Kategoriler

Android ve iOS için En İyi Ses Kayıt Uygulaması

Android ve iOS için en iyi ses kayıt uygulaması olarak görülen Dolby On, inanılmaz bir ses kayıt kalitesi sunuyor. Uygulama Dolby Laboratories tarafından geliştiriliyor.
Android ve iOS için en iyi ses kaydedici uygulama

Android ve iOS için en iyi ses kayıt uygulaması olarak görülen Dolby On, mümkün olan en iyi ses kalitesini sunuyor. Uygulama Dolby Laboratories tarafından geliştiriliyor.

Özellikle telefon ile şarkı kaydetmek isteyenler için Dolby On uygulaması ön plana çıkıyor. Uygulama aynı zamanda videolu ses kaydı da yapabiliyor.

Eğer Twitch veya farklı canlı yayın platformunda yayın yapıyorsanız uygulamanın entegrasyonları sayesinde kolayca canlı yayın başlatabilirsiniz. Özellikle canlı yayınlarında şarkı söyleyenler veya konuşmaya yönelik canlı yayın yapanlar için büyük fark sağlayabilir.

Uygulama şu an Android’te “Erken Erişim” uygulamaları arasında. Uygulama tasarım olarak da telefonların stok ses kaydedicilerine kıyasla daha şık bir görünüm sunuyor.

Android ve iOS için En İyi Ses Kayıt Uygulaması

Uygulamayı aşağıdan Android ve iOS için indirebilirsiniz.

Dolby On: Record Audio & Music
Dolby On: Record Audio & Music
‎Dolby On: Record Audio & Video
‎Dolby On: Record Audio & Video
Geliştirici: Dolby Laboratories
Fiyat: Ücretsiz

Uygulamanın öne çıkan özellikleri;

• Gürültü azaltma, eskitme ve solma giriş/çıkışı ile ses kalitenizi temizleyin ve geliştirin.

• Ses ve video kaydınızı Dolby’nin benzersiz Dinamik EQ ve ton ve alan için mekansal ses ile şekillendirin.

• İdeal ses yüksekliği elde etmek için dolgunluğu artırın ve sıkıştırma ve profesyonel sınırlama ile ses ve video kaydınızın kesilmesine yardımcı olun.

• Popüler müzik platformları ve SoundCloud, Instagram, Facebook ve daha fazlası gibi sosyal medya platformları için şarkı kaydınızın sesini optimize edin.

Uygulama şu an Türkçe dil desteğine sahip değil (Pek detay olmadığı için dil desteği olup/olmaması fark etmiyor) ve herhangi bir ücretli abonelik sunmuyor. Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ayarlar kısmından “Lossless audio” seçeneğini aktif ederek telefonunuzdan kayıpsız ses kaydı gerçekleştirebilirsiniz. Ses kaydına girerken çıkan geri sayımı kapatmak için ayarlar kısmından “Countdown” seçeneğini kapatabilirsiniz.

Dolby On Uygulaması

Uygulama üzerinden ses kaydı yaptıktan sonra isterseniz telefonunuzun normalde kaydedeceği ses ile Dolby On uygulamasının kaydettiği ses arasında geçip yaparak, farkı görebilirsiniz.

Dolby On Uygulaması

Uygulama otomatik olarak ses kaydınızda; sıkıştırma, ekolayzır, sınırlandırma, gürültü azaltma ve uzamsal efektler gibi detaylar üzerinde geliştirmeler yapıyor. Telefonunuzda ses kaydederken çıkan anlamsız gürültüden ve cızırtı gibi duyulması hoş olmayan seslerden şikayetçiyseniz uygulamayı denemenizi tavsiye ederim. İsterseniz benzer bir paylaşımımız olan Android İçin En İyi Oyun Ekranı Kaydedicileri yazımızı da okuyabilirsiniz.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.