalmış durumdur bu. Çünkü uygulama sonrasında yapacağınız ufak dokunuşlar ile birlikte kaliteli fotoğrafları yakalayabileceğiniz gibi aynı zamanda tüm fotoğrafı bozma şansınızda bulunuyor. Tamamen zevk meselesi yani. Usta dokunuşlar ile harika bir fotoğraf oluşturabilirsiniz.

Enlight Pixaloop Eksik Yanları

Her kullanıcı her özelliği beğenmeyebilir. Sıklıkla geliştirilen bu uygulamada tasarlayanların ilgisini görmek zaten mümkündür. Ancak diğer taraftan Enlight Pixaloop bazı yönlerde biraz geride kalıyor. Mesela ben fotoğraf uygulamasında bir öneri görmek isterim. Otomatik olarak fotoğrafı tanıyan ve güzelleştiren birkaç küçük dokunuşu görmek istiyorum. Ancak bunun için sanırım henüz teknoloji olarak yetersiziz. Çünkü sadece Enlight Pixaloop özelinde değil, bu isteğimi hiçbir uygulamada göremiyorum. Yapan bazı uygulamalar olsa da onlarda gerçekten çok basit duruyor diyebilirim.

Bir diğer özelliği ise içerisinde Premium üyelik kısmının bulunmasıdır. Yani ücretsiz olarak kullandığınız bu uygulamada biraz daha profesyonel bir şeyler çıkartmak isterseniz para ödemek zorunda kalıyorsunuz. O nedenle ücretsiz alanda yapılabilecekler kısmının sadece göz boyama için değil aynı zamanda gerçek kullanım için de biraz daha arttırılması gerektiğini düşünüyorum.

Enlight Pixaloop İle Fotoğraflarınız Canlanıyor

Evet, bu başlık gerçekten son derece bilinçli olarak atıldı. Fotoğraflarınıza yaptığınız ustaca dokunuşlara izin veren bu uygulamayı profesyonel bir şekilde kullanabilirseniz eğer fotoğraflarınız tam anlamıyla canlanıyor. İlla bunların kendi fotoğrafınız olması gerekmiyor. Aynı zamanda indirdiğiniz fotoğraflarda da dikkat çekmek istediğiniz kısımlara animasyon ekleyerek onları daha görünür hale getirebiliyorsunuz. Uygulama sayesinde elde edeceğiniz avantajlar bunlarla sınırlı değil elbette. Basit bir arayüz eşliğinde Türkçe dil desteği ile birlikte oldukça kullanışlıdır. Bunun yanında benim en çok sevdiğim özelliği ise animasyon kısmı. Zaten Enlight Pixaloop tanıtım reklamlarında da animasyon kısmına fazlası ile vurgu yapmış ve hedef kitlesinde bir merak yaratmayı başarmıştır.

Motionleap, by Lightricks
Motionleap, by Lightricks
Geliştirici: Lightricks Ltd.
Fiyat: Ücretsiz
‎Motionleap by Lightricks
‎Motionleap by Lightricks
Geliştirici: Lightricks Ltd.
Fiyat: Ücretsiz+

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.