1. Anasayfa
 2. Aksiyon

Dead Cells | 24,99 TL Fiyatını Hak Ediyor mu?

Dead Cells | 24,99 TL Fiyatını Hak Ediyor mu?
0

Roguelike tarzı oyun sistemine sahip olan Dead Cells, Android için yayınlandı. Daha önceden PC, oyun konsolları ve iOS üzerinden oynanabilen oyun artık Android üzerinden de oynanabiliyor.

Her şeyden önce bu oyunda ölmek diye bir gerçek terim olduğundan bahsetmem gerekiyor. Oyunda öldüğümüzde en baştan ve tüm topladığımız şeyler gitmiş halde başlıyoruz. Oyunun zorluğunu da dahil edersek sinir problemi olanların oyuna başlamadan önce bir kez daha düşünmesi gerekiyor.

Oyunun 2 boyutlu ve standart bir oyunmuş gibi durduğuna bakmayın. Oyun içi oldukça hareketli ve eğlenceli. Hatta o kadar eğlenceli ki öldükten sonra sürekli yeniden başlamayı ben bile problem etmemeye başladım. Tabi her ölüşümde de daha fazla ilerlemeyi başarabildim.

Dead Cells’i bu kadar popüler yapan ve açıklamasında da yazan detay bu; Öl. Öldür. Öğren. Tekrar yap. Oyunda ekrandaki öğeleri kendi kullanımımıza göre özelleştirebiliyor ve daha iyi bir oyun deneyimi elde edebiliyoruz. Zaten oyun zorlayıcı olduğu için olabildiğince hızlı davranmalı ve el hareketlerimizi alıştırmalıyız.

Oyunda tam olarak bir hikaye havası olmasa da diyalogların Türkçe olması ve seslerin etkileyiciliği oyunu bir adım daha öne çıkarmaya yetiyor. Tabi Android için şu an küçük optimizasyon sorunları var ancak güncellemelerle hızlıca düzeltileceğini düşünüyorum. Örnek olarak ilk çıktığında sürekli oyun donuyordu ve gelen güncelleme ile düzeltildi.

Dead Cells İncelemesi

2D olarak serüvenimizi sürdürdüğümüz Dead Cells’de sürüyle ekipman çeşidi ve farklı düşmanlarla karşılaşıyoruz. Her şey ilerledikçe daha çok zorlaşıyor ve öldükçe baştan başlamanın eğlencesini yaşıyoruz.

Dead Cells

Oyunda daha çok yaşamamızı sağlayacak pot iksiri bulunuyor. Bir tavsiye olarak pot iksirini geliştirmenizi önerebilirim. Geliştirmeler ölünce kaybolmuyor ve bu şekilde her seferinde daha ileriye gidebilirsiniz.

Oyunun için de oldukça fazla detay bulunuyor. Tuzaklar, bombalar, gizli odalar, gizemli diyaloglar.. Oyunda çözülmeyi bekleyen ve eğlendirmeyi başaran birçok detay mevcut. Karşımıza çıkan tüccardan güçlendirmeler yapabilir, iksir satın alabilir ve ölünce kaybettiklerinizin bir kısmını alabileceğiniz geliştirmeye sahip olabilirsiniz.

24,99 TL Fiyatını Hak Ediyor mu?

Dead Cells benim için alırken düşündüğüm ancak aldıktan sonra iyi ki almışım dediğim oyunlardan birisi oldu. Tabi bu 24,99 TL’lik fiyatın yayınlanmasının ilk haftasına özel olduğunu ve sonrasında fiyatının %10 artacağını belirtmem gerekiyor. Yani siz bu yazıyı okurken fiyatı daha yüksek olabilir.

Dead Cells ölmek

Oyunun iOS fiyatının ise 59,99 TL olması dikkatimi çekmedi değil. Yine de oyunun fiyatını hak ettiğini ve size uzun bir macera sunduğunu söyleyebilirim. Bu maceranın bol ölüm içereceğinden hiç şüpheniz olmasın. Oynayacak kişilere şimdiden iyi oyunlar dilerim.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir