1. Anasayfa
 2. Finans Uygulamaları

Kripto Para Borsası: Binance Mobil Uygulama İncelemesi

Kripto Para Borsası: Binance Mobil Uygulama İncelemesi
0

Binance mobil uygulamasını açıklamadan önce sizlere bu borsa hakkında biraz bilgi aktarmak isterim. Kripto para ve Bitcoin terimleri artık herkesin bildiği terimlerdir. Hayatımıza öyle bir giriş yaptı ki bu deyimler adeta bizleri kasıp kavurdu. Herkes bir kere neden daha önce duymadım ve almadım demiştir sanırım. Aslına bakarsanız kripto paralar hiçbir devlete, kuruma veya başka şeye bağlı olmayan yerlerdir. Bu sanal paraların alınıp satılmasına aracılık eden borsalardan bir tanesi de Binance ki dünyada en yaygın olarak kullanılan borsadır.

Başarı ve güven noktasında kesinlikle bu borsada bir sıkıntı duyacağınızı sanmıyorum. Eğer bu konulara biraz ilginiz varsa borsanın uygulamasını kullanmaya hemen başlayabilirsiniz. Öncelikli olarak sizlere uygulama da neler yapabileceğinizden bahsedelim.

Binance Mobil Uygulama İncelemesi

Uygulama kapsamında yapabileceklerinize bir göz attığımız zaman karşımıza pek çok yöntem çıkıyor. Bunlar:

 • Coin fiyatlarının takibini yapabilirsiniz.
 • Al ve sat işlemlerinizi direkt olarak yapabileceğiniz gibi emir vererek de yapabilirsiniz.
 • Para çekme ve yatırma işlemlerini yapabilirsiniz.
 • Kendinize özel binlerce coin arasından seçeceğiniz coinlerin fiyat takibini yapabilirsiniz.
 • Grafik takibi yapabilirsiniz.
 • Reklamsız bir kullanım ile memnun kalırsınız.
Binance Mobil Uygulama İncelemesi

Zaten bu uygulamaların en önemli amacı yukarıda saydıklarımdır. Özellikle emir vererek al ve sat işlemi yaptığınızda akşam bir bakmışsınız satış yaptınız. Fiyatları sürekli takip etmenize gerek yok. Çünkü o kadar çok dalgalanma oluyor ki bazı zamanlarda ne zaman aldınız, ne zaman sattınız gibi kavramlar tamamen karışabiliyor. Binance mobil uygulaması ile birlikte kripto para piyasalarından her an haberdar olabileceksiniz.

Binance Uygulamasını Kimler Kullanabilir?

Kripto para denilince aklınıza ilk olarak ne geliyor? Benim Bitcoin geliyor mesela. Çünkü içlerinde en yaygın olarak kullanılan bu sanal para birimidir. Diğer duyduğunuz terimlerin hepsi alt coin olarak geçer ki burada Bitcoin kavramının önemini daha iyi anlarsınız. Şimdi o zaman sizin için de aynı şeyleri ifade ediyorsa bu deyim sizlerde hemen uygulamayı kullanabilirsiniz.

Uygulamayı kullanmak için öyle meslek, renk, dil, din, ırk gibi ayırt edici özellikleri bulunmuyor. 18 yaşını doldurmuş ve bu işten anlayan veya anlamayan herkes uygulamayı rahatlıkla kullanabiliyor. Uygulamanın kullanımı zaten o kadar basit ki daha önce eğer böyle borsalarla içli dışlı olmamışsanız dahi zorlanmıyorsunuz.

Binance mobil uygulaması genellikle benim coin fiyatlarını merak ettiğim zamanlarda açtığım ve kullandığım bir uygulamadır. Herkesin merak sardığı 2016–2017 yıllarında bende coinlere yatırım yapmıştım ve sonucum biraz hüsran olmuştu :( Ancak bu durum halen bir yatırım fırsatı doğurursa tekrar girmeyeceğim anlamına gelmiyor.

Binance Mobil Eksik Yanları

Her uygulamanın eksik veya göze hoş gelmeyen bir yanı vardır. Dünyada milyonlarca kullanıcısı olan bu uygulamanın da kişiden kişiye göre değişen birkaç eksik yanı bulunmaktadır. Benim uygulamada en sevmediğim nokta mesela Türkçe dil desteğinin olmamasıdır. Ancak buna çokta kızamıyorum çünkü gördüğüm en gelişmiş uygulamalardan bir tanesidir.

Binance uygulaması

Binance gibi her gün milyonlarca dolar dönen bu uygulamanın eksik yanlarını bulmak kesinlikle kolay değil. Çünkü dönen para ve yatırımlar gereği borsa şirketi her gün kendisini daha fazla geliştiriyor. Çünkü daha iyi hizmet demek daha çok insan demek. İşte bu nedenlerden dolayı uygulamayı eleştirecek çokta bir şey söyleyemiyorum. Uygulamayı kullanıyorsan ve beğenmediğin, eksik bulduğun kısımlar varsa yorum yaparak belirtebilirsin.

Kripto Para Borsası: Binance Mobil Uygulama İncelemesi

Kripto para döngülerine meraklı iseniz eğer, öncelikle sizlere Binance’ı kesinlikle tavsiye ederim. Uygulamaya gelince ise ancak bu kadar sade ve temiz yapılabilirdi diyorum. Borsanın zaten reklamla falan hiçbir işi yok. Dolayısı ile uygulama esnasında çıkan pop-up reklamlar canınızı falan sıkmıyor.

Sade, şık ve basit bir kullanılışı olan uygulamayı kesinlikle tavsiye ediyorum. Birde güvenlik meselesine de değinmek gerek tabi. Uygulama da 3 çeşit güvenlik kontrolü var. Ciddi miktarda paraların döndüğü bu uygulama kapsamında güvenlik kontrolü de hat safhada bulunuyor.

 • Giriş yaparken şifre istenmesi (klasik yöntem)
 • Botlara karşı kaydırmalı ve puzzle çözdürmesi (ekstra güvenlik)
 • Bu işlemlerden sonra telefona birde doğrulama mesajı gelmesi 3 kat güvenlik kontrolünü sağlıyor.

Sonuç olarak güvenle kullanacağınız harika bir uygulama sizleri bekliyor. Binance mobil uygulaması ile birlikte web sitesinde yapabileceğiniz her şeyi bu uygulamada da yapabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir