Kategoriler

Blade & Soul Revolution için Çıkış Tarihi Açıklandı

Netmarble'ın ikinci "Revolution" adlı mobil MMORPG oyunu olan Blade & Soul Revolution için çıkış tarihi açıklandı! Arkasında Netmarble gibi bir firmanın olması oyunu oldukça özel kılıyor.
Blade & Soul Revolution

Netmarble’ın Lineage 2: Revolution’dan sonra ikinci ‘Revolution’ adlı mobil MMORPG oyunu olan Blade & Soul Revolution için çıkış tarihi açıklandı. Oyun ilk olarak 2018’in Aralık ayında Kore sunucusunda oyuncularla buluşmuştu. Aradan ortalama 2 yıl geçtikten sonra SEA sunucusu için hazırlıklara başlandı.

Blade & Soul Revolution üst seviye grafik ve mekanikleriyle 2020’nin en çok beklenen MMORPG oyunları arasında yer alıyor. SEA sunucusu için ön kayıt sayısı 2 milyonu aşmış durumda. Tabi bu başarıyı sadece Blade & Soul Revolution kendi başına yakalayabilecek oyuncu kitlesine sahip değil.

Arkasında Netmarble gibi bir dağıtımcı olması oyunu ön plana çıkarmaya yetiyor. (Netmarble’ın birkaç oyunu: Lineage 2: Revolution, Paramanya, Seven Knights, MARVEL Future Fight..) Blade & Soul Revolution için belirlenen çıkış tarihi 14 Mayıs 2020. Oyun global anlamda ilk olarak SEA sunucusuyla çıkış yapacak ve Türkiye’den indirilemeyecek.

Büyük ihtimalle yakın zamanda EU için de aksiyon alınır ve Türkçe dil desteği eklenir diye düşünüyorum. Netmarble böyle bir oyunu Türkiye pazarına salmadan duramaz 🙂

Blade & Soul Revolution

Öncelikle oyunun grafikleri ve mekanikleri mobil platform için oldukça etkileyici duruyor. Oyunda fazlasıyla ara sinematik ile karşılaşıyor, kombo sisteminin bir parçası oluyor ve kendimizi derin bir hikayenin içinde buluyoruz.

Blade & Soul Revolution

BnS Mobile’da Blade Master, Kung Fu Master, Force Master ve Destroyer olmak üzere oynayabileceğimiz 4 sınıf bulunuyor. Özelleştirme kısmında ise oldukça ince ayarlar yapabiliyor ve karakterimizi istediğimiz gibi özelleştirebiliyoruz.

Sunucu başına online olarak 500 oyuncunun katılabildiği savaşlar, pet sistemi, boss sistemi, kombo sistemi ve daha fazlası oyunda yer alıyor. Ayrıca Netmarble klasiği olarak oyunda bol bol etkinlikte göreceğiz.

Belirtilene göre oyunun PC versiyonundan olabildiğince uzaklaşılmamaya çalışılmış. Bilmeyenler için; Blade & Soul 2012 yılında çıkmış bir PC MMORPG oyunu.

Blade & Soul Revolution Sistem Gereksinimleri

Android için en az:

 • 3 GB RAM
 • Android 6 veya daha üstü Android sürümü
 • Qualcomm SnapDragon 636 veya eşdeğer bir yonga seti
 • Adreno 509 veya eşdeğer bir GPU
 • 4 GB boş alan

Android için tavsiye edilen:

 • 4 GB RAM
 • Android 8 veya daha üstü Android sürümü
 • Qualcomm SnapDragon 845 veya eşdeğer bir yonga seti
 • Adreno 630 veya eşdeğer bir GPU
 • 5 GB boş alan

iOS için:

 • iOS 11 veya daha üstü iOS sürümü

Anlayacağınız Blade & Soul Revolution telefonlarımızı biraz zorlayacak gibi duruyor.

Blade & Soul Revolution EU Ne Zaman Çıkacak?

Oyunun SEA sunucusu 14 Mayıs 2020’de oynanabilir olacak. Sitesi üzerinden ön kayıt yaptıranlara; Rare Costume Full Set gibi birçok hediye veriliyor.

Blade & Soul Revolution çıkış tarihi

Netmarble tarafından Blade & Soul Revolution EU için herhangi bir çıkış tarihi verilmiş durumda değil. SEA sunucusunun ardından çok fazla bekleyeceklerini düşünmüyorum. Büyük ihtimalle 2020’nin içerisinde oyunu oynayabilme fırsatımız olur.

İsterseniz oyunu APK olarak indirerek veya uygulama mağazanızdan ülke ayarınızı değiştirerek oynayabilirsiniz. İsterseniz de çıkması beklenen bir diğer benzer oyun olan League of Valhalla (LoV) mobil MMORPG oyununun yazısına göz atabilirsiniz.

BnS Mobile ile ilgili deneyimlerinizi ve tavsiyelerinizi yorum yaparak belirtebilirsiniz.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.