CS GO Overwatch Kodları 2023

Recep Yurtören
2 Minimum Okuma Süresi
CS GO Overwatch Kodları
CS GO Overwatch Kodları

Counter Strike Global Offensive çıktığı günden beri sıkça oynanan bir oyundur. Herkes tarafından sevilmiştir. Tüm dünyada geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmıştır. Overwatch grubu Counter Strike Global Offensive oyununun özel bir topluluğudur. Bu topluluğun bazı özel yetkileri vardır. Bu yetkileri kullanmak için de bazı kodlara ihtiyaç duyarlar. Bu kodlar overwatch kodları olarak adlandırılır. CS GO Overwatch kodları nelerdir?

CS GO Overwatch Nedir?

Overwatch CS içerisinde ekstra yetkileri ve sorumlulukları olan bir oyuncu grubudur. Bu grup;

  • Rapor edilen oyunculara gerekli cezaların verilmesini sağlar.
  • Oyunda duvarların arkasını görmek gibi normal oyuncularda olmayan yetkileri vardır.
  • Oyundaki bir oyuncunun, oyun görüntüsünü tekrar izleme hakkı vardır. Bu sayede hile yapıp yapmadığını anlayabilir.
  • Overwatch oyuncularının ana ekranında ekstra bir pencere vardır. Bu pencere üzerinden gelen raporları görebilir ve inceleyebilirler. Bir nevi oyun içindeki müfettişlerdir.

CS GO Overwatch Kodları Nelerdir?

Bu kullanıcı grubunun oyun içerisinde kullanabilecekleri birçok özel komut vardır. Bu komutlar sayesinde normal oyuncularda olmayan yetkilere ve özelliklere erişebilirler. Duvar arkası görme, bir kullanıcının oyun tekrarını izleme gibi yetkileri bulunmaktadır. Bu kodlar;

  • Duvar Arkası Görme: İlk komutumuz duvar arkasını görmemizi sağlayan komutumuzdur. Duvar arkasını görmek için “spec_show_xray 1” komutunu kullanmanız gerekmektedir. Bu komutu yazdıktan sonra duvarların arkasını görebilirsiniz. “spec_show_xray 0” komutu ile de duvarları eski haline çevirebilirsiniz.
  • Mermi İzi: Bir merminin nereye gittiğini ve nerelerden geçtiğini görmek için kullanılan komuttur. Komutu aktifleştirmek için “sv_showimpacts 1” komutu kullanılmalıdır. “sv_showimpacts 0” komutu ile de bu özellik tekrar devre dışı bırakılabilir. Özellikle bir oyuncuda hile olup olmadığını analiz ederken en gerekli komutlardan birisi mermi izi komutu oluyor.
  • Maç Tekrarı İzlemek: Bir maçın tekrarını izlemek ve oyuncular hakkında karar vermek için “demoui” komutu kullanılabilir. Bu komut ile istediğiniz bir maçın tekrarını izleyebilirsiniz. Bu komut yerine SHİFT + F2 kısayolunu da kullanabilirsiniz.
  • Maç Tekrarını Durdurmak: İzlediğiniz bir maç tekrarı sırasında bir noktada durmak için kullanmanız gereken kod “demo_pause”dir. Bu komut ile izlediğiniz maçı durdurabilirsiniz.
  • Durdurulan Maçı Devam Ettirme: Durduğunuz bir maçı devam ettirmek için “demo_resume” komutunu kullanmanız gerekmektedir.

Bu makaleyi paylaş
Yorum Yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir