1. Anasayfa
 2. Alışveriş Uygulamaları

En Popüler İkinci El Kıyafet Uygulamaları 2022

En Popüler İkinci El Kıyafet Uygulamaları 2022
0

Günümüzde moda hemen hemen herkesin takip ettiği bir akımdır. Her yaştan insana ve her tarza hitap eden giyim sektörü çağın en çok değişen trendlerinden biridir. Geçmişte satın alınan giysilerin sağlamlığına önem verilirken zamanla günümüze kadar gelen döneme de sağlamlığının yanında hatta sağlamlığından daha önemli olarak öne çıkan unsur modaya uyup uymadığı olmuştur. İnsanların modaya olan bu merakı sektörün gelişmesine katkıda bulunmuştur. Eskiden yılda iki defa (yazlık ve kışlık) hazırlanan moda giyim veya aksesuar serisi artık her mevsim için birden fazla kreasyon olarak hazırlanmaktadır.

Moda sektöründeki bu hızlı değişim ve üretimin küresel ısınmaya olan etkisinden kaynaklı ikinci el kıyafet ihtiyacı doğmuştur. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler ile buluşan bu ihtiyaç ikinci el kıyafet uygulamaları olarak karşılık bulmuştur. En popüler olan ikinci el kıyafet uygulamaları ise dolap, gardrops, modacruz isimli uygulamalardır. Bu uygulamalar sayesinde giyilmeyen tüm kıyafetler satışa sunulabiliyor. Uygulamalar ücretsiz bir şekilde indirilebildiği için pek çok kişi tarafından da kullanılıyor. Uygulamaların en güzel yanlarından biri de çevre dostu olmasıdır. Bir diğer avantajlı yanı ise hem kıyafet almak isteyen hem de satmak isteyen kişiler için kullanım sağlamasıdır. Bu uygulamalar aynı zamanda hem alan hem satan kişiler için kazanca dönüşmektedir. Dolap, Gardrops, Modacruz gibi uygulamalar kolay bir şekilde indirilmekte ve kullanılmaktadır. Bu da kullanıcılar için oldukça önemlidir.

En Popüler İkinci El Uygulamalarından Biri Olan Dolap

Günümüzde kıyafet sektörünün fiyatlarında olan yükseliş kişileri ikinci el kıyafet uygulamalarına yöneltmiş durumdadır. Popüler olan ikinci el kıyafet uygulamaları arasında dolap oldukça beğenilmiştir. Uygulama ücretsiz bir şekilde indirilebiliyor. Uygulamayı indirdikten sonra uygulama içi yönlendirmeler aracılığı ile kendinize bir profil oluşturuyorsunuz. Daha sonra yine uygulamanın tavsiyeleri doğrultusunda çektiğiniz ve satmak istediğiniz kıyafetinizin fotoğrafını uygulamaya yüklüyorsunuz.

En Popüler İkinci El Uygulamaları

Dolap uygulamasında yüklediğiniz kıyafetinizle ilgili marka, fiyat, beden ve renk gibi bilgilere yer veriliyor. Bununla beraber kıyafetinizin yeni, etiketli, az kullanılmış veya belirtmek istediğiniz özel satıcı notlarınız ile ayrıntılı bilgi verebiliyorsunuz. Dolap uygulamasında satmak istediğiniz kıyafet için verdiğiniz ücret üzerinden dilerseniz teklife açık satış yapılabiliyor. Teklife açık satış yapmak dolap uygulamasını kullanan ve ikinci el kıyafet almak isteyen kişiler içinde avantaj sağlamaktadır. Çünkü teklife açık satış yapan birine almak istediğiniz kıyafet için kendi alış fiyatınızı önerebiliyorsunuz. Uygulamadaki bir diğer avantajlı nokta ise sormak istediğiniz veya almak istediğiniz ayrıntılı bilgiler ile ilgilidir.

Uygulamalardaki ikinci el kıyafetin altında bulunan yorum kısmında sormak istediğiniz soruları doğrudan satıcıya sorabiliyorsunuz. Dolap, modacruz, gardrops uygulaması bildirimleri sayesinde sorularınız ayrıntılı cevaplanmaktadır. Uygulama da belirlenen fiyat üzerinden hem alış esnasında hem satış esnasında dolap komisyon almaktadır. Bu durum alış içinde satış içinde belirlenen fiyatın yüzde onu kadardır. (%10) satışını veya alışını gerçekleştirdiğiniz bir ürünü örneğin bir ürün sattınız üç gün içerisinde anlaşmalı olan kargo firmaları ve ya PTT aracılığı ile tercihen kargo karşı taraf ödemeli ya da kargo ücretini kendiniz ödeyerek gönderebiliyorsunuz. Alım yaptığınız zaman hesabınızdan çektiği parayı kendi Dolap uygulaması bünyesinde tutarak kıyafet elinize ulaştıktan sonra ödeme satış yapan kişinin hesabına aktarılmaktadır. Hatta bu noktada ikinci el kıyafet satın alan kişilere dolap alımı doğrulama hakkı tanıyarak kargonuz elinize ulaşıp ürünü kabul ettiğinizde onaylayarak doğrudan satış yapana aktarım sağlayabilirsiniz. Bir diğer husus unuttuğunuz onay durumlarında ya da geciken onaylamada satıcıyı korumak adına üç gün sonra otomatik onaylanması durumudur.

İkinci El Kıyafetlerde Uygulama Kolaylığı

Günümüzde kıyafet şıklığı artık internet uygulamaları sayesinde daha kolay ve uygun bir döneme girmiş durumdadır. Giymediğiniz kıyafetler internet uygulamaları sayesinde rahat bir şekilde satılabiliyor. Bu uygulamalar arasında popüler olan gardrops ve modacruz gibi uygulamalarda benzerlik göstermektedir. İkinci el kıyafetler için ücretsiz indirdiğiniz uygulamalarda oluşturduğunuz kendi profil sayfanızda giymediğiniz kıyafetlerinizi satışa çıkartabilirsiniz. Dilerseniz gardrops ve modacruz uygulamalarında kıyafetlerini beğendiğiniz, daha önce satın aldığınız veya ürün satışı yapan ünlülerin profillerini takibe alabilirsiniz. Bu sayede yeni ürün eklendiğinde bildirim aracılığı ile size haber veriliyor.

*Dipnot: Dolap ve Gardrops şu anlık sadece kadınlara yönelik ikinci el hizmeti sunarken, Modacruz hem kadınlara hem de erkeklere yönelik ikinci el hizmeti sunuyor.

Dolap

Gardrops, modacruz ve dolap gibi uygulamalarda ihtiyaç duyduğunuz ürünleri arama kısmında aratabilirsiniz. Arama yaptığınız ürünle ilgili marka, beden ve renk gibi ürün çeşitlerini filtreleyebilirsiniz. Kargo ödemeli veya kargo bedava ürünleri ile ilgili de bilgi veriliyor. Gardrops uygulaması satıcının belirlediği fiyat üzerinden ne satışta ne de alışta komisyon ücreti almamaktadır. Bu da hem satıcı hem de alıcı için iyi bir durumdur.

Kıyafette İkinci El Şıklığı

Kıyafetlerdeki fiyat yükselişleri alım güçlüğü oluşturmaktadır. Bu ihtiyaçtan doğan ikinci el kıyafet uygulamaları sayesinde kişiler uygun fiyatlara pahalı markaların ürünlerine erişim sağlayabilmektedir. Hatta aldığı ürün ya da hediye gelen bir ürünü hiç kullanmayıp etiketi ile bekleten kişilerinde bütçesine katkı sağlayacak satış platformu dolap, gardrops ve modacruz gibi uygulamalardır.

Bu uygulamalar sayesinde kullanılmayan kıyafetler satılabiliyor. Ücretsiz bir şekilde indirme imkanınız bulunuyor. Keyifli bir şekilde alışveriş tadını bu uygulamalar sayesinde gerçekleştirme imkanına sahip oluyorsunuz. Hem satış hem de alım yapabildiğiniz bu uygulamalarda hesap açmanız yeterli oluyor. Uygulamayı indirdiğinizde yönlendirme de uygulama tarafından sağlanılıyor.

Açtığınız hesapta profilinizi istediğiniz şekilde doldurabiliyorsunuz. Dilediğiniz kadar ürünü gerekli şekillerde sisteme yükleyebiliyorsunuz. Bu sayede teklifler geldiğinde rahatlıkla dönüş sağlayıp uygulamanın amacına uygun satış gerçekleştiriyorsunuz. Dolap, gardrops ve modacruz uygulamalarının cazip yönlerinden biri de ünlü kişilerin kıyafet satışı yapmalarıdır. Bu sayede takip ettiğiniz bir şarkıcı ya da fenomenin üzerinde beğendiğiniz kıyafeti bu uygulamalar sayesinde elde edebiliyorsunuz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir