Kategoriler

Fotoğraflarınızdan Kolayca İstenmeyen Nesne ve İnsanları Kaldırın

Bazen muhteşem çıktığımız bir fotoğrafın arka planında gözükmesini istemediğimiz nesneler veya insanlar yer alabiliyor. Bu nesneleri veya insanları kaldırmak eskiden uğraştırıcı bir işlem olsa da artık tek bir rötuşla yapılabiliyor.
Fotoğraflarınızdan Kolayca İstenmeyen Nesne ve İnsanları Kaldırın

Bazen beğendiğiniz fotoğraflarınızda istenmeyen nesne ve insanlar yer alabiliyor. Bu fotoğraflarınızdan istenmeyen nesne ve insanları kaldırmak önceden biraz uğraş gerektiren bir eylem olsa da günümüzde bir uygulamayla kolayca yapılabiliyor.

Fotoğrafta bulunan nesne veya insanı sildiğimizde bu uygulamayla birlikte çoğu zaman profesyonel bir sonuçla karşılaşıyoruz. Yani insan veya nesnenin oradan silindiği belli olmuyor. Tabi bazı zor senaryolarda uygulama başarılı olamıyor. Bu durumlarda Photoshop gibi programlama yönelmemiz gerekebilir.

Yine de uygulamanın çoğu zaman başarılı sonuçlar verdiğini söyleyebilirim. En azından benim kullandığım tüm fotoğraflarda arka plandan nesnenin silindiği belli olmuyordu.

Fotoğraflardan kolayca istenmeyen nesne ve insanları kaldırma işlemini TouchRetouch uygulaması ile gerçekleştiriyoruz. Uygulamanın detaylarına geçmeden önce uygulamanın 12,99 TL’lik bir ücreti olduğunu belirtmem gerekiyor.

İsterseniz Play Store üzerinden ‘Şimdi dene’ özelliği ile uygulamayı indirmeden deneyebilirsiniz. Sonrasında uygulamayı kullanabilmeniz için bir kereye mahsus ücret ödemeniz gerekiyor.

Fotoğraflarınızdan Kolayca İstenmeyen Nesne ve İnsanları Kaldırın

Uygulamanın kullanımı son derece basit. Fotoğrafta gözükmesini istemediğiniz nesne veya insanı seçerek (boyayarak) kaldırabiliyorsunuz. Siz sadece seçiyorsunuz ve uygulama gerisini hallediyor.

TouchRetouch
TouchRetouch
Geliştirici: ADVA Soft
Fiyat: ₺12,99
‎TouchRetouch
‎TouchRetouch
Geliştirici: ADVA Soft GmbH
Fiyat: ₺22,99

Uygulamanın başlıca yapabildikleri:

• Telefon kabloları, direkler ve güç hatları yok edilebilir.
• Yüzey kırıkları ve çizikleri yok edilebilir; hem düz hem de kavisli.
• Fotoğrafta gözüken insanlar yok edilebilir.
• Sivilce ve cilt lekeleri yok edilebilir.
• Lambalar, sokak işaretleri, çöp kutuları gibi insan yapımı nesneler yok edilebilir.
• Fotoğrafınızı bozduğunu hissettiğiniz her şey yok edilebilir.

Fotoğraftan sivilce ve cilt lekesi silme uygulaması

Uygulamanın bir diğer kullanım amacı olan sivilce ve cilt lekelerini yok etme özelliği ile kolayca fotoğrafınızdaki sivilce ve cilt lekelerini silebilirsiniz. Bu işlemi oldukça profesyonel bir şekilde yaptığını belirtebilirim.

TouchRetouch Uygulaması

Uygulamanın bir diğer kullanım şekli olarak da; fotoğraftaki yazıyı kaldırabilirsiniz. Özellikle instagram hikaye arşivimizden fotoğraf indirdiğimizde fotoğrafımızı bozan yazıyla karşılaşabiliyoruz. Bu uygulama ile fotoğrafta bulunan yazıları silebilirsiniz.

Uygulama hakkında bahsedebileceklerim bu kadar. 12,99 TL fiyatını hak ediyor mu? diye soracak olursanız; benim kullanım memnunluğuma göre hak ediyor.

Fotoğrafınızdan nesne veya insan kaldırma işlemini yaptıktan sonra isterseniz Fotoğraflarınızı 1 Dokunuşla Netleştirin yazımı okuyarak fotoğrafınızı daha kaliteli hale getirebilirsiniz. İsterseniz de Fotoğraflarınızın Arka Planını Silen Uygulama ile hiç uğraşmadan fotoğrafın arka planını yok edebilirsiniz. Bu şekilde arkaya manzara falan koyabilirsiniz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış, umarım faydalı olmuştur.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.