Kategoriler

Fotoğraflarınızı 1 Dokunuşla Netleştirin

Eski fotoğraflarınızın 1 dokunuşla yeni çekilmiş gibi gözükmesini sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayla fotoğraflarınızı netleştirebilir, görüntü kalitesini arttırabilir ve illustration efekti verebilirsiniz.
Fotoğraf kalitesi ve netliği yükseltme

Eski fotoğraflarınızın 1 dokunuşla kalitesini ve netliğini arttırabilirsiniz. Eski fotoğraflar çekildiği zamanın teknolojisi yüzünden görüntü kalitesi olarak kötü sonuç verebiliyor. Sadece eski fotoğraflar da değil; günümüzde kamerası kötü olan telefonlarla çekilmiş fotoğraflar da aynı sonucu verebiliyor.

Bu fotoğrafları günümüze uygun veya en azından net bir hale getirebilmek için Photoshop üzerinde detaylı ve bilgi gerektiren düzenlemeler yapılıyor. Tabi bu işlem artık bu kadar zahmetli değil. Teknolojinin ve yapay zekanın gelişmesiyle birlikte Remini adlı bir uygulama bu işlemi tek dokunuşla yapıyor.

Sadece bu kadar da değil. Bu uygulamayla; fotoğrafınızın görüntü kalitesini arttırabilir, videonuzun görüntü kalitesini arttırabilir ve fotoğrafınıza illustration efekti verebilirsiniz.

Uygulama günlük ücretsiz olarak 5 fotoğraf netleştirme hakkı veriyor ve daha fazlası için ücretli abonelik satın almanız gerekiyor.

Fotoğrafın Görüntü Kalitesini Arttırma

Öncelikle Remini uygulamasını aşağıdan indirin.

Remini - Fotoğraf Netleştirme
Remini - Fotoğraf Netleştirme
‎Remini - AI Photo Enhancer
‎Remini - AI Photo Enhancer
Geliştirici: Splice Video Editor
Fiyat: Ücretsiz+

Ardından üye olun ve giriş yapın. Sonrasında yapacağınız işleme göre (örnek; fotoğrafın görüntü kalitesini arttırmak istiyorsanız ‘Echance’ işlemini seçin) seçim yapın ve her şey bu kadar! Fotoğrafınız veya videonuz daha netleştirilmiş halde hazır.

İsterseniz ‘Paint’ seçeneği ile fotoğrafınıza illustration efekti verebilirsiniz.

Fotoğrafınızı Canlandırın veya Çizime Dönüştürün

Remini uygulamasının sunduğu özellikler bu kadarla da sınırlı kalmıyor. ‘Discover’ kısmından ‘Draw Me’ seçimi ile fotoğrafınızı çizime dönüştürebilir, ‘Blink’ seçimi ile fotoğrafınıza gülümseme ile göz hareketi ekleyebilir (arka planını hareketlendirmek için >> Fotoğraflarınızı Dile Getiren Uygulama: Enlight Pixaloop << yazımı okuyabilirsiniz) ve ‘Scratch Fix’ seçimi ile çizikleri giderebilirsiniz.

Hemen altında bulunan ‘New models try’ kısmından ‘Angelic’ seçimi ile cilt tonunuzu güzelleştirebilir, ‘Subtle’ seçimi ile ışık ve gölge gibi detayları düzeltebilir, ‘Aggressive’ seçimi ile görüntü kalitesi aşırı kötüleşmiş fotoğrafları netleştirebilir ve ‘Night’ seçimi ile gece çekimi fotoğraflarınızı daha iyi hale getirebilirsiniz.

Remini uygulaması öncesi-sonrası

Fotoğrafınız oldukça değerliyse ve olabilecek en iyi kaliteyi hedefliyorsanız Pro cards satın alabilirsiniz. Ya da aylık abonelik satın alarak her ay 5 Pro cards’a sahip olabilirsiniz. Video çekmeyi seven biriyseniz uygulamanın video kalitesi arttırma özelliğinin de iyi çalıştığını belirtmek isterim.

Son olarak kalitesini yükselttiğiniz fotoğrafın arka planını temizlemek isterseniz >> Fotoğraflarınızın Arka Planını Silen Uygulama << yazımı okumanızı tavsiye ederim.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.