Kategoriler

Yeni Çıkan Adobe Photoshop Camera Uygulaması Neler Sunuyor?

Fotoğraf ve video dünyasının en önemli isimlerinden olan Adobe yeni fotoğrafçılık uygulamasını yayınladı. Adobe Photoshop Camera ismiyle yayınlanan uygulama özellikle sosyal medyada çok ses getirecek gibi duruyor.
Adobe Photoshop Camera Uygulaması

Photoshop programıyla herkesin yakından tanıdığı Adobe, mobil cihazlar için yeni fotoğrafçılık uygulaması olan Adobe Photoshop Camera uygulamasını yayınladı.

Uygulamanın ortaya çıkardığı fotoğraflara özellikle sosyal medya platformlarında sıkça rastlayacağız gibi gözüküyor. Uygulama hem Android hem de iOS cihazlarda kullanılabiliyor.

Adobe Photoshop Camera uygulaması gücünü Adobe’un yapay zeka platformu olan Sensei’den alıyor. Bu şekilde yılların tecrübesi ve profesyonelliği bir uygulamada işlenmeyi bekliyor.

Uygulamanın “Lens” özelliği sayesinde arka planınızdaki manzarayı değiştirebilir, AR efektler ekleyebilir ve fotoğraflarınıza efektler uygulayabilirsiniz. Evet, bunları sağlayan uygulamalar zaten var diyor olabilirsiniz ancak Photoshop Camera uygulaması bunları olabilecek en profesyonel şekilde uyguluyor. En azından kendi denemelerim sonucu böyle bir sonuç verdi.

Adobe Photoshop Camera Uygulaması

Uygulamayı aşağıdan Android veya iOS cihazınıza indirebilirsiniz.

Photoshop Camera Photo Filters
Photoshop Camera Photo Filters
Geliştirici: Adobe
Fiyat: Ücretsiz
‎Photoshop Camera Photo Effects
‎Photoshop Camera Photo Effects
Geliştirici: Adobe Inc.
Fiyat: Ücretsiz+

Uygulama şu an Android cihazların bazılarıyla uyumlu olmadığı için “Cihazınız bu sürümle uyumlu değil.” veya “Bu uygulama hiçbir cihazınızla uyumlu değil.” uyarısı alabilirsiniz. Çözümü için Adobe Photoshop Camera APK dosyasını indirmeniz gerekiyor. (APK olarak indirmek için tıklayın.)

Uygulamayı kurduktan sonra Adobe hesabınızla, Facebook hesabınızla veya Google hesabınızla giriş yapabilirsiniz. Uygulamanın şu an herhangi bir ücretli kısmı bulunmuyor.

Uygulama şu an 80’den fazla efekt barındırıyor ve Adobe’un açıklamalarına göre sürekli artacak. Yeni efektler eklemek için “Add More” butonunu veya sol üstte bulunan “Lens Library” ikonunu kullanabilirsiniz.

Adobe Photoshop Camera Uygulaması Neler Sunuyor?

Öncelikle uygulama sosyal medyalık fotoğraflarınız için muhteşem manzaralar sunuyor. Normalde bunu yapmak için farklı uygulamalardan da yardım alabilirsiniz ancak Photoshop Camera tam anlamıyla profesyonelce değişim yapıyor.

Adobe Photoshop Camera mobil uygulama

Bir de Photoshop veya benzeri profesyonel programı açıp fotoğrafın manzarasını düzenlemeye çalışmak var ki o kısıma hiç girmiyorum. Uygulama aynı zamanda yemek fotoğrafları için de bir efekt bulunduruyor.

Hayallerinizin kamerasıyla tanışın” sloganıyla yayınlanan PsC uygulaması ünlü isimlerle de iş birliği yaparak özel lens kütüphaneleri sunuyor. Örnek olarak Billie Eilish’in ismini taşıyan 2 lens kütüphanesi bulunuyor. “Billie Eilish Wings” lensi ile fotoğrafınızdaki kişiye kanat ekleyebiliyorsunuz.

İsterseniz Enlight Pixaloop uygulamasında olduğu gibi fotoğraflarınızın arka planını hareketli hale getirebiliyorsunuz. Gölge, kontrast gibi ayarları fotoğrafı çektikten sonra yapabilirsiniz. Son olarak fotoğrafı çektikten sonra lens değişimi yapabildiğinizi de belirterek yazımı sonlandırıyorum.

Gamze Ünal
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü, grafiker ve sosyal medya yöneticisi olarak yer alıyorum. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesinde okuyorum ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak uygulamalar üzerine yoğunlaşmış durumdayım.