1. Anasayfa
 2. Aksiyon

Battle Royale ile MOBA Bir Arada: Royal Crown

Battle Royale ile MOBA Bir Arada: Royal Crown
0

Battle Royale ile MOBA kategorisini bir araya getiren Royal Crown, global sunucusuyla erişime açıldı. Oyun içinde craft sistemi, binek sistemi ve totem sistemi gibi birçok fonksiyon bulunuyor. Royal Crown, günümüz popüler oyun kategorilerini bir araya getirerek tüm oyunculara farklı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.

Oyun daha yeni olduğu için birçok bug ve optimizasyon sorunuyla karşılaşabilecek olsanızda gördüğüm kadarıyla oyuna olan ilgi oldukça fazla. Aslında bu oyunun benzeri olan Survival Heroes adında bir oyun yıllar önce çıkmıştı ancak bu kadar detaylı değildi. Bu oyununun sunduğu özelleştirme ve craft sistemi gibi detaylar oyunu ön plana çıkarmaya yetiyor.

Oyuna 3 kişi (takımlı) veya tek kişi olarak giriş yapıyor, ardından MOBA oyunlarında olduğu gibi şampiyonumuzu seçiyor ve sonrasında Battle Royale oyunlarında olduğu gibi haritada istediğimiz yere atlıyoruz.

Royal Crown

Oyun içinde MOBA tarzında bakış açısıyla şampiyonumuzu yönetiyor ve hayatta kalmaya çalışıyoruz. Bu kısımda craft yaparak tuzaklar kurabilir, bomba atabilir ve bineğinizle gezebilirsiniz.

Royal Crown binek

Bineğimizi, totemimizi, paraşütümüzü ve diğer çoğu şeyi özelleştirmemiz mümkün. Ayrıca MOBA oyunlarında olduğu için şampiyonumuza kostümde alabiliyoruz.

Craft sistemine geldiğimizde ise oyun içinde ağaçları keserek, bitkileri veya mantarları toplayarak elde ettiğimiz materyalleri craft ederek tuzak veya bomba gibi işimize yarayabilecek eşyalara dönüştürebiliyoruz.

Her şey iyi hoş da hiç mi sorun yok? Var olmaz mı.. Başını ping ve optimizasyon sorunu çekiyor. Ayarlardan EU sunucunda 60 pinglerde göstermesine rağmen oyun içinde ping olabiliyor veya optimizasyon yüzünden donmalar yaşanabiliyor. Tabi oyun yeni olduğu için bu sorunların düzelmesi an meselesi olabilir.

Royal Crown Bir Şampiyon Meselesi

Oyunda şu an için 15 şampiyon bulunuyor. Her şampiyonun yetenekleri ve kullandığı silahlar farklı. Bu da oyunu daha detaylı ve rekabetçi kılıyor. İstersek şampiyonlarımıza kostüm (oyun içi ekstra özellik vermiyor *sadece görünüş), silah görünüşü, şapka ve gözlük alabiliyoruz. Anlayacağınız oyun özelleştirmenin kralını sunuyor. Bunu yaparken de P2W’e kaçmıyor.

Royal Crown ana görünüm

Oyun grafik olarak daha çok anime tarzında tasarlanmış. Aman aman grafikler ve mekanikler barındırmıyor. Her şey sade ve şık. Satın alımlar için Battle Pass sistemi bulunuyor. (Unuturlar mı :) )

Türkçe dil desteği bulunmuyor ancak Türk oyuncu sayısı fazla olursa geliştirici ekibin getireceğini düşünüyorum. Gerçi oynayabilmek için pek İngilizce bilgisine ihtiyacınız yok. Her şey oldukça basit ve anlaşılabilir.

Royal Crown Sistem Gereksinimleri

Oyunu Android, iOS veya Steam üzerinden indirerek oynayabilirsiniz.

Android için:

CPU: Qualcomm Snapdragon 801 / RAM: 2GB / OS: 4.4.0 Ekran Çözünürlüğü: 1920 x 1080

iOS için:

CPU: Apple A8 / RAM: 1GB (2GB önerilen) / OS: 9.0 Ekran Çözünürlüğü: 1334 x 750

PC için:

Window 7 (64bit) / İşlemci (CPU): Pentium4 2.0GHz (intel i3 önerilen)

RAM: 2GB (8GB önerilen)

GPU: 512MB veya daha fazla video belleği 3D hızlandırılmış grafik kartı (NVIDIA Geforce GTS 450 (veya eşdeğer ATI) önerilen)

DirectX versiyon: DirectX 9.0 (DirectX 9.0c önerilen)

Hafıza: 1GB Boş Alan (2GB Boş Alan önerilir)

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir