1. Anasayfa
 2. MMORPG

Cabal Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Cabal Mobile Ne Zaman Çıkacak?
3

Eski zamanların efsane oyunlarından Cabal Online, uzun bir süredir mobil oyununun geliştirmesini sürdürüyor. Cabal Mobile ilk olarak 13-17 Mart 2019’da kapalı testlerine başladı ve aradan 1 yıl geçmesine rağmen oyun hala global versiyonunu duyurmadı. Eski Cabal oyuncuları tarafından büyük bir beklentiyle beklenen Cabal Mobile oyununa, Kore sunucusunun can sıkan güvenlik protokolleriyle Kore dışından çok zor giriş yapılıyor.

Hatta o kadar zorluyor ki; telefon dilini Korece yapmama, VPN ile Güney Kore sunucusuna bağlanmama, sahte GPS ile kendimi Güney Kore’de göstermeme rağmen oyuna giriş yapamadım. O kadar fazla yöntem denedim ki biraz biraz Kore dilini çözmeye bile başlamıştım.

Cabal Online geçmişine göz atacak olursak; Silkroad Online, Knight Online ve Metin2’nin popüler olduğu zamanlarda büyük bir ivmeyle efsaneleşen Cabal Online, diğer efsane oyunların yolundan (yol yol değil hanım) giderek P2W mantığına geçiş yapmıştı. Ardından bu diğer efsane oyunlar gibi Cabal’ın da sonu büyük bir oyuncu kitlesini kaybetmesi olmuştu. Bir süre sonra Steam’a geçiş yaparak oyuncu kitlesini geri kazanmak için çabalamış olsa da bunu başarabilmiş gibi gözükmüyor. Şimdi ise Cabal Mobile ile mobil platformda mobil MMORPG oyunları arasında liderliğe göz dikmiş durumda ki; bunu başarabilir. (Nasıl? yazımın devamında.)

Cabal Mobile

Şu anda oyun 1 yıldır Kore sunucusunda oynanabilir durumda ve oldukça fazla oyuncu kitlesi toplamış durumda. Cabal Online Mobile şu an İngilizce dil desteğine sahip değil ve sadece Korece oynanabiliyor ancak dosyalarda yapılacak değişikliklerle İngilizce oynamak mümkün. (Tabi oyuna giriş yapmayı başarabilirsen)

Cabal Mobile

Cabal Mobile ile ilgili incelemeleri ve yorumları okuduğumda oldukça fazla olumlu yoruma sahip olduğunu gördüm. Videolarından da anladığım kadarıyla oyun mobil platforma iyi bir şekilde uyarlanmış. Belirtilenlere göre Cabal Online atmosferinden fazla uzaklaşılmamış ve mobil platformda ses getirecek bir mobil MMORPG olduğundan çok fazla bahsedilmiş.

Oyunu denemeden oyun hakkında yorum yapmak oldukça güç ancak genel yorumlar olumlu ve etkileyici yönde. ESTgames tarafından açıklanan detaylara göre Cabal Mobile; zindan ve görev odaklı olacak. (Eski Cabal oyuncuları zindan deyince büyük bir özlem içine girdi, biliyorum.)

Cabal Mobile’da bol bol kaykay (uçanından) ve motorsikletle (teknolojik uçanından) gezmemiz mümkün olacak. Uzun zaman sonra tekrardan kombo odaklı savaş sistemine sahip bir oyun oynamak güzel olacak. Anlayacağın Cabal Mobile, PC versiyonunda olan her şeyi içeriyor ve oldukça güzel grafiklerle bunu süslüyor. Tabi PC versiyonundan farklı olarak mobil versiyonunda oto savaş sistemi bulunuyor. (Mobil MMORPG oyunlarında standart oldu artık.)

Cabal Mobile Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun global versiyonunun çıkış tarihiyle ilgili net bir açıklama yok ancak 2020 yılının içerisinde geleceği biliniyor. Cabal oynayanların yakından bileceği Mr.Wormy’nin yaptığı açıklamalara göre global versiyon 2020’nin sonlarına kalmadan yayınlanacak. Bununla birlikte İngilizce dil desteğide gelmiş olacak.

Cabal Online Mobile

Cabal Online global versiyonun ilk başlarında Türkçe dil desteği gelmeyecektir ancak ilerleyen zamanlarda Türk oyuncu sayısına bağlı olarak Türkçe dil desteği gelme olasılığı oldukça yüksek. (PC versiyonunda da aynısı olmuştu.)

Cabal Mobile’ın Güney Kore sitesine bu link üzerinden ulaşabilirsin.

Cabal Mobile ile ilgili haber ve güncellemeleri anında okuyabilmek için Turkish Mobile’ı takipte kalmayı unutma.

https://www.youtube.com/watch?v=wgq0o8QJzrM
Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (3)

 1. 6 Nisan 2020

  Oyunu indirmek kolay taptap dan yada apkpure den indirilebiliyor fakat telefonun dilini ingilizce yapmadan acamiyorsun oyunu. Ve bu arada oyunu ingilizce yaptiklari dogru fakat beceremedim :( oynuyorum bakalim suan 84 wi var dummye biraktim suan a.expertim ingilizce yapmayi cozen ve beraber oynamayi dusunen varsa insta: Tolga.tti eklesin

 2. Mobile versiyonu çıkarsa harika olur

 3. Mehmet balaban bir gelişme varmı kore ve taylant şuan ön planda eu ne zaman gerçekleşicek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir