1. Anasayfa
 2. Mobil Oyunlar

2022’nin En İyi Strateji Oyunları Mobil

2022’nin En İyi Strateji Oyunları Mobil
0

En iyi strateji oyunları, listelerimiz ile beraber, mobil üzerinden oyun oynayarak keyifli vakit geçirebilirsiniz. Zafere gitmekte olan en iyi yolları bulmadan öncesinde, belirli taktikler ile, kendinizi geliştirebilir ve buna göre zeka gelişiminize destekte bulunabilirsiniz.

Teknolojinin gelişim göstermesi ile, en iyi strateji oyunları, artık mobil telefonlar üzerinden de kolay bir şekilde oynanabilmektedir. En iyi strateji oyunları neler olduğunu merak ediyorsanız, bu yazımız üzerinden detaylı bilgi edinebilir ve sizde sıkılmadan çeşit çeşit strateji oyunları oynayabilirsiniz.

Öneri: En Yeni MMORPG Oyunlar listemizi incelemek için bağlantıya tıklayınız.

En İyi Mobil Strateji Oyunları

En iyi strateji oyunları listesine bakacak olduğumuzda;

XCOM

 1. XCOM 2

Oldukça sağlam bir şekilde karşımıza çıkmakta olan mobil strateji oyunlarından birisi olan XCOM 2, uzaylıların gezegeni işgal etme durumunda, birliklerinizi toplayarak savaşa götürmeye dayalı olarak bir mantık ile ilerliyor. Bilgisayar oyunu olarak karşımıza çıkan ve daha sonrasında, mobil olarak taşınan bu strateji oyunu, orijinali gibi birçok özelliği içerisinde barındırırken, saldırı yöntemi planlama ve bu planları savaşa göre değiştirme gibi bir hayat oyunu ile oldukça iyi vakit geçirmenizi sağlıyor.

Warhammer Lost Crusade

 1. Warhammer 40K: Lost Crusade

Warhammer 40K evrenine, bilgisayar oyunları üzerinden hakim iseniz, oldukça zevk alarak oynayacağınız mobil oyunlar listesine giriş sağlayabilir. Tek oyunculu, güzel grafik ve de çok oyunculu modları ile saatlerce keyifli vakit geçireceğiniz bir oyun olarak kullanabilirsiniz.

Genel olarak baktığımızda, Total War oyunu gibi tam bir deneyim sağlamıyor olsa da, hayranların tek bir girişte saatlerce oynatabilecek birçok özelliği içerisinde barındırıyor. Ayrıca oyunun oynanması ise tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Öneri: En Sevilen Ücretli Mobil Oyunlar listemizi incelemek için bağlantıya tıklayınız.

Tropico mobile

 1. Tropico

En iyi strateji oyunları listemizde sıradaki oyun Tropico. Oyun mantığı olarak sizleri biz diktatör dünya lideri rolünde, acemi ada uluslarının görünür olan her şeyini ele geçirerek, çok daha güvenli bir ada ulusu yaratma mantığında ilerlemektedir. Bu mobil oyun, Android işletme sistemleri adına 95 TL olmakla beraber, kaliteli oyunlar adın oldukça ideal bir fiyat olduğunu söylemek mümkündür.

Bu oyun serisinin bilgisayar üzerinde de yer alan modu olmakla beraber, en iyi strateji oyunları arasında da yer almakta olduğunu söylemek mümkün. Siz de bir diktatör rolünde bir ada yönetme planları hoşunuza gidiyorsa, bu oyunu indirip oynayabilirsiniz.

The Qin Empire

 1. The Qin Empire

Çin geçmişinin üç krallık dönemi içerisinde yer almakta olan bir mobil oyun The Qin Empire, oyuncuların seçmiş olduğu hizip adına kendi kaderlerini kendi yazmalarına izin vermekte. Genel olarak varlık yönetimine odaklanmakta olan bu oyun, kalenizi daha çok geliştirme ve birlik yönetimi adına komutan ve generallerin seviye atlamaya ve düşmanların şaşırtıcı olarak oldukça ayrıntılı bir savaş içerisine sürüklüyor.

Oldukça büyüleyici olan bir zaman içerisinde hem eğlenceli hem de farklı bir bakış ile oyun oynamak adına, yerleşik tarihlerden daha ilginç olarak ödünç alınmakta olan bu oyun içerisinde birçok farklı eğlence de yer alıyor. Bu oyun ise, tamamen ücretsiz olup, oyun içi satın alımlar barındırmaktadır.

State of survival

 1. State of Survival

State of Survival olarak adlandırılmakta olan oyun, hayatta kalma, kuleleri savunma gibi işler ile oyuncuların zombilerden ötürü istila edilmekte olan dünya içerisinde bırakmaktadır. Hayatta kalmakta olanları kurtararak, kale inşa edip ölümsüz zombiler bu alanı sarmalarken, saldırı içerisinde hayatta kalmaya çalışmalısınız. Bu şekilde hem detaylı hem de uzun süren bir oyun zamanlaması ile tamamen ücretsiz bir şekilde oynanabilmektedir.

Zombilere karşı çok daha uzun süre bir direniş göstermek için, oldukça dikkatli bir şekilde strateji kurarak plan gerçekleştirmen gerekecek. Mobil strateji oyunlar içerisinde oldukça büyük bir başarı yakalamış olan State of Survival, ücretsiz bir şekilde herkesin oynamasına imkan tanıtan bir mobil uygulama haline geldi.

Öneri: İnternetsiz Oynayabileceğiniz En Güzel Mobil Oyunlar listemizi incelemek için bağlantıya tıklayınız.

Sevgili turkishmobile.com takipçileri, sizler için 2022 yılının en iyi strateji oyunları listemizi özenle hazırladık ve paylaştık. Umarız yeni keşifler yapmanıza yardımcı olabilmişizdir. Siz de severek oynadığınız ve bir sonraki listemizde olmasını dilediğiniz oyunları yorumlarda belirtebilirsiniz.

Reaksiyon Göster
 • 0
  alk_
  Alkış
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  sevdim
  Sevdim
 • 0
  _z_c_
  Üzücü
 • 0
  _a_rd_m
  Şaşırdım
 • 0
  k_zd_m
  Kızdım
Paylaş
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir