Kategoriler

A3: Still Alive Yayınlandı! Oyuna İlk Bakış ve Ücretsiz Ödül Kuponları

Netmarble'ın yeni mobil MMORPG oyunu olan A3: Still Alive, Play Store ve App Store'da yayınlandı. Peki ya A3: Still Alive oyunculara ne sunuyor? İlk bakış yazımızda birçok detaya değindik.
A3: Still Alive Mobil MMORPG

A3: Still Alive, uzun bir test aşaması ve bekleyişten sonra küresel olarak yayınlandı. Netmarble’ın yeni mobil MMORPG oyunu olan A3, ileri seviyede grafikler ve oynanış sunuyor.

İlk olarak oyunda Battle Royale yani hayatta kalma modu bulunuyor. MMORPG ile Battle Royale dünyasını birleştiren A3: Still Alive, oyun içinde de yapılabilecek birçok aktivite bulunduruyor. Soul Linker (pet gibi düşünebilirsiniz), dünya BOSS’ları, canavar koleksiyonları ve zindanlar bu aktivitelerin başında geliyor.

Bir süre A3: Still Alive Küresel Versiyonu Geliyor başlıklı yazımda oyunun ön kayıt ödülleri olduğunu paylaşmıştım. Eğer oyuna ön kayıt yaptırdıysanız oyun içi posta kutunuzdan ödüllerinizi alabilirsiniz. Aynı zamanda 17 Kasım’a kadar DARKSURVIVE kodu ile 500,000 Gold kazanabilirsiniz. (Menü > Ayarlar > Account > Enter Coupon > A3 Special Coupon)

Diğer ücretsiz ödül kuponları:

  • A3TOPAZ (100 TOPAZ)
  • A3GOLDBOX (100K Gold)
  • A3FEATHER (30x common feather of protection)
  • A3REINFORCE (5x enhancement blessing scroll)
  • A3MANASTONE (1 milyon Mana Stone)
  • A3STILLALIVE (300 Blue Diamond)

Oyuna yeni başlayacaksanız; Türklerin çoğunlukta olduğu “Porte” sunucusunu tercih edebilirsiniz. Oyunda Türkçe dil desteği bulunmuyor. Türkçe dil desteğinin ilerleyen zamanlarda gelme olasılığına yüksek olarak bakıyorum.

A3: Still Alive Neler Sunuyor?

Her şeyden önce muhteşem yetenek animasyonları! Tabi buna birazdan değineceğim. İlk olarak karakter oluşturma kısmıyla başlayalım.

Oyunda 5 sınıf bulunuyor ve bunlar; Berserker (Savaşçı), Templar (Tank), Wizard (Büyücü), Archer (Okçu) ve son olarak Assassin (Suikastçı)

A3 Still Alive Sınıflar

Çok detaylı olmasa da yeterince detaylı bir derecede karakterimizi özelleştirebiliyoruz. Oyuna başladığımızda bol bol otomatik görevle başlıyor ve oyunun karmaşıklığı içide eğiticileri izliyoruz.

Birkaç saat içinde 30. seviyeye ulaşabiliyor ve ortalama olarak oyundaki mantığı çözmüşte oluyoruz. (Ortalama kelimesinin altını çiziyorum çünkü oyunda çok fazla detay bulunuyor.)

Oyunda zincirleme yetenek sistemi bulunuyor ve tamamlayıcı şekilde siz ilk yeteneğinizi kullandıktan sonra ikincisi açılıyor. Özellikle yetenek animasyonları konusunda A3’ü diğer tüm mobil MMORPG’lere göre rakipsiz buldum. A3 özenle hazırlanmış ve izlemesi aşırı zevkli yetenek animasyonlarına sahip.

Battle Royale muhabbetine gelince; oyunun kendine özgü bir hayatta kalma modu bulunuyor. Başlangıçta silahımızı seçiyoruz ve seçtiğimiz silaha göre oyun içinde yeteneklerimiz açılıyor. Aynı zamanda Battle Pass sistemi de bulunuyor. Sezonluk 99,99 TL (değişebilir) karşılığında sezonluk özel ödülleri toplayabiliyoruz. İlk olarak Battle Royale modunun MMORPG’de ne işi var şeklinde düşünmüş olsam da oynarken oldukça eğlendiğimi söyleyebilirim.

A3: Still Alive P2W mi?

Oyun yeni çıktığı için bu soruyu tam yanıtlayamıyor olsam da oyunda VIP (A3 Members) sistemi bulunuyor. Direkt olarak güç vermese de ödeme yapan kullanıcılara üstünlük sağlıyor. Bu da mobil bir MMORPG oyunu için oldukça normal. Oyunu oynadığım sürece anladığım kadarıyla oyun ücretsiz de zevk alınarak oynanabilir. Oyunun P2W seviyesini anlamak için uzun bir süre geçmesi gerekiyor ve şimdilik büyük bir güç eşitsizliği bulunmuyor. Anlayacağınız oyunda P2W öğeler bulunuyor ancak bunun ne kadar seviyede eşitliği etkilediğini kestirmek şu an için mümkün değil.

Soul Linker Sistemi

Oyunda pet benzeri yanımızda gezdirdiğimiz kardeşlerimiz bulunuyor. Kendi karakterimizi güçlendirdiğimiz gibi bu kardeşlerimizi de güçlendiriyoruz. Bu güçlendirmeye; seviyeleri, yetenek seviyeleri ve ekipmanları dahil. Elde edebileceğimiz oldukça fazla ruh bulunuyor.

A3 Still Alive Soul Linker

Ruhlarımızdan 3’ünü aktif olarak kullanabiliyoruz. Bu ruhlar oyunda gücümüz açısından büyük öneme sahipler. Oyunda ruhlarınızın ne kadar güçlüyse sizde o kadar güçlüsünüz diyebilirim. (benimkiler pek güçlü durmuyor 🙂 )

Grafikler ve Mekanikler

Unity Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen A3: Still Alive, konsol kalitesinde grafikler sunuyor. Etkileyici grafiklerinin yanı sıra mekanikler konusunda da iyi bir deneyim yaşatmayı başarıyor. Oyunda hem PVP’lerde hem de PVE’de dodge sistemi bulunuyor. Yani karşı yeteneklerden kaçınabiliyorsunuz. Bu kaçınmayı daha da kolaylaştırmak için sağ altta dodge butonu da bulunuyor.

A3 Still Alive tavsiye

Dodge olayı özellikle Battle Royale modunda büyük önem taşıyor. Vuruş hissiyatı konusuna geldiğimizde oyunda pek vuruş hissiyatı yok. Bu konuda rakiplerinin daha önde olduğunu söyleyebilirim. A3: Still Alive’ın rakiplerine 2020’nin En İyi Mobil MMORPG Oyunları adlı yazımızdan göz gezdirebilirsiniz.

A3: Still Alive Oynanır mı?

A3: Still Alive Oynanır mı?

Benim için bu sorunun şu anlık cevabı evet, oynanır. A3: Still Alive İncelemesi yazımı okuyarak; oyunu bir süre oynayarak inceleyeceğimden dolayı güncel fikrimi öğrenebilirsiniz. A3: Still Alive ile ilgili düşüncelerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

Mehmet Balaban
Turkish Mobile ekibinde içerik editörü ve video içerik editörü olarak yer alıyorum. Yazılım mühendisliği öğrencisiyim ve mobil teknolojiyi yakından takip ediyorum. Genel olarak MOBA ve Strateji oyunları oynuyorum.