Kategoriler

Area F2’de Tüm Ajanlar 1 Haftalık Ücretsiz Oldu

Rainbow Six Siege benzeri mobil oyun olan Area F2'de global sunucunun açılış şerefine tüm ajanlar 1 haftalığına ücretsiz oldu! Detaylar yazımda.
Area F2'de Tüm Ajanlar 1 Haftalığına Ücretsiz Oldu

Area F2 yeni çıkmış bir CQB (yakın muharebe) savaş oyunudur. Oyun çıktığı andan itibaren büyük bir oyuncu kitlesine hitap etmeyi başarabildi. Bunun en büyük nedeni mobil platformda rakipsiz olması. Bugün başlatılan bir etkinlikle beraber tüm Area F2 oyuncularına 1 haftalığına tüm ajanlar ücretsiz olarak verildi.

Aynı zamanda oyunda dereceli sisteminde başlangıcı yakın zamanda yapıldı. İlk 5 oyunumuz üzerinden yapılan değerlendirmeye göre hak ettiğimiz kümeye yerleşiyor ve ödülleri kazanmak için dereceli oyunda maç kazanmamız gerekiyor. Tüm ajanların ücretsiz olmasıyla birlikte dereceli arenada da rekabet oldukça eğlenceli hale geldi.

Etkinlik 31 Mayıs’a kadar sürecek ve geliştirici ekibin yaptığı açıklamaya göre global lansmanda daha fazla etkinlik gelecekmiş. Global lansman tarihi ise 30 Nisan 2020.

Etkinliğin detaylarını da verdiğime göre oyunda bir süre boyunca edindiğim tecrübelere değineyim. Oyunla ilgili bir önceki yazımda (Rainbow Six Siege Benzeri Area F2 Çıktı!) çok fazla emülatör oyuncusu olduğunu ve bazen de hilelerle karşılaştığımdan bahsetmiştim.

Area F2 Global Lansman

Global lansman öncesi görüyorum ki oyunun geliştiricileri gerçekten iyi çalışıyorlar. Son 1 haftadır herhangi bir hileyle karşılaşmadım. Zaten oyunun ban listesi paylaşılıyor ve bu liste oldukça kalabalık 🙂 Emülatör kısmında ise tam anlayamasam da karşılaşmadım diyebilirim. Geliştirici ekibin konuyla ilgili güncellemeler yaptığını varsayabiliriz.

Area F2 mobil oyun

Ekstra bilgi olarak oyuna başlayacaksanız EU sunucusunu seçmeyi unutmayın. Türkler için en iyi ping EU sunucusundan sağlanıyor. Oyuna alışmak ilk günlerde biraz zor olabiliyor ancak sonrasında tüm mekanikleri kolayca yapabiliyorsunuz. Özellikle bu etkinlikle beraber tüm ajanları deneyebilmek ve tecrübe edebilmek oldukça güzel oldu.

Bir tavsiye olarak oyuna iyice ısınmadan dereceli girmenizi önermiyorum. İlk 5 maçınıza göre kümeniz belirleniyor ve oyuna ısındığınız zaman bu maçları atarsanız daha iyi bir kümeye yerleşirsiniz.

Son olarak da oyunda paranızı direkt olarak sandık açmaya değil ajan açmaya kullanmanızı tavsiye ediyorum. Sandık açmak daha ucuz ve eğlenceli olduğu için çoğu kişi sandık açıyor ancak ajan açmanın faydası oyun içinde daha büyük oluyor. Özellikle indirimleri bekleyebilirsiniz. (1000 altına düşen ajanlar oluyor.) İyi oyunlar dilerim.

Area F2 - Global Launch
Area F2 - Global Launch
Geliştirici: Qookka Games
Fiyat: Ücretsiz
‎Area F2 - Global Launch
‎Area F2 - Global Launch
Geliştirici: Qookka Games
Fiyat: Ücretsiz+
Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.