1. Anasayfa
 2. Mobil

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?
0

Artan mobil operatör paket fiyatları sonrasında, en çok tercih edilen operatörlerden birisi Bimcell olmaya başladı. Hem çok şubesinin olması hem de fiyatlarının uygun olması Bimcell’e geçişi artırdı. Bu noktada Bimcell’e geçen kullanıcılar arasında ‘Bimcell bakiye sorgulama nasıl yapılır?’, ‘Bimcell Hangi Operatör?, Bimcell Kalan Kullanım Öğrenme‘, ‘Bimcell Paket Sorgulama‘ gibi konular sıkça tartışılmakta.

Bimcell Bakiye Sorgulama Nasıl Yapılır?

Bimcell’de bildiğiniz üzere faturalı paket bulunmuyor. Sundukları paketler faturasız. Bu da içerideki bakiyemizi düzenli olarak kontrol ettirmemizi gerekiyor. Bimcell bakiye sorgulama işlemi için;

 • İlk yöntem olarak telefonunuzun tuş takımından *123# kodunu çevirerek kalan bakiyenizi öğrenebilirsiniz.
 • İkinci yöntem 9333’ü aramak. 9333’ü arayarak içeride kalan bakiyenizi sesli olarak dinleyebilirsiniz.

Bimcell Hangi Operatör?

En merak edilen konulardan birisi de Bimcell’in hangi operatör ile çalıştığı. Bimcell hangi operatör? sorusunun sorulma sebebi kendi alt yapısını kullanmaması. Bimcell, Türk Telekom firmasının alt yapısını kullanarak hizmet veriyor. Bu da;

 • Alacağınız hizmetin Türk Telekom ile aynı olacağını gösteriyor.
 • Türk Telekom’un çekim kalitesi ile aynı çekim kalitesini sunuyor.
 • Alt yapı işleri ile de Türk Telekom ilgileniyor. Türk Telekom alt yapısı geliştikçe Bimcell alt yapısı da gelişmiş oluyor. Bu da sürekli olarak Bimcell’in de alt yapısının değiştiği anlamına geliyor.

Bimcell Kalan Kullanım Öğrenme

Bimcell Kalan Kullanım Öğrenme

Bakiye sorgulama kadar kalan haklarımızı öğrenmek de önemli. Aldığımız paketten geriye ne kadar internet ne kadar SMS ne kadar dakika kaldı bunu öğrenmenin birkaç yolu bulunuyor. Bimcell Kalan Kullanım Öğrenme;

1.) SMS İle Öğrenme:

Kalan sorgusu yapmak için 4551’e SMS göndermeniz gerekmektedir. Fakat kullandığınız pakete göre göndereceğiniz SMS değişmektedir.

Dost Küçük için, KALAN DOST KÜÇÜK,

Dost orta için, KALAN DOST ORTA,

Dost büyük için, KALAN DOST BÜYÜK,

Dost mega için ise, KALAN DOST MEGA yazmanız gerekiyor. SMS kısmına bunu yazdıktan sonra 4551’e SMS göndererek kalan kullanım miktarınızı öğrenebilirsiniz.

2.) Mobil Uygulama İle Öğrenme:

Bimcell mobil uygulaması sayesinde kalan kullanım haklarınızı öğrenebilirsiniz. Kalan kullanım hakkınızın yanında uygulama üzerinden kalan bakiyenizi de görebilirsiniz. Bakiye yükleme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz.

Bimcell Müşteri Hizmetleri

Bir sorun yaşadığınızda Bimcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Burada yapılan hatalardan birisi Türk Telekom müşteri hizmetlerini aramaktır. Her ne kadar Türk Telekom alt yapısını kullanıyor olsa da sizin Bimcell müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Bimcell müşteri hizmetlerinin telefon numarası 444 4 451’dir.

Bimcell Paket Sorgulama

Hangi paketi kullandığınızı bilmiyorsanız bunu öğrenmenin iki yöntemi bulunmaktadır. Bimcell paket sorgulama işlemini gerçekleştirmek için;

 1. 444 4 451 numaralı hattan Bimcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz. Müşteri hizmetleri size kullandığınız paketi söyleyecektir.
 2. İkinci yöntem ise Bimcell uygulamasını kurmaktır. Bimcell mobil uygulaması üzerinden hangi paketi kullandığınızı görüntüleyebilirsiniz.

Bimcell Paket İptali

Bimcell paket iptali yapmak için hangi paketi kullandığınızı bilmeniz gerekmektedir. Kullandığınız pakete göre iptal işlemi farklılık göstermektedir. Kullandığınız pakete göre;

 • Eğer Dost küçük paketi kullanıyorsanız, IPTAL DOST KUCUK yazıp 4551’e göndermelisiniz.
 • Eğer Dost orta paketi kullanıyorsanız, IPTAL DOST ORTAyazıp 4551’e göndermelisiniz.
 • Eğer Dost büyük paketi kullanıyorsanız, IPTAL DOST BUYUK yazıp 4551’e göndermelisiniz.
 • Eğer Mega küçük paketi kullanıyorsanız, IPTAL DOST MEGA yazıp 4551’e göndermelisiniz.

Bu SMS’i gönderdikten sonra Bimcell’den paketinizin iptal edildiğine dair mesaj gelecektir. Paketinizi iptal etseniz bile kalan haklarınızı, kullanım süresi boyunca kullanabilirsiniz. Mevcut olan haklarınız silinmez veya kaybolmaz. Bu haklarınızı paketin süresi dolana kadar kullanmaya devam edebilirsiniz.

Bimcell Dost Paket Nasıl Yapılır?

Bimcell paketlerini kullanabilmek için öncelikle internet üzerinden veya bayiilik üzerinden Bimcell’e geçmeniz gerekmektedir. Sonrasında yapacağınız pakete göre;

 • Dost küçük paketi için, DOST KUCUK yazıp 4551’e SMS göndermelisiniz.
 • Dost orta paketi için, DOST ORTA yazıp 4551’e SMS göndermelisiniz.
 • Dost büyük paketi için, DOST BUYUK yazıp 4551’e SMS göndermelisiniz.
 • Dost mega paketi için, DOST MEGA yazıp 4551’e SMS göndermelisiniz.

SMS’i gönderdikten kısa bir süre sonra pakete geçtiğinize dair bildirim gelecektir. Tabii ki pakete geçmek için yeteri kadar bakiyenizin bulunması gerekmektedir. Paketi yapmak için bakiyeniz yeterli değilse olumsuz bir SMS gelecektir. Pakete geçtiğinizi bildirir SMS geldikten sonra size verilen hakları 1 ay boyunca kullanabilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir